Libra per femije.

Diskutime tek 'Këndi i Femijëve' filluar nga shefki, 20 Apr 2008.

 1. shefki

  shefki Papirus rex

  Libra per femije.

  Kujt i kujtohet libri"Aventurat e Sam derrkucit"?
   
 2. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: Libra per femije.

  Ka qene aventurat apo pantallonat? S'e mbaj mend mire.
  Mua me kane pelqyer shume edhe "Aventurat e Cipolinos", "Aventurat e Dinpakut", "Urmeli qe mbiu nga akujt" dhe ne vecanti "Udhetimet e Guliverit" dhe "Aventurat e baronit Mynhauzen".
   
 3. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Libra per femije.

  "Urmeli qe mbiu mbi akujt" me eshte fiksuar ne tru,por dhe "Magjistari i Ozit" ka qene mbreselenes a e ka lexuar ndokush?
   
 4. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: Libra per femije.

  Po "Pantallonat e Sem Derkucit".
  Tom Sojeri, Xhim Kopsa dhe Lukas Makinisti, Xhim Kopsa dhe 13 te terbuarit etj etj. Perrallat e Andersenit.Dhe pa dyshim Piter Pani. Kete e kam dhurate nga klasa kur isha ne klase te III.
  Megjithate per mua asnje nuk krahasohet me Cufon. Cufoja dhe Bubi Kacurrel, Cufoja me pushime, Cufoja ne Shtepine e Cudirave. Kryevepra te letersise per femije.

  E vecante psh mbetet Aventurat e Hakelberri Finit dhe sidomos Histori Pa Mbarim. I pari eshte humoristik per femije dhe i hidhur per te rritur. I dyti eshte i magjishem per femijet dhe teper filozofik per te rriturit.
   
 5. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Libra per femije.

  Jimmi,jam dakort me ty kur shkruan per CUFON ,ai eshte e do te mbetet fantastik por nganjehere mendoj se jeton diku ne Shqiperi .Ndoshta vithet i jane trashur ca por ai vazhdon te mbahet si garip,i lumte!
   

Shpërndajeni këtë faqe