Libri që keni në duar?

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Vals, 10 Aug 2007.

 1. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  biografi e Tchekhov...shkruar nga Virgile Tanasse

  tregime erotike franceze (shkrimtare te ndryshem)

  "komshinjte e siperm" shkruar nga nje gazetar anglo amerikan...liber i lezeçem qe flet per Australine

  ps: keto librat siper ne çfare gjuhe jane?:D
   
 2. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  lahuta e malsise dhe komedine hyjnore,por edhe dashuria 14.
   
 3. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  libri qe kam ne dore aktualisht eshte ''djaj dhe engjej",me pas do te lexoj nje tjeter qe titullohet ''bukuria mekatare"
   
 4. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  me jep pak autoret e ketyre librave se dua edhe une ti lexoj...
   
 5. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  ne fakt titullin e lexova se mbrapshti sepse ''ishte engjej dhe djaj'' e Dan brown,ndersa e ''bukurise mekatare'' eshte Zadie smith
   
  Sweety el likes this.
 6. gaviota

  gaviota Forumium praecox

  ke shume halle i lexon gjerat mbrapsht apo jo?Ndersa ''tre metra siper qiellit '' e kam lexuar dhe me ka lene nje pershtypeje qe as vete nuk e them.
   
 7. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Frengjisht jane keto librat?
   
 8. GENIU$

  GENIU$ Valoris scriptorum

  Sapo lexova HAMLETIN-SHEKSPIR tani do lexoj KOMEDINE HYJNORE -DANTE ALIGERI
   
  Sweety el and Hank like this.
 9. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  ;)jo moj ,cfare hallesh ,por me ishte fiksuar ''djaj dhe engjej'' dhe per kete arsye e thashe ,por flm qe e verejte:)
   
 10. Amarildo

  Amarildo Guest

   
 11. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  une po lexoj tani librin "I humbur" te Albert Kamyse.
   
 12. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  me fal,mos eshte ''i huaj'' te alber kamyse apo eshte liber tjeter
   
 13. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  tek libri komedia hyjnore ,cfare pjese po lexon,purgatorin ,parajsen apo ferrin(se ka tre pjese)?
   
 14. Wise

  Wise Valoris scriptorum

  Per momentin po lexoj "EUGJEN ONJEGINI" TE A.S PUSHKIN...
   
 15. GENIU$

  GENIU$ Valoris scriptorum

  Po e vertete tre pjese ka,jam duke lexuar ferrin,,,
   
 16. GENIU$

  GENIU$ Valoris scriptorum

  te Albert Kamy kam lexuar "I huaj"
   
 17. Wise

  Wise Valoris scriptorum

  Tani po lexoj "TREGIME TE PETERBURGUT" TE NIKOLLAI GOGOL...
   
  Solaris, Bardhyli00 and gaviota like this.
 18. gaviota

  gaviota Forumium praecox

  a eshte i bukur,apo me fal akoma nuk e ke lexuar????
   
  pidi likes this.
 19. Wise

  Wise Valoris scriptorum

  Eshte nder veprat me te bukura te N.GOGOL
   
  pidi likes this.
 20. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

  Tropiku i kancerit - Henri Miler.
   

Shpërndajeni këtë faqe