Kur jeni të vetmuar, a ju ndodhë që të keni përshtypjen se dikush apo diçka jofizike ndodhet pranë j

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga HipHop-Girl, 12 Oct 2013.

 1. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  :)

  Faleminers!
   
  Solaris likes this.
 2. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  pranë jush*
   
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Gjithmone asnjehere se ndjej veten vetem ... edhe ne gjume sjam vetem ...
   
  HipHop-Girl likes this.
 4. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  jo nuk e ndiej vetën të vetmuar.gjhitmon jetoj dhe shpresoj me ideale të mëdha edhe pse ndoshta nuk mund ti arrijë asnja.një njeri që nuk ka ide dhe shpres ajë gjithmon e ndien vetën të vetmuar ajë edhe pi hijes vet ka frig.shpresa është shoku më i mirë i vetmis edhe pse shpresa nuk sjell dobi të mëdha.
   
  HipHop-Girl likes this.
 5. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Se mos e kishe per dukurite paranormale mi goc se eshte nje teme aty me poshte
   
  HipHop-Girl likes this.
 6. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Hahaha jo , jo per kete qe me ke kthyer pergjigje e kam.
   
  Hektor12 likes this.
 7. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  epo mire cfare lirimi :p
   
  HipHop-Girl likes this.
 8. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

 9. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Thashe se kam hap vete dikur po kishin frike ta lexonin hahahah
   
 10. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Edhe deshta me te than mas ma permand parzotin se na kap frika aps sasht edhe mesi i nates... :p
   
  Hektor12 likes this.
 11. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  hahahahh pse ca ka me edhe atehere naten e hapa hahahh
   
  HipHop-Girl likes this.
 12. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

 13. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  vetëmin e mund,zemra dhe guximi.
  ajë që nuk ka zemër dhe guxim aje edhe në ora 12:00 të ditës ka frigë.
   
  HipHop-Girl likes this.
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ja po ta ve ketu

  Krijesat e çuditshme dhe Fenomenet paranormale të kohëve moderne
  Nga njerëzit e vegjël, njeriu me kokë qeni e deri tek njerëzit hije

  Shumë prej nesh janë të njohur me pretendime të ndryshme për fenomene paranormale, pavarësisht faktit nëse jemi skeptikë apo i besojmë. Qenie të tilla si fantazmat, kafshët misterioze gjithnjë kanë ndjekur ndërgjegjen tonë kolektive.

  Ndër çuditë më të mëdha që mund të ekzistojnë mes nesh, ka disa prej ngjarjeve që edhe pse s’mund të konsiderohen të reja, vazhdojnë të tërheqin vëmendjen. Qëkur zbulimi se një racë krijesash të vogla mund të ketë ekzistuar në tokë, shkenca ka ri-ekzaminuar mundësinë se njerëz të tjerë të vegjël mund të mos jenë koncept krejtësisht mitik.

  Duke lënë mënjanë shkencën, gjithnjë ka pasur nga ata që insistojnë se krijesa të vogla humanoide ekzistojnë mes nesh. Kohët e fundit ka pasur njerëz që kanë deklaruar se kanë parë krijesa të vogla në vende të izoluara, me tiparet e njeriut.

  Grabitqarët e mëdhenj janë zogj që kërkojnë për ushqim ose ushqehen me gjëra të ngordhura. Ato janë zakonisht më të mëdhenj se zogjtë normalë dhe kanë një fiziologji të caktuar, si thonj të fuqishëm që i ndihmojnë të shqyejnë prenë e tyre.

  Kohët e fundit, ka pasur njerëz që kanë raportuar se kanë parë zogj grabitqarë me përmasa shumë të mëdha. Shumë persona thonë se ato duken si zogjtë prehistorikë të përshkruar në libra dhe me lëkurë gjarpri.

  Rrëshqitjet e kohës dhe koha e humbur janë eksperienca aspak të këndshme. Ato janë hamendësuar si takime jashtëtokësore, zhvendosje dimensionale ose goditje truri. Raportimet më mahnitëse janë ato të më shumë se një personi për përjetimin e kapërcimeve të kohës.

  Sipas kësaj teorie, rrëshqitjet e kohës ndodhin kur dikush niset për një udhëtim në një rrugë të njohur dhe udhëtimi duket normal, por në përfundim personat zbulojnë se kanë mbërritur në destinacion shumë më herët se çdo ishte e mundur normalisht.

  Chupacabra është përshkruar si një krijesë në formë qeni me dhëmbë të mëdhenj. Fillimisht thuhet se është parë në Puerto Riko në vitin 1990 dhe më pas është parë në Amerikë dhe Meksikë. Nganjëherë dëshmitarët raportojnë se këto kafshë kanë një të ecur prej kanguri. Thuhet se kjo kafshë u thith gjakun bagëtive natën deri sa ato ngordhin.

  Ngjashmëria me vampirët i ka terrorizuar njerëzit duke hamendësuar një sulm të mundshëm ndaj tyre. Pyjet janë vende misterioze, plot me jetë të panjohur dhe shfaqin rrezik për këdo. Pyjet janë vende të frikshme sipas legjendave popullore.

  Por në kohët moderne a mund të krijojë natyra një panik të tillë të pajustifikuar? Ka nga ato, eksperienca e të cilëve bën të mendosh se natyra ka inteligjencë dhe nuk është gjithmonë e dashur me njerëzit. Ka njerëz që thonë se karakteristika kryesore është paniku, të cilin njerëzit e përshkruajnë me një qetësi të pazakonshme në pyll.
   
 15. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Nuk e lexoooj neser dites :ninxha:
   
  Hektor12 likes this.
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  eshte njera nga ato qe kam vene se ka edhe te tjera hahahah
   
  HipHop-Girl likes this.
 17. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Ooo ti faliminers e tlumshin durt po ça me ba sjena ne kushte tmira shpirterore per momentin , masi te kalojne ca ore si dihet :p
   
  Hektor12 likes this.
 18. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  për mu nuk egziston asni fantazmë.
  shkurt fantazma egziston te ajë që nuk beson në zotë,dhe te ajë që ka frigë prej hijes së vetë edhe kur nuk ka dritë ajë e she hijen e vetë..
   
 19. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  e si ka mundesi qe ne rusi i kane pa, amerike, presidenti roosevelt ka perjetuar dukuri paranormale dhe ai siper thote ai qe ka frike i perjeton ai beri nje lufte dhe drejtoi nje tjeter si president
   
 20. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex


  Ahahahaha ah do te mys mire boll nuk e lexoj.......:p
   

Shpërndajeni këtë faqe