Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

Diskutime tek 'Diapazon' filluar nga alinos, 10 Jan 2006.

 1. Mono

  Mono Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  ca ka te beje seksi me DIapazonin?
  Seksi eshte diapazoni me i ngushte... dhe refleksi me i mire. Provoje, afroju nga mpraba ndonje goce dhe te lind vete deshira t'i ferkohesh
   
 2. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Lind pyetja, jo vetem per Dahlian, eshte per te gjithe temeshkruesit:

  Me sa duhet ta besh qe te kuptosh se di ta besh?


  [/ QUOTE ]
  Kjo eshte vertete per te qeshur. /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
  Me kujtohen ca tipa ne lagjen time qe e mbanin veten sikur kishin kalu gjysmen e femrave te Tiranes ne dore dhe ne fund ishin ato femra qe i tregonin me gisht si "langaraqet e krevatit".
  Me mire mund ta beje dhe dikush qe ka kapercyer te 30-at dhe deri ne ate kohe ka lexu vetem Eros-in dhe pa ndjere eren e femres.

  Shumica jone rrine e mburren me 'heret', ndersa femra ne krah ndihet si cope mishi!.
  Nuk ju qeshet?

  Ka nga ata meshkuj (jo pak) qe seksi nuk i'u zgjat me teper se 10 min (foreplay included), dhe perseri femra me gisht ne goje.
  Ke plot kurva e kurvare qe ndihen bisha ne seks, por nese i permend seksin oral, shqyejne syte si te flitet per Marsiane.
  Ke plot qe nuk dine se c'eshte orgazma dhe ejakulimi.
  Ka plot femra qe akoma mendojne se mund te mbesin shtatezena pas nje 'blowjob'. /pf/images/graemlins/shrug.gif
   
 3. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  une nuk e kisha per teorine e te mesuarit te te berit seks e dashur, por per te mesuarin qe te ben te dish ta besh.

  Lind pyetja, jo vetem per Dahlian, eshte per te gjithe temeshkruesit:

  Me sa duhet ta besh qe te kuptosh se di ta besh?

  ( /pf/images/graemlins/laugh.gif )

  [/ QUOTE ]

  Ky muhabet eshte ceshtje konfidence pa pike dyshimi : si cdo gje tjeter ne fund fare - pyetja duhet te drejtohet ne spektrin e "kur arrihet konfidenca /pf/images/graemlins/laugh.gif" ?
  Keshtu eshte pyetje edhe me e pafajshme /pf/images/graemlins/devil.gif ?

  ps. shifni sa me konfidence jam vete /pf/images/graemlins/laugh.gif ! kam fol per subjektin pa e zene subjektin n'emer as edhe icik /pf/images/graemlins/laugh.gif !
   
 4. ana karenina

  ana karenina Primus registratum

  Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  Bravo, te lumte dora e vogel dhe yll /pf/images/graemlins/laugh.gif Eshte ceshtje konfidence qe c'ke me te.

  Thjeshteze na ke vene ne veshtiresi te madhe, se ja, te duash ta ilustrosh temen tani i bie te flasesh ne veten e trete njejes, po as kete nuk e gelltit njeri /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

  Seksi nuk eshte i mire kur e ben me nje njeri me te cilin edhe pas shume muajsh, nganjehere edhe vitesh, nuk krijon dot konfidence. Konfidenca ketu nenkupton lirshmeri, te ndjehesh e shpenguar, te flasesh cilter, mos ngurosh te rrefehesh per c'te te doje zemra, dhe si pergjigje te marresh fillimisht mirkuptim e me pas mbeshtetje. Ti flasesh duke e ditur qe ai po te kupton, po e ndjek vazhden e mendimeve dhe po perpiqet te bashkebisedoje me ty. Ceshtje besimi qe duhet fituar e me keta tipat me te cilet eshte e pamundur te ndjehesh "rehat" edhe pas shume e shume kohesh seksi nuk eshte i pelqyeshem. Nese bisedat nuk jane ne harmoni, nese nuk kuptohesh me fjale, atehere nuk do kuptohesh as me "vepra". Kjo e hedh poshte teorine qe seksi na u mesoka, si shkrimi e kendimi, e ka disa qe arrijne te bejne bukurshkrim e disa te tjere jo.

  Para nja dy ditesh ne nje film dikush i tha dikujt: "Edhe lekura me e holle nis e te duket sholle pasi e ke prekur shpesh". Une akoma nuk them po, nuk them me as jo, them ndoshta - e mesmja mediokre! Seksi eshte me i mire kur je ende kurioze, kur era e trupit eshte e re, kur lekuren ia prek per here te pare, kur nuk di cfare do beni dhe si do e beni ne oret ne vazhdim, kur nuk di sa do zgjase, por di se po ben ate qe deshiron me ate qe deshiron. Keto dy te fundit i di ne menyre te pandergjegjshme, nuk ke pasur mundesi ende te ulesh e ti mendosh me gjakftohtesi, nuk ke pasur ende nevojen te perpiqesh te kuptosh, te analizosh, ti besh pyetje vetes etj etj brockulla si keto. Me nje fjale, seksi eshte me i mire kur e deshiron dhe e ben natyrshem.
   
 5. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  Bo boooooo /pf/images/graemlins/eek.gif
  Geshtenjeze! po keto qe ke shkruar i ke mesuar apo i nxorre nga vetja?
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Seksi nuk eshte i mire kur e ben me nje njeri me te cilin edhe pas shume muajsh, nganjehere edhe vitesh, nuk krijon dot konfidence

  [/ QUOTE ]
  VS
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Seksi eshte me i mire kur je ende kurioze, kur era e trupit eshte e re, kur lekuren ia prek per here te pare, kur nuk di cfare do beni dhe si do e beni ne oret ne vazhdim, kur nuk di sa do zgjase, por di se po ben ate qe deshiron me ate qe deshiron.

  [/ QUOTE ]

  Qe te futemi ne diskutim na trego njehere se cilen nga keto me lart duhet te besojme se, sic e shikon ti je kontradiktore me veten!
  /pf/images/graemlins/eek.gif
   
 6. ana karenina

  ana karenina Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Konfidenca ketu nenkupton lirshmeri, te ndjehesh e shpenguar, te flasesh cilter, mos ngurosh te rrefehesh per c'te te doje zemra, dhe si pergjigje te marresh fillimisht mirkuptim e me pas mbeshtetje. Ti flasesh duke e ditur qe ai po te kupton, po e ndjek vazhden e mendimeve dhe po perpiqet te bashkebisedoje me ty. Ceshtje besimi qe duhet fituar e me keta tipat me te cilet eshte e pamundur te ndjehesh "rehat" edhe pas shume e shume kohesh seksi nuk eshte i pelqyeshem. Nese bisedat nuk jane ne harmoni, nese nuk kuptohesh me fjale, atehere nuk do kuptohesh as me "vepra".

  [/ QUOTE ]

  Besoj se kjo pjesa e shpjegon qarte ate qe ty te duket kontradiktore /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
   
 7. Mono

  Mono Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  nuk e kuptova, ca te mirash ka seksi?
   
 8. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  te pakeson kolesterolin, nese e merr tre here ne dite pas buke /pf/images/graemlins/winkwink.gif
   
 9. ana karenina

  ana karenina Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  nuk e kuptova, ca te mirash ka seksi?

  [/ QUOTE ]

  Linosja ka thene qe deri aty eshte rruge e gjate shume, e kush nuk e ndjek e nxjerr prej teme jashte. Bej durim!
   
 10. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  Degjova se Sala po pergatit i projektligj per paralemntin me nalu krejt sex-in! Biles shkas ishte bo leximi prej tij i nje teme ne AF /pf/images/graemlins/laugh.gif Di njeri per kete projektligj se na fiku e kena me vdek pa e mor vesh eshte i mire a i keq /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  te kane lene veshet dhe ty a derbar! Sala e kishte llafin per fervexin dhe luften kunder viruseve gripale, po ti aty e ke mendjen tere diten /pf/images/graemlins/tipsy.gif
   
 12. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  Ku di gjo une, dro dhe me kan lon! Po mu me thane qe Sala sapo fitoi zgjedhjet shkoi i kenoq ne darke me bo at pune me Lirien (grun e vet) ne nje moment i thote Lirija, Sali se ke mire aty, mire osht i thote Sala i kenoq!
  Jo i thote se e ke von ne ven tjeter e sikur po m'dhem!
  Liri, i thote Sala, ka rdh koha per ndryshim /pf/images/graemlins/laugh.gif
  e qe at nate sala po don me nryshu ligjin thojn /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  nc nc nc nc

  keto barcaletat: kjo ne ajo tjetra me te ardhmen jan me te hershme! Sala i kishte fillu nryshimet qe per fushate, po s'ke faj ti se kur erdhe ti, ne Shqipni kishin maru fushatat e kishin met vec barcaletat /pf/images/graemlins/tipsy.gif

  p.s. Ca te kam bo re ca te kam bo, qe ma ashushe temen /pf/images/graemlins/cry.gif
   
 14. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  le t'i leme te drejten e mbrojtjes...
   
 15. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  Kot na bin ne qafe ne shqiptareve per kokederra e qe nuk hapim rruge! Ca populli tolerant qe qekemi!
  Sikur dhe ne sex te ta lenin femrat si te len te drejten e mbrojtjes, atehere do mushnim gojen e do thonim qe me te vertete seksi ka te mira /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 16. epremte

  epremte Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  te pakeson kolesterolin, nese e merr tre here ne dite pas buke /pf/images/graemlins/winkwink.gif

  [/ QUOTE ]

  Prima dell'uso leggere con attenzione tutte le informazioni contenute sul foglio illustrativo.
  Questo è un medicinale di AUTOMEDICAZIONE che potete usare per curare disturbi lievi e transitori facilmente riconoscibili e risolvibili senza ricorrere all’aiuto del medico. Può essere quindi acquistato senza ricetta, ma va usato correttamente per assicurarne l’efficacia e ridurne gli effetti indesiderati.
  - Per maggiori informazioni e consigli rivolgersi al farmacista.
  - Consultare il medico se il disturbo non si risolve dopo un breve periodo di trattamento.
   
 17. Mono

  Mono Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  te pakeson kolesterolin, nese e merr tre here ne dite pas buke /pf/images/graemlins/winkwink.gif

  [/ QUOTE ]

  Nuk boka per mu, une ha orar e pa orar /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 18. Isabelle

  Isabelle Valoris scriptorum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Seksi nuk eshte i mire kur e ben me nje njeri me te cilin edhe pas shume muajsh, nganjehere edhe vitesh, nuk krijon dot konfidence

  [/ QUOTE ]
  VS
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Seksi eshte me i mire kur je ende kurioze, kur era e trupit eshte e re, kur lekuren ia prek per here te pare, kur nuk di cfare do beni dhe si do e beni ne oret ne vazhdim, kur nuk di sa do zgjase, por di se po ben ate qe deshiron me ate qe deshiron.

  [/ QUOTE ]

  [/ QUOTE ]

  Blendo e ke marre pergjigjen per kete po desha te ritheksoj dhe une qe keto te dyja nuk jane hic kontradiktore njera me tjetren. Jane plotesuese te njera-tjetres, if anything.
   
 19. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  Si perfundim, i mire a i keq ishte ky dreq sex, se na mori mend e kaptines ne spo e morim vesh!
   
 20. Leana

  Leana Primus registratum

  Re: Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij II

  ketu e gjete te merrni leksione ose mendime mbi seksin?nejse your choice
   

Shpërndajeni këtë faqe