Kush e urdheron njeriun, zemra apo truri?

Diskutime tek 'Njoftime Ngjarjesh Kulturore' filluar nga S6T6N6, 6 Jun 2007.

 1. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Kush e urdheron njeriun, zemra apo truri?

  [​IMG]

  Kush e urdheron njeriun mendja apo zemra? E bera kete pyetje se ca here na mundon, zemra na thote te veprojem ndryshe ne ca raste, situata, por mendja edhe logjika ta do ndryshe. Ca here njerezit thone " e bera ashtu sic ma donte zemra" a eshte kjo se zemera e urdhoje, i dha trejtim se cfare te bente apo eshte truri ai, qe vendose se cfare bejem ne ne jeten e perditeshme. Ka raste ne jete qe zemra na thote ndryshe e mendja dryshe, pershembull: nje dite te bukur pranvere...

  TEMA
   
  mirdita likes this.
 2. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Ne dashuri zemra,ndersa per pushtet truri.
   
  Sweety el and mirdita like this.
 3. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Esht e vertet ne Dashuri zemra urdheron,ama ne pushtet dhe jeten e perditshme per gjera te thjeshta urdheron Truri.
   
 4. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  ne dashuri vetem nje urdheron ajo eshte zemra dhe vetem ajo kurse ne jeten e perditshme dhe pune e pushtet truri
   
  mirdita likes this.
 5. Megg

  Megg Carpe Diem

  zemra.!
   
 6. keca

  keca Forumium praecox

  ka shum faktor qe e udheheqin njeriun.zemra due truri po pajtona me ta.por disa raste njeriun e udheheq edhe trimeria.besimi dhe vendosmeria.etj
   
 7. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  te dyja shume gjera komandoohen nga zemra edhe truri, bashke dhe vec e vec .. pa pyetur per njera tjetren ...
   
 8. dr love

  dr love Locus omnem

  Sot po me udheheq truri..ishalla i bindet zemra..se veshtire do ta kem po nuk bashkpunuan.
   
 9. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  eee degjoje zemren ndonjehere... truri seshte gjykatesi i plotefuqishem ...
   
  dr love likes this.
 10. dr love

  dr love Locus omnem

  Sot jo..se do me prishte pune..
   
 11. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Mire sthem dot asgje , e cfare mund te them ...
   

Shpërndajeni këtë faqe