Kush eshte Filozofi me i madh ne Historine e Njerezimit? Pse ?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Sweety el, 26 Mar 2011.

?

Kush eshte Filozofi me i madh ne Historine e Njerezimit? Pse ?

 1. sokrati

  1 vote(s)
  20.0%
 2. aristoteli

  2 vote(s)
  40.0%
 3. makialevi

  0 vote(s)
  0.0%
 4. dekarti

  0 vote(s)
  0.0%
 5. spinoza

  0 vote(s)
  0.0%
 6. berkli

  0 vote(s)
  0.0%
 7. hjumi

  0 vote(s)
  0.0%
 8. volter

  2 vote(s)
  40.0%
 9. ndonje tjeter

  0 vote(s)
  0.0%
 1. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  mendimi im....
   
 2. Megg

  Megg Carpe Diem

  Lool,cili esht mendimi yt?
   
 3. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  VOLTER sepsse ai vertet kerkon nje realitet nga jeta,ne anen tjeter ben dallim te pa mase mes jetes njerzore dhe kafshes,mbi te gjitha ai kerkon sqarime ne veten e tij,per gjerat qe ndodhin me qellim...!
   
  florida and MegiB like this.
 4. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Mendoj se Aristoteli:-Ka thene se familja eshte shoqeria premordiale e lindur para dhe prandaj ka te drejtat e barabarta.
   
  brenatohyseni likes this.

Shpërndajeni këtë faqe