Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga ersjada, 19 Nov 2003.

 1. ersjada

  ersjada Primus registratum

  Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?
   
 2. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  Djemte moj - tak-fak!
   
 3. Ema

  Ema Goddes

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  Hyjne ene dalin tak-fak,s'ta pret menja si ndodh! <img src="/pf/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
   
 4. bLuE IcE

  bLuE IcE """""PLANETARE""""""

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  cpyetje kjo!shumù per te thene po jo aq shum saç duhet!!!!! [​IMG]
   
 5. eros111

  eros111 Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  [​IMG] sa filozofon dhe ti mi lal...
   
 6. bLuE IcE

  bLuE IcE """""PLANETARE""""""

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  cte bejme,e faktikisht jemi ca apsajt ketu,se duhet te vemi ne teme tjeter,po meqs jeta eshte e gjitha filozofi,edhe ne po themi nje nga ato poezi
   
 7. korcare o ic fare

  korcare o ic fare Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  djemte pa asnje medyshje
   
 8. bLuE IcE

  bLuE IcE """""PLANETARE""""""

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  jo kaq prere e dashur,duhet te kishte nje njeri qe te mos ishte as djale as vajze qe ta bente dallimin,po meqe fantazirat jan fantazira edhe pergjigje te sakte nuk ju gjendet ketyre pyetjeve
   
 9. korcare o ic fare

  korcare o ic fare Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  pse o zemer nuk te duket e drejte qe djemte bien brenda me shpejt se vajzat?
   
 10. horizonti

  horizonti Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  Varet po e theksoj varet.Nuk eshte ndonje gje qe eshte e ndare me thike.Cdo gje varet ne pozicionin ne te cilin ndodhemi
   
 11. bLuE IcE

  bLuE IcE """""PLANETARE""""""

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  themi keshtu se jami vajza;te njajten gje thone e djemte nga ana e tyre...pyetje-->pa pergjigjje kjo
   
 12. SweetKorca

  SweetKorca Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  une mendoj se cunat bihen me shpejt ne dashuri [​IMG] ndersa gocat jane me te ndrojura dhemendojne shume :idea: (sikur do ngrejn ndonje kala) [​IMG]
   
 13. Belina1986

  Belina1986 Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  femrat bihen me shpejt ne dashuuri
   
 14. LePuRusHka_ReBeLe

  LePuRusHka_ReBeLe Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  Varet:Meshkujt pretendojne se femrat bien me shpejt ne dashuri dhe kam idene se edhe kane te drejte ndo1here...Ndo1here jo!Gjerat jane relative,por ne pergjithesi me aq sa shohim dhe degjojme me vjen keq qe e pranoj dhe mire nga ana tjeter:Femrat duan me teper sepse jane me te dhena nga natyra,me te ndjeshme,mgjte dine dhe te harrojne nese pesojne disfate sepse jane egoiste dhe krenare!Ka dhe raste te kunderta..
   
 15. Florus

  Florus Forumium maestatis

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  Duket sikur djemte bien ne dashuri me shpejte por ne fakt nuk eshte ashtu...behet fjale per nje dashuri te vertete eee dhe jo per nje lidhje qe e di gia qe do te mbaroje pas 2 javesh [​IMG]
   
 16. bolonjezja

  bolonjezja Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  s'me ka ndodhur kurre te kem nje lidhje qe e di gia se do te mbaroje pas dy javesh....ju cunat jeni te lezetshem.... [​IMG] [​IMG] une nuk e di kush dashurohen me pare,cunat a gocat, <img src="/pf/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> <img src="/pf/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> por nje gje mund ta them me siguri:cuni dashuron vec nje here ne jete!(dashuri me gjithe shpirt,ne kuptimin e vertete te fjales) <img src="/pf/images/graemlins/cool.gif" alt="" />
   
 17. Florus

  Florus Forumium maestatis

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  Rein je me fat qe s'te ka ndodhur nje very-short-love-story (ca emri doli [​IMG] )dhe te uroj qe mos te te ndodhe asnjehere [​IMG]
  Qe cunat dashurojne vetem 1 here seriozisht ne jete e ke shume gabim [​IMG] ndoshta flet ne pergjithesi por nuk eshte gjithmone keshtu [​IMG]
   
 18. bolonjezja

  bolonjezja Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  nuk e di ,por gjithmone kam pasur pershtypjen qe djemte jane me te thelle ne ndjenja,dua te them,kur dashurojne me te vertete e kane e shume me te veshtire te harrojne... [​IMG] te pakten keshtu e mendoj une... <img src="/pf/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
   
 19. dolce_vita

  dolce_vita Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  per mendimin tim varet:
  nga tipat, te ndjeshem, te rrembyeshem, te qete, sentimentale, etj....sidoqofte vajza dhe djem.
  Dashuria eshte nje nga gjerat e vetme qe nuk mund te kontrollojme se kur ndodh, eshte si puna e nje ylli qe shkeputet nga qielli per dhe bie kushe e di se ku ...... [​IMG]
   
 20. alpacino

  alpacino Primus registratum

  Re: Kush bien me shpejt ne dashuri vajzat apo djemte?

  Mashkulli dashuron pak dhe shpesh,ndersa femra [​IMG] shum dhe shum rralle.
   

Shpërndajeni këtë faqe