Kur inatosemi

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga true confidental, 18 Jun 2005.

 1. true confidental

  true confidental Forumium maestatis

  Kur inatosemi

  Mora shkas nga dy raste te fresketa ..

  Dje degjoj komshien time, nje grua shume e dashur dhe afruar me te gjithe ,duke bertitur me sa kishte ne koke F" words ndaj dikujt tjeter, te cilin sic me tregoi me vone e kishte degjuar qetesisht per 15 min , edhe pse pala tjeter ishte qe ne fillim ofensive ndaj saj ...

  Gjithashtu, sot duke fol ne tel me nje shok( hmm I liked that),nje tip i qete dhe indiferent, me tregonte shume i zemeruar per dicka qe i kishte ndodh, , dallohej nga toni i zerit , gje qe me beri te buzeqesh sepse me dukej se dilte jashte natyres se tij ...

  Po mendoja :rolleyes:
  Sa duhet te jene limitet qe njerez te ndryshem kane per tu qendruar mosperfilles ofensivave te jashtme ( rasti i provokimeve me fjale apo thashethemeve te paqena)???
  Kur dikush te inatos, a i meriton konseguencat apo duhet ta marrin per granted faktin qe nga ty pritet mos tu pergjigjesh provokimeve ...

  What do u say ?????
   
 2. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  Tani varet me ke inatosem. :idea: Kur inatosem me ata qe i dua.. zgjedh HESHTJEN por ne shpirt vazhdoj ti dua!(ketu hyn famija, i dashuri edhe ndonje shoqe e ngushte) KJo gje nuk ndodh fare sepse aq pak kohe sa une kaloj me keta nuk me del per ti treguar sa shume i dua , jo me te inatosem!


  Kur jane njerez qe ne jeten time skan vlere. aq me teper qe nuk i kam lejuar kurr vetes ti dua,mundohem tjua kthej borxhin 3 fish /pf/images/graemlins/wink.gif

  Deri me sot smbaj mend te jem zene me ndonje e te kem filluar te ulerij neper shkalle :shrug:

  Nje e keqe e madhe ndoshta edhe e mire eshte :n.q.se zihem me nje njeri nuk e bej me shok! Lidhja e vetem qe mbaj me pas eshte hi & bye!
  :thumbsup:
   
 3. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  Deri me sot smbaj mend te jem zene me ndonje e te kem filluar te ulerij neper shkalle
   
 4. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  Une per vete nuk zihem me njeri ne kur inatosem se eshte kohe e jumbur me harxhu energjite per gjona qe ste sjellin asnje lloj avantazhi /pf/images/graemlins/wink.gif
  Ti mesosh gjithe trapave se si duhet te sillen e çfare nuk duhet te bejne i bie qe te harxhosh jeten me gjera boshe, keshtu qe me mire injoroi se mesojne vet pasi te jene djegur nje here.
   
 5. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  Mlk, beto qe sje zene asnjehere ? :tipsy:
   
 6. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  Betohem perpara flamurit qe nuk jam zene kurre per pune mielli :tipsy:
   
 7. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  tesh ndo1x edhe do t'jet xan, po e ka pas prej t'xetit jo prej inatosjes.

  un pervedi kam lastiqe, kur bahem me nerva taaaaaaaaaaaaaak :rockband:

  :cool:
   
 8. Trista

  Trista Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  Kur inatosemi i thyejme te tera...edhe dhembet e tjetrit /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. arun

  arun Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  kur inatosem?

  cfare bej ??

  asgje kerkoj vetem te puth ndonjeren si puna e kordeles , nuk ka femer me te mire dhe me te bukur ne bote qe ta heqi inatin.......
   
 10. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  Ivida e kam inatin pa te rrafme une e nuk nxefet njeri me mu aq me teper femrat /pf/images/graemlins/tongue.gif Po u nxefen ja fus nje strip ne i del inati per nje here /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  :lol: ma ul cik inat plizz, se jam shume me nerva tani :tipsy:
   
 12. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Kur inatosemi

  une per vete, kam vetem 5 minutsha. Por kur me hipin eshte mire te mos me dalesh perpara. Kam shikim vrastar! Me thone se me shkon e nxehura, por me preferojne kur nuk jam me nerva. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. pati

  pati Primus registratum

  Re: Kur inatosemi

  Ore kur i kam perball, ia thyej dhembet, por kur i kam on line si t'ia bej?? A mi Tefta mi Tefta, si s'me dole ijer perball mi?
   
 14. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Kur inatosemi

  per tu çudit eshte se sa shpejt te hyp nervi me ata te shpise e sa veshtire me te huajt.
   
 15. true confidental

  true confidental Forumium maestatis

  Re: Kur inatosemi

  Eshte si nje fare zgjedhje personale, pak a shume keshtu bejne ata qe kane arritur nje fare paqe me vetveten ( si MLK , A@A, etc etc) /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Duhet te jemi pergjegjes per emocionet apo reagimet tona, jemi ne qe zgjedhim te zemrohemi ndaj dikujt apo jo , eshte si te mbash nje lloj kontrolli ndaj gjendjeve emocionale te vecanta, por jo te gjithe kane aftesine ta bejne ket zgjedhje ne varesi te gjykimit te tyre, apo jo te gjithe mund te them jane me fat sa tia ken arritur kesaj /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 16. true confidental

  true confidental Forumium maestatis

  Re: Kur inatosemi

  Kontrolloni emocionet people /pf/images/graemlins/laugh.gif
  it just takes a little work, like anything else of value that u mentioned above ( kiss, strip , what else :goofy: )
   
 17. true confidental

  true confidental Forumium maestatis

  Re: Kur inatosemi

  Ne shqiptaret sna qujn kot gjaknxehte , too much adrenaline in our body /pf/images/graemlins/laugh.gif
  We cant help it /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 18. true confidental

  true confidental Forumium maestatis

  Re: Kur inatosemi

  Dakort qe pertej nje pike , askush se permban veten , te pakten jo fare normalisht /pf/images/graemlins/laugh.gif por si mos te shkohet drejt saj
  There are, however, cases where I could note when its best to just get mad for either the relief or principal of the matter. 5 min e tua do jen nga kto te fundit /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 19. true confidental

  true confidental Forumium maestatis

  Re: Kur inatosemi

  Kur mu me kap inati me ata te shpise, pas 30 sec e gjej veten duke qesh, sme besohet qe jam une qe jam inatos :angel:
  I'm better at this (Believe me) than anyone else I know /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Of course about laughing in the middle :wub:
  Just trying to train myself better out of anger /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 20. Guest

  Re: Kur inatosemi

  Une di nje shprehje,qe ma ka pas thene gjyshja..
  "Inatin e Mbremjes,lere per ne Mengjes.."
  Kjo shprehje ka dale,nga nje gojedhene e mocme..

  Njehere,nje djale i ri,u martua (Ai 20 dhe nusja 16)..
  Djali shkoi ne kurbet,brenda 2 muajve dhe kthehet pas 20 Vjetesh, perseri..
  Arriti ne mbremje dhe ju afrua i mallosur dritares, per te pare te shoqen..
  Kur c´te shihte,ajo po i servirte darken, nje burri tjeter..
  Kurbetciu i inatosur,nxori pushken ti vriste te dy,e sidomos gruan tradhetare,qe nuk e kish pritur..
  Por,pastaj tha:-"Po i vras neser.." dhe e gdhiu ate nate,perjashta..
  Te nesermen ne mengjes,e shoqja doli per ta percjelle "Burrin e ri" me duar ne qafe dhe i tha..
  -Mireardhsh,mor Bir"...
  -Kurbetciu,shtangu..
  Ishte gruaja me djalin e tij..
  Ne nxehjen e Mbremjes,desh beri te keqen me te madhe, te Jetes..

  Kur Mengjesi vjen,vjen dhe nje Humor i ri..
  Inati,i perket dites se kaluar..
  Vertete,qe funksionon.. /pf/images/graemlins/wink.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe