KUR MUND TE JESH I LUMTUR?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga admir hamataj, 11 Oct 2004.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Edhe castet qe shpreson se do te jesh i lumtur pasi te kesh arritur dicka, te sjellin lumturi. Lumturia eshte trasparente dhe nuk shihet vecse me zemer. Edhe kur mendon se nuk e ke, ajo eshte prane teje dhe te buzeqesh. Ti vetem dije se ajo aty eshte dhe kjo do te beje te ndihesh mire... pra te lumtur.
   
  dr love, mirdita and The decatur like this.
 2. lady antebellum

  lady antebellum Forumium maestatis

  Kur realizon ate qe i kishe vene vetes si synim per te arritur ne nje periudhe te caktuar..lumturia ne rastet e tjera nuk eshte se kuptohet .Duhet te ndodhi dicka e keqe per te kuptuar se sa e lumtur ke qene.
   
  mirdita and The decatur like this.
 3. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  shume bukur te dy mendimet tuaja.
   
  lady antebellum likes this.
 4. lady antebellum

  lady antebellum Forumium maestatis

  thanks!:)
   
  The decatur likes this.
 5. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Me te vertet ky mendim shum i bukur dhe i drejte.
   
  The decatur likes this.
 6. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Uaua shum shkrimi i bukur ky dhe i vertet
   
  joetisti_ likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  shume flm mirdita.
   
 8. dr love

  dr love Locus omnem

  Ne mund te jemi te lumtur kur te duam..mjaftone te dime te vlersojme castet dhe momentet e bukura qe na ofron jeta
   
  Erditi, Hektor12 and joetisti_ like this.
 9. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  A thua ka fund lumtueia ... Sa me shume te jesh aq me shume kerkon nuk ka limite kufinj, njwsi matese
   
  Erditi likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  As vdekja s'ta heq lumturine. Per disa thone se vdiq i lumtur. Pra gjithmone mund te jesh i lumtur.
   
 11. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Veten e ndi të lumtur kur ikam pranë vete familjen time të gjere dhe familjen e zemrës,Gruan dhe Fëmijët e mi.
  dhe kur dal në rrugë të gjithë më përshëndesin dhe më rrespektojn dhe anasjelltas.kjo është lumturia ime.
   
  joetisti_ likes this.
 12. HipHop-Girl

  HipHop-Girl Papirus rex

  Kur ke mire familjen
   
  Hektor12 likes this.
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kur shkeputesh nga nje lidhje problematike.
   
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ku e njen ...ska koh spexixike
   
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kur sapo i ke puthur buzet...
   
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Kur te pakten degjon nje mjesi te embel
   
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Edhe nje e qeshur kot, qe rekomandohet per nje shendet te mire ndjenjash, te ben te lumtur. Mund te qeshim kot kur te duam. Pra te lumtur kur te na doje qejfi.
   
 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  I lumtur kurdo dhe asnjehere
   
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kur ke kaluar nje dite super.
   
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Jo lumturia nuk eshte baraz me nje dite po ne mijera fjale dhe shikime.
   

Shpërndajeni këtë faqe