Kush genjen me shum, femrat apo meshkujt

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga gjekec, 8 Jul 2005.

 1. Disconnected

  Disconnected Very Important Male

  Ti me shume, sa per te dy

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 2. Missy

  Missy Forumium praecox

  Marsh te ligat mua ti


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Femrat,ato dhe veten genjejne.

  -Do pendohem me vone per kete postim :p
   
 4. Missy

  Missy Forumium praecox

  Meshkujt


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  te dyja gjinite kur munden ...
   
 6. Aimilius

  Aimilius Forumium maestatis

  Ka mundesi qe njelloj genjejne
  ndryshimi eshte se meshkujt i kane genjeshtrat te tipit
  "sot do vonohem se jem me filan shok mos me prit zgjuar"
  ndersa femra
  "ky eshte djali yt" ose "ky nuk eshte djali yt"
   
 7. Alivia

  Alivia Forumium maestatis

  Genjshtra nuk ka ngjyra diskriminuese gjinie.
  Ajo vepron tek karakteret e dobta pergjethsisht.
   
 8. Aki

  Aki Paint It Black

  U pendove, apo ende ne pritje? :p
   
 9. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Jam ne medyshje akoma
  Me jep nje dore me ndihmo :p
   
 10. Aki

  Aki Paint It Black

  :p
   
 11. ParentalAdvisory

  ParentalAdvisory Primus registratum

  Meshkujt mashtrojne per te fshehur lotet, ndersa femrat qajne per te fshehur mashtrimet e tyre.
   
  Last edited: 21 Apr 2018
  Disconnected, MrCool and Eléonoré like this.
 12. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Crystal Clear!

  EK
   
 13. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Kur nje mashkull krijon karakterin e nje femre si e nderton AI ate?
  Kur nje femer krijon karakterin e nje mashkulli si e nderton AJO ate?

  Problemi eshte se nuk e di me ke flas. Me krijuesin e femres apo me krijuesen e mashkullit ?

  Kjo me kujton nje histori. Eshte nje lloj zogu i rralle i cili nuk dallohet
  nese eshte mashkull apo femer deri pas nje periudhe disa mujore, ka mundesi edhe vjecare (nuk me kujtohet mire..National Geographic). E vetmja shenje eshte nje lloj cafke qe i del pas periudhes se siperpermendur.

  Nje dite ishin mbledhur disa presidente shtetesh per te identifikuar kete zog ose nje te ngjashem me te. Dalin nga dhoma nje e nga nje presidentet duke thene se nuk kane pergjigje. Eshte shume e veshtire. Me ne fund kur del Saliu (Berisha) thote: Eshte mashkull. Pyetjes se tyre ai iu pergjegj: Kur iu prezantova zogut dhe i thashe quhem Sali Berisha pergjigja ishte : E me plasi k*ri. (Falni per shprehjen)

  EK
   
  ParentalAdvisory likes this.
 14. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum


  You are Mine!

  Kllocka i njeh zogjte e vete.

  EK
   
 15. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

   
  Aki likes this.
 16. Disconnected

  Disconnected Very Important Male

  Si perfundim gjinia kti zogut qe krijonte iluzion optik ishte mashkull? Apo skan kaluar ato muajt ku studiuesit te kene rexultat shenjat dalluese te çafkes/shenjes qe permende?
   
 17. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Kane kaluar gati 5-6 vjete nga dita kur pashe dokumetarin mbi kete zog teper te rralle. Eshte i rralle per arsye se eshte ne zhdukje. Nje specialist e gjen zogun ne pyll dhe e rrit. Filmimi mbulon nje periudhe te gjate kohe. Ne fund shikojme qe specialisti eshte shume i kenaqur dhe ai shpall seksin e zogut. Eshte mashkull. Dilema tjeter ose Misioni tjeter: Gjetja e zogut femer me qellim riperteritjen e kesaj specieje te rralle zogu.

  Eleonore
   
 18. Disconnected

  Disconnected Very Important Male

  Dmth mashkulli gjehet lehte (duke genjyer), ndersa femra veshtire te kapet

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 19. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Mashkulli eshte idiot ndaj edhe kapet!
   
 20. Disconnected

  Disconnected Very Important Male

  Jo gjithmone eshte idiot, se ka dhe femra idiote mendjelehta qe e hajne sapunin per djath

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   

Shpërndajeni këtë faqe