kulla e haklajve

Diskutime tek 'Historia Shqiptare' filluar nga eddantes, 10 Apr 2006.

 1. eddantes

  eddantes Primus registratum

  kulla e haklajve

  policia dhe forcat renea shperthejne kullen e haklajve.....gjendet vetem nje sasi e konsiderueshme armesh speciale dhe ......puplat.... e atyre qe kerkohen!!
  ne Shtetin rrumpalle me emrin shqiperi ka kauboj si puna e haklajve qe ndertojne kulle me fortifikim e mbrojtur me mitraloze 12mm dhe shteti.....i rruan trapin!!!
  Shtet rrumpalle
   
 2. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: kulla e haklajve

  Po ata e kanë ndërtuar kullën në drejtim të panjohur ... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  Bota kulla e keshtjella i ka te vitit 1400 apo perpara e i ka restauruar per muzeume /pf/images/graemlins/laugh.gif te ne vazhdojne ala ndertimet e kullave ne keshtjellave /pf/images/graemlins/laugh.gif Ne Tirone ka kerku njeri leje ne bashki me bo nonji kulle? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. eddantes

  eddantes Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  komb klluf mer amon
   
 5. eddantes

  eddantes Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  vec i gjo me bo pershtypje: ku ishin te gjithe keta trima sa ishte dulla gjalle?????
   
 6. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  Neper shpella me ariun /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. eddantes

  eddantes Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  as neper shpella nuk i lete ai jo.........katnart e mutit u bon trima trashti
   
 8. AnaBlue

  AnaBlue Forumium maestatis

  Re: kulla e haklajve

  Kush i dha fuqine kesaj familje ne '97?
   
 9. i_own_u

  i_own_u Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  shko pyt baben e Haklajve..

  ai e ka deklaruar ne gjygj e kudo.. qe ne zyren e Azem Hajdarit tek Selia Blu 3 dit para vrasjes esht regjistruar nje kaset audio.. bised ku ky shprehet qe Azemi e ven ne dijeni qe nuk jam un rreziku i Familjes juj por Sali Berisha
   
 10. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: kulla e haklajve

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  shko pyt baben e Haklajve..

  ai e ka deklaruar ne gjygj e kudo.. qe ne zyren e Azem Hajdarit tek Selia Blu 3 dit para vrasjes esht regjistruar nje kaset audio.. bised ku ky shprehet qe Azemi e ven ne dijeni qe nuk jam un rreziku i Familjes juj por Sali Berisha

  [/ QUOTE ]

  Or tej mejk. Po t'ishte rrezik Sala ose Azemi për familjen Haklaj s'do ja kishim ni mo zonin prej kohësh. Ti ngatërron lojën politike me të fortët. Janë dy kategori të ndryshme. Politikani të zhduk nga rrënjët po qe se bëhet problematik i forti. Përderisa kjo nuk ka ndodhur (si dhe për fakte që s'kam ndërmend t'i nxjerr këtu) do të thotë që Haklajt kishin mbështetje diku. Pastaj, shteti e ka krahun e gjatë dhe dorën e rëndë kur don.
   
 11. i_own_u

  i_own_u Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  as qe merem ne thellesi te gjakrave qe ka n'veri po ket histori e kam ndjek.. dhe te gjitha seancat e gjygjeve te ktyre

  kto kan qen ne gjak me Familjen e Azem Hajdarit dhe te Berishes

  te kujtohet ai fakti kur Azem Hajdari shkoj mbas shum vitesh nga krahina vet..? per te kaluar aty duhet ta kalosh me nje traget, e ne kte traget Azemi i jep rojes vet KAPOTIN e BARDH qe e kishte si diçka personale (se i digjte dhe ja ndjente) dhe ai qe nga ana tjeter i lumit apo Liqen çar esht atje qellon ate me KOPOT te BARDH.. sju kuptoj pse ju duken prralla kto gjojna kur jan fakte...?

  HAKLAJT per ket tentativ vrasje skan pas lidhje prandaj dhe babai i tyre ndodhej ne ate zyr per sqarime

  mesa di un anej ska pas qeveri qe n'koh t'ENVERIT imagjinoje tani
   
 12. i_own_u

  i_own_u Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  per nje diçka ke shum te drejt qe SHTETI E KA DOREN E GJAT ME KEDO

  dhe Sali Berisha fen esht ty i lujt.
   
 13. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  Shteti te mer shpirtin kjo eshte e vertete, po te gjithe jemi dakort qe ne Shqiperi nuk ka shtet.
  Sala pershembull eshte kryeminister, e u bo nja 6 vite qe ne vendlindjen e tij Tropoje nuk shkon dot se ka frike mos e fluturojne! Keshtu qe normal qe Haklajt kan bo kulle ne ven te vet, se ska kush ti ndaloje atje!
   
 14. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: kulla e haklajve

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Shteti te mer shpirtin kjo eshte e vertete, po te gjithe jemi dakort qe ne Shqiperi nuk ka shtet.
  Sala pershembull eshte kryeminister, e u bo nja 6 vite qe ne vendlindjen e tij Tropoje nuk shkon dot se ka frike mos e fluturojne! Keshtu qe normal qe Haklajt kan bo kulle ne ven te vet, se ska kush ti ndaloje atje!

  [/ QUOTE ]

  Në këto 6 vjet duhet të kishte vepruar shteti por nuk kishte shtet. Shpresojmë që të paktën ligjin do arrijë ta vendosi PD (jo Sala).
   
 15. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  Ti mire e ke e ate shpresojme te gjithe, po mesa di une PD-ja eshte Sala, e pa vendos ai nuk bohet asigjo /pf/images/graemlins/laugh.gif keshtu qe mua per vete sme rre shume menia se mund te boj gjo!
   
 16. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: kulla e haklajve

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Ti mire e ke e ate shpresojme te gjithe, po mesa di une PD-ja eshte Sala, e pa vendos ai nuk bohet asigjo /pf/images/graemlins/laugh.gif keshtu qe mua per vete sme rre shume menia se mund te boj gjo!

  [/ QUOTE ]

  Ho ene ti mo s'le robt as me shpresu jo. Do e nez i qiri m'kish për PD /pf/images/graemlins/tipsy.gif.
   
 17. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: kulla e haklajve

  pse mer kaq e rendesishme eshte kulla e haklajve sa qe te hapet teme tek historia e shqiperise /pf/images/graemlins/eek.gif
   
 18. eddantes

  eddantes Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  mbülle satan temen se dhe ti si dulla je
   
 19. i_own_u

  i_own_u Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  tek www.shekulli.com.al paska nje shkrim interesant per gjygjin ne fjal.. STRASBURGU 6 PYTJE BERISHES PER CESHTJEN ''HAJDARI''
   
 20. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: kulla e haklajve

  Ne fakt,kur nuk din te verteten,eshte me mire te heshtesh.
   

Shpërndajeni këtë faqe