kulla e haklajve

Diskutime tek 'Historia Shqiptare' filluar nga eddantes, 10 Apr 2006.

 1. bobo

  bobo marksist-enverist

  hahaha...faleminderit, po mnderon me "bacil"-in e sllav'e tjugut: mdhe statusin e Ibrahim Rugovs dhe Bujar Bukoshit, pa harruar Baton Haxhiun!-ngzime!!!:hidhu:
  gjithsesi, sa humoristik edhe tragjik shkrimi jot!
  per humorin fola ma siper... :)
  tragjikja: kur tshof ty, humbas shpresat se ndonje dite do baj hajr shoqeria shqiptare, dhe si rrjedhoje do kemi nje Komb-, qe per nivelin tat i bie: tmos vrasim njani-tjetrin per inat!
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mirembrema.Problemi QENDRON: qe skiptaret jane sllavizuar me ose pa dashje.Sa tju kemi juve mexoardhesve perspektima eshte e....ZYMTE ne te gdhire.Airbouren e ka ngron te......??????????????????????????????
  Mos ta nin se skom kulture me flamure apo....SHKATERRUESE.
   
 3. bobo

  bobo marksist-enverist

  hahaha..., je supriz!, ... mbi tgjitha je i pa kuptueshem!-por svej ndyshim deshiren tende te mire per tthan dicka!??
  por, kuptova dicka: ti sje nga Tropoja!, dhe kjo tban dhe ma interesant si percjelles t persosur t thashemeve, ja kalon argjentit!
  qe je i pakultur, se vuna ndyshim (mir qe e pranon, ke ec!), se ske kulm e smund tjesh i kultivum... pezull.
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Me marksista-leninista ti nuk je puq noi her.M.q-se je ka tropoja.Mbas cdo pike!?; : fjala fillon me te MADHE.Jo qdo kull ka kulm,biles me sa di VEDA...SKANE ASPAK apo NISTA.
   
 5. bobo

  bobo marksist-enverist

  hahaha..., nfakt mvjen turp nga vetja, turpi ma i madh, treplikoj me ty...., por prap je motiv deshperues, qoft si qenie bilogjike ashtu -padiskutim- dhe shoqerore!, hahaha, meqe e shkru latinski, i bie: nishta! hahahaha... je i papam, reptil!
  mvjen keq, qe ngaterrohesh ne teme, t cilat mundojn nje shoqeri te tere, jo se kishte vler nvetevete, por po perjetojme tnjejten analogji-, qe po shkatrron cdo gja, ntgjitha aspektet...
  tkam shpirt, kam ra ndashni me ty, ncdo qeliz tdu, edhe ato te trunit, edhe tvoglit...
   
 6. bobo

  bobo marksist-enverist

  nga humbe rrusho, -se rrush tpakten je, 2 kokrra i ke, nese degjenerimi gjenetiko-shoqeror tka lan me 1 apo pa gja-??!
  ke tema: fatkeqsia eshte se-, si ka mundesi qe askush sflet per kete teme (e cila ngjan me te gjtha temat kerpurdhe: Zani, Rani, Gaxhait,Sorra, Morra...pa harruar Zhullazin, Pallazin, Xhumbazin...dhe Kallamazin!?
  Ne perbejme nje turp, ne cdo format moral, dhe nje mutacion te peshtere gjenetik-, kujtoj Nishanin, Nanon, Gjinushin...etj!, tcilet tregojne qe Shqiperia s eshte kerthiza e botes, por padiskutim epiqendra e Bordellit te pare te botes!
  tkthem ke ty Ajer, i paster pa CO2, sepse je specie (shiptari!)ne zhdukje dhe duhet mbrojtur-, nga kushdoqofte: fashistet, ballistet, komunistet, pacifistet, unesco, tomesko, pordhesko...etj!- pra ty duhet marre ne mbrojtje, si shiptari i fundit ne planet!

  Ne jemi aq te 'varfer' dhe pa asnje vlere shpirterore sepse mbrojme, ose, nuk dime se c eshte krimi!-prandaj jemi te krimbur, ose krimba!
  nazdrovlje Ajer, pa pordhe, me vodka!
   
 7. bobo

  bobo marksist-enverist

  rrushi!!!-nga humbe???-kaq kisha per ty rrushi!
  tema:
  cdo tropojan (malsor ka humbur kuptimin-, komunizmi i shnderroj te gjith ne spiune lajkatar!-cfar polli malokizmin.) duhet te ndjehet viktime* ose kriminel (*: sdo te thote patjeter vetem fizike!)!
  Keto ndyresira shkaterruan ate vend, -vrane cdo ndjenje shoqerore, futen dhimbje dhe urrejtje ne cdo prag...- i cili kishte Kinema, pallat Kulture, ambjente ku njerezit dilnin dhe familiarisht, dhe kishin mundesi te flisnin-, per te zgjuar vlerat shoqerore, per te kuptuar njeri-tjetrin...per ti dhene platform qytetare cdo aspekti jetsor.
  keto qelbes, dhan mundesi cdokujt tgjykoj fjalen magjike 'Malsor' dhe ta interpretoj sipas qejfit-, Malsori nuk vret sepse ka nje arme ne dore, nuk vret sepse u ofendu pa menduar, nuk perdhunon duke mbajt i arm ne dore dhe tjetren ne cica...etj!

  hahaha..., cdo bej ai vend me bustin e Heroit te Popullit dhe vrasesit e tij ne nje vend???-do zhvilloje nje qyterim ndryshe!(thot dikush nga fundi!)!
  Amin, them un!
   
  Last edited: 14 Aug 2019

Shpërndajeni këtë faqe