KUR MUND TE JESH I LUMTUR?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga admir hamataj, 11 Oct 2004.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur ajo me ka puthur syrin...
   
 2. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Gjithmone dhe asnjehere
   
  Erditi likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur te kuptojne dhe mirekuptojne
   
 4. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Lumturia eshte ne doren e gjithkujt. Jo ndonje ngacmim i ben te lumtur sepse se mendoj momentale
   
  Erditi likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur ke dhene maksimumin dhe te tjeret te vleresojne per kete dhe jo per sa mund te kesh arritur.
   
 6. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  gjithmone dhe asihere
   
  Erditi likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur merzia ka marre lejen e zakonshme.
   
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  varet edhe ketu se si e kupton lumturine... jo domosdoshmerisht eshtw e lidhur me nje njeri
   
  Erditi likes this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur te kesh deshire.
   
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  lumturia eshte ne mendjenzemren.e gjithkujt qe e don ate
   
  Erditi likes this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur jashte bie shi
   
 12. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  kur ndjej shikimin e saj
   
  Erditi likes this.
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  tani qe filloi mire dimri, vesh papuce dhe ndihesh i lumtur :)
   
 14. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Atë ditë që jamë i lumturë them që jamë i lumtur.
  Kur sjam i lumtur nuk muj të them që jam i lumtur.
   
  joetisti_ likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Mire ben ta thuash. Kur e ndjell lumturine te vjen e te gjen...
   
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  lumturine e ndjej prane dhe asihere nuk rresht se theni
   
  Erditi likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kur jeta te buzeqesh edhe atehere kur ka arsye te forte qe te qaje.
   
 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  jeta buzeqesh atwhere kur i buzeqesh ti asaj
   
  Erditi likes this.
 19. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  I lumtur jamë deri sa ti kamë -syt e mi me pa.
  I lumtur jamë deri sa lëvizi me kamtë e mija
  I lumtur ja deri sa nuk kam nevojë për dikë,të më ndihmoj
  I dëshprum muj me qenë kur të jes në mëshirën e dikuj.
   
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  shume i lumtur qenka njeriu ...bravo sa thjesht dhe jerm flasin
   
  Erditi likes this.

Shpërndajeni këtë faqe