Liber i ri - ua keshilloj te gjitheve

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga LauraLaura, 14 May 2012.

 1. LauraLaura

  LauraLaura Primus registratum

  Parajsa e gogoleve nga Daniel Pennac. Per çudi eshte perkthyer shume mire, une e kam lexuar ne origjinal dhe u habita qe edhe shqip eshte po aq i mire. Per te gjithe ata qe duan te lexojne nje gje ndryshe nga librat muhalebi.
   
  gurax, Sonia007 and Al-Punk like this.
 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Te flm Laura per kete sugjerim!
   
 3. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Eshte nje libe jo i qarte dhe pak psikologjik.
   
 4. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Da ta blej dhe do ta lexoj.Shpresoj te jete interesant ;)
   
 5. LauraLaura

  LauraLaura Primus registratum

  ??? "jo i qarte" - ne ç'kuptim?
   
 6. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  me kane thene se eshte per te rritur dhe per shkrimtare,gjuhetare dhe mesues letersie.
   
 7. LauraLaura

  LauraLaura Primus registratum

  Nuk e di kush ta ka thene, por une nuk jam as shkrimtare, as gjuhetare e aq me pak mesues letersie dhe kur e kam lexuar kam qene 18 vjeç... Isha ne nje periudhe shume te veshtire te jetes time dhe ky liber me beri te buzeqesh per nje kohe te gjate :)
  nejse eshte çeshjte besimi dhe interpretimi.
   
  Sonia007 likes this.
 8. Shkrimtariii

  Shkrimtariii Guest

  Ky eshte nje nder librat me te mire ne bote dhe ka fituar shume cmime.
  E kam lexuar edhe une dhe eshte nje liber shume i bukur.
  Tie všetky sú veľmi hlúpe.
   
 9. Iliro Dardan

  Iliro Dardan Valoris scriptorum

  Po me terhiqa vemendjen ky liber.
  PO ato fjalet e medhaja cfare jane?
  do perdor webiste translate pe ta perkthyer.
   
 10. Shkrimtari

  Shkrimtari Forumium maestatis

  une ju sugjeroj te gjitheve te lexojne vetem kto 10 libra:
  1. "Lahuta e Malcis" - Gjergj Fishta
  2. "Vargjet e Lira" - Migjeni
  3. "Vallja e Yjeve" - Lasgush Poradeci
  4. "Gjenerali i Ushtrise se Vdkur" - Ismail Kadare
  5. "Këngët e Milosaos" - Jeronim De Rada
  6. "Baba Tomorri" - Cajupi
  7. "Nepunesi i Pallati te Endrrave" - Ismail Kadare
  8. "Historia e Skënderbeut" - Fan Noli
  9. "Bageti e Bujqesia" - Naim Frasheri
  10. "Nata e Ustikës" - Petro Marko
   
  mirdita and Al-Punk like this.

Shpërndajeni këtë faqe