Kush e gjen ??

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga njemijeenjeenjedite, 4 Feb 2004.

 1. njemijeenjeenjedite

  njemijeenjeenjedite Primus registratum

  Kush e gjen ??

  NJE KOPE ME CA MAJMUNE PO VRAPONIN PER NE LUME,PJESA TJETER NJE DUZINE PO VRAPONIN NE LUGINE PA NA GJENI DJEM E CUPA SA MAJMUNE KISHTE TUFA
   
 2. beshbossi

  beshbossi Primus registratum

  Re: KUSH E GJEN

  20
   
 3. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: KUSH E GJEN

  Fantazia pyetje e veshtire kjo e jotja ka dy 24 ore qe po mendohem e spo e gjej dot, ma merr mendja qe shume antare te forumit kete mendojne .
  Na trego te pakten per cfare behet fjale se mos e gjejme pastaj? :thumbsup: :wave:
   
 4. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: KUSH E GJEN

  /pf/images/graemlins/confused.gif
   
 5. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: KUSH E GJEN

  Fantazia nuk te njofta mi goce paske dale e bukur me keto ndryshime kuq e zi per flamurin /pf/images/graemlins/smile.gif :thumbsup:
   
 6. Guest

  Re: KUSH E GJEN

  Kanan.. e ke gjetur.. :thumbsup:
  (Ndihmen e spjegimit mos e mohoni,sidomos Mimika.. /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif ishte me domethenesia..)

  Keshtu pra Dushk,fli rehat.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Ka ndryshu Flamuri yne, se ke marre vesh ti akoma.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. GJYSHI

  GJYSHI Gjyshi

  Re: KUSH E GJEN

  Keshtu pra Dushk,fli rehat.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Ka ndryshu Flamuri yne, se ke marre vesh ti akoma.. /pf/images/graemlins/laugh.gif [/QB][/QUOTE]

  Une gjithmone bej gjume te rehatshem /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Po qe kur paska ndryshuar flamuri keshtu pa e marre vesh ? :wave:
   
 8. Guest

  Re: KUSH E GJEN

  :wave:
  Nje me te lehte tani.. /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Ne nje Feste Shkolle,kane ardhur 100 Njerez!
  Femije jane 2 here me shume, sesa Prinder..
  Prinder jane 3 here me shume, sesa Mesues..

  Gjeni:
  Sa Femije,Prinder dhe Mesues,jane ne Feste.. :shrug:
   
 9. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: KUSH E GJEN

  Kjo do te thote se ne feste kane ardhur 10 mesues, 30 prinder dhe 60 femije /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Zgjdhja eshte me se e thjeshte: neqoftese do te shenonim me x numrin e mesuesve
  me 3x numrin e prinderve qe jane tre here me shume se mesuesit dhe
  me 6x numrin e nxenesve qe jane dy here me shume se prinder do te kishim
  x + 3x + 6x = 100
  10x = 100
  x = 10
   
 10. Guest

  Re: KUSH E GJEN

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Me le pa fjale.. :tipsy:
   
 11. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: KUSH E GJEN

  Shkruaj ndonje tjeter ti e leri fjalet se skane c'te duhen /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. Guest

  Re: KUSH E GJEN

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Kam shume por jane me tabela..dhe s´mundem ti ve..

  Nje tjeter..

  Dy baballare dhe dy bijte, shkojne per te blere Gazete..
  Secili ble nje Gazete dhe gjithsej 3 Gazeta.

  Si e shpjegoni??
   
 13. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: KUSH E GJEN

  Djali me babain dhe gjyshin.
   
 14. Guest

  Re: KUSH E GJEN

  Me erdhen fjalet perseri.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Po mo..ata jane brezi tresh..(Gjysh,Babe e Nip)..

  Tani do te te jap nje detyre shtepie.. /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Bej nje kuadrat te madh..
  Ndaje ate, me tre viza Diagonalisht dhe tre Vertikalisht..
  Pra,kemi keshtu, 16 Kuadrate te vegjel..

  Plotesoji keta katrore te vegjel kater (4) here, me numrin 5 - se dhe 12(dymbedhjete) here me numrin 7 - te ...ne menyre te tille qe shuma,Vertikalisht,Horizontalisht dhe Diagonal te jete 26..
  Nje plotesim sa per ndihnme eshte:
  Ne dy cepat e larte ke 7 -te..
  Ne cepat e katrorit poshte ke 5 -se majtas dhe 7- te djathtas..

  P.s Nje Zot i madh e di a keni marr vesh gje...
  /pf/images/graemlins/laugh.gif Me fjale duket e ngaterruar pak..
   
 15. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: KUSH E GJEN

  Numrat sic ndodhen ne tabele:
  7 5 7 7
  7 7 7 5
  7 7 5 7
  5 7 7 7
  Gjej ndonje ca me te veshtire tani :wave:
   
 16. Guest

  Re: KUSH E GJEN

  Me le pa fjale... /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Faktikisht, une ti kisha zbuluar cepat(numrat) ne kundershtim me rregullin e lojes..(sepse me vinte gjynaf)Por ti s´dashke meshire hic.. /pf/images/graemlins/laugh.gif


  * * *
  Dy djem,jane lindur ne te njejtin Vit,ne te njejten Date dhe kane te njejten Mami.
  Por perseri s´jane Binjake..
  Si keshtu?? :shrug:
   
 17. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: KUSH E GJEN

  Qe te jene binjake duhet te kene te njejte mama dhe jo te njejten mami materniteti,apo jo fanta?
   
 18. Guest

  Re: KUSH E GJEN

  :lol: Shume logjike pergjigjia Kanan..
  Por vertete,kane te njejten Mama..(ose mami)..
  Pergjigjia eshte dicka e tille..(si tipi i kesaj qe the ti)...por s´eshte kjo(qe di une te pakten)
  Por,mund te interpretohet dhe keshtu.. :thumbsup:
   
 19. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: KUSH E GJEN

  Atehere ajo mamaja paska qene shume "pjellore"
  dhe paska lindur dy here brenda nje viti.
  E mundshme kjo,p sh ;nje ne janar dhe tjetrin ne dhjetor,duke i lene gjithsesi nja 2 muaj pushim ,se gjynaf. 15 janar njeri e15 dhjetor tjetri le te themi.
  Pasi ju thate te njejten date,por jo te njejtin muaj.Kjo ishte?
   
 20. Guest

  Re: KUSH E GJEN

  Stop ketu..
  Spo e zgjas me pergjigjen..

  Ata vertete kishin lindur ne te njejten dite, ne te njejten ore ,kishin te njejten Mama,por nuk ishin Binjake sepse ishin Trinjake..(pra kishin dhe nje Vella tjeter)..
  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe