Kush me ndimon se di si tja shperblej ... Ju lutem

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga Miri123, 23 Nov 2017.

 1. Miri123

  Miri123 Primus registratum

  Jam 1 djal 19 vjec , jetoj ne gjermani qe prej 3 vitesh , kam diku te 1 vit qe kam filluar drogen , dhe me shum se 3 muaj qe po pi pa nderprerje , dit per dit , kam shum nevoj per ndim , per dike qe di vertet te flasi .... Dua te heq dor sa me shpejt nga kjo ,,, po shkaterrohem dit per dit , duke e ditur kete gje duke e par gjendjen qe po vete dhe perseri smundem dot vetem ...
   
 2. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Miri flit me prinderit, tregohu i sinqerte me ta, jam i bindur se ata do te te ndodhen prane dhe do te ndihmojne ne cdo problem qe ti ke. Shpresoj qe ta marresh guximin dhe ti shprehesh prinderve te tu per problemin qe ti ke. Te uroj me te mirat dhe FORCA!
   
  Mystique likes this.
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Cfare funksionon per njerin nuk funksionon per nje tjeter. Une per veten time do te sygjeroja te tymosje duhan. Disa thone se droga kur perdoret nga individi vret individin, kur cigarja perdoret nga individi mund te shkaktoje edhe second -hand damage. Per vete edhe pse tymos qysh prej 24 vjetesh, mushkrite i kam ngjyre roze si te nje femije, krejt te paprekura. Kjo vjen nga fizionomia ime e cila eshte e ndertuar ne nje menyre te tille qe une te marr fryme ceket. Jam nje shallow-breather of the worst type. OR Perfectly built. Tymin e duhanit e coj ne stomak ose ne bark. Ne asnje gjuhe te botes thuhet me pi cigare njesoj si me thene me pi uje. Gjithandej perdoret fjala tymosje qe eshte inhale. Cigarja me ndihmon te fus te pakten nje sasi te caktuar oksigjeni (nepermjet thithjes) ne mushkri per ndryshe me ndodh qe harroj te marr fryme.

  Droga te djeg qelizat e trurit dhe nje i droguar nuk ka absolutisht asnje shans te mbijetoje ne boten e pertejme.

  Per sa i perket pirjes se duhanit ne shtepi dua t'ju sqaroj se e bej ne nje ambjent me superventilim.

  Eleonore
   

Shpërndajeni këtë faqe