Kuqezinjte te blinduar ne Beograd

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga Al-Punk, 14 Oct 2014.

 1. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Kombetarja Shqiptare eshte blinduar nga masa te rrepta sigurie ne Beograd citon Supersport Perfaqesuesja kuqezi eshte perballur me nje prezence te shtuar te forcave policore sapo ka mberritur ne aeroportbr

  Pjese e operacionit per te garantuar sigurine kane qene madje edhe forca speciale te policise serbe qe kane shoqeruar ne nje rrethim te hekurt delegacionin shqiptar deri ne hotelin ku akomodohet perfaqesuesja kuqezibr

  Me akomodimin ne hotel kombetarja eshte perballur me nje atmosfere krejtesisht te qete dhe normale si dhe interesimin e madh nga ana e mediave vendasebr

  Asgje e jashtezakonshme nderkohe per sa i perket atmosferes se pergjithshme ne Beograd ende nuk ndihet vigjilja e ndeshjes me Shqiperinebr

  Nderkohe ne kampin kuqezi entuziazmi eshte i larte per arritjen e nje rezultati historik perballe nje kundershtari te veshtirebr
   
  Dreamer likes this.
 2. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Siguria duhet, sepse huliganzmi n stadiume atje eshte model, kujtoj ndeshjen Bosnie me Serbine u plagosen shume tifoze serbe dhe bashnjak. Presidenti i FSHF,ka destabilizuar dhe provokuar situaten,une them se po mos te bente thafollogji n média électronique, cdo gje do shkonte mire. Gjithsesi shqiptare,me pasaporta te ndryeshme jane ne Beograd, ku do shikojne kete ndeshje historique.
  Per hater kosoves, ne gjithmone duhet te privohemi n evenimente. Shqiptaret mbreme, kane ecur neper boulevard Beograd,te lire dhe pa problème !
   
  Last edited: 14 Oct 2014
  Balahk and Dreamer like this.
 3. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Cfare do te thuash me "Per hater te Kosoves ne gjithmone duhet te privohemi ne Evenimente?!".
  Respekte per masat e sigurise per kombetaren nga ana e serbeve, por nga ana tjeter e pafalshme qe nuk lejojne tifozet tane te ngrejne flamurin ne Beograd!
   
  scadarsko likes this.
 4. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Kosova ka federaten e vet, dhe ato duhet te ndjekin ekipin e tyre tani e tutje...nul duhet te krijojn tensions, kur dihet mire shume vende europiane à coma nul e njohin.ky presidenti FSHF-se,duhet te vihet para drejtesis per arsye se ai filloi provokimet mes federatave.Kujtoi se do fitoje n tavoline, por UEFA hodhi poshte pretendimet, dhe nuk u denua serbia per deshiren e disave.... Ky président kt eu futbollin n politique, dhe arriti t binde publikun gjoja serbia shfaqi shenja rracizmi ndaj tifozeve.Serbia njeh me mire kosoven, se sa shqiperia sepse Kane jetuar thujse nje shekull bashke,dhe tifozet e saj.
   
 5. Al-Punk

  Al-Punk Still here


  E nxorre koken prej Serbi prap o Scardasco!
  Kosova ka nje perfaqesuese futbolli, por kombetarja eshte 1 dhe quhet Kombetarja e Shqiperise! Ne si shqiptar kemi interes te njihet dhe Perfaqesuesja e Kosoves, por dhe Kombetarja e Shqiperise!

  Ne nje bote normale, Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit tha qe ne do i rrespektojme serbet kur te vijne ne Shqiperi (dhe bile cdo shqiptar fisnik do i respektonte kur te vinin si miq e per skuadren e tyre): Njesoj sic vijne ata duhet dhe tifozet tane te shkojne te mbeshtesin skuadren e tyre! Eshte detyra e vendit mikprites te garantoje sigurine dhe kjo ishte detyre e Serbise.

  Nga ana tjeter, deklaratat e Serbise jane jo konsistente.
  1. Nuk do pranojme tifoze fare se nuk garantojme dot sigurine
  2. Do pranojme tifoze, por vetem me pashaporte shqiptare! (Sigurine e atyre 1200 qe priteshin e garantojme por .. vetem po te jene nje prerje... )
  3. Nuk do pranojme asnje shqiptar ne stadium, qofte Shqiptar, Kosovar, me Pashaporte Gjermane apo dhe nga Presheva... Arsyeja siguria!?

  Sic e sheh nuk ka as llogjike, as fisnikeri e as politike ne keto deklarata. Thjesht nje fshataresi dhe prapambetje ne mentalitet!

  Ndersa per kete:
  Rimendoje dhe njehere se nuk nderrohet identiteti per nje shekull! Nuk e di nga vjen ti or mik (thu se vjen nga Shkodra, por shkodran nuk je), por ne ate nje shekull qe ti thua, dhe ne nja 10 shekuj para atij, familjet tona ne Veri te Shqiperise, hynin e dilnin si ne shtepine e tyre ne Kosove. Krushqi e miqesi kemi pas gjithe kohen dhe i kemi thone Shqiptarit Shqiptar! e disate tjereve qe nuk ishin tanet SHKJA! (qe do me thane i dale fjale, i pa fe, i dalun bese)!
   
  scadarsko likes this.
 6. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Rrini me mentalitetin e vjeter, se tjeret perparojne...... Gjithsejcili ka mendimin dhe arsyen e tij,nga vij une eshte problem imi !thjesht dhash opinionin tim ne lidhje me temen.
   
 7. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  Incidenti i ndollur ne Beograd, me len pa fjale habitem perse gjithe kjo armiqesi ndaj d'y kombeve!
   

Shpërndajeni këtë faqe