Llotaria Kanadeze

Diskutime tek 'Probleme te Emigranteve ne Diaspore' filluar nga klejla, 19 Feb 2007.

 1. klejla

  klejla Fillestar

  Llotaria Kanadeze

  A me ndihmon ndonjeri te tregoje adresen apo procedurat de duhen ndjekur per te aplikuar per llotarine kanadeze. Une banoj ne shqiperi. /pf/images/graemlins/wave.gif
 2. trebeshina

  trebeshina Fillestar

  Re: Llotaria Kanadeze

  adresa eshte www.cic.gc.ca, po ska c'te duhet mire je aty ne shqiperi.
 3. klejla

  klejla Fillestar

  Re: Llotaria Kanadeze

  Sjam duke i pare ndonje te mire te madhe Shqiperise. Ketu leku behet vetem me korrupsion, droge, me prostitucion. Duke qene se nuk e bej dot asnjeren me mire po iki diku larg. Vertet e di qe lodhem(se nuk pres te jete fushe me lule) por te pakten do fitoj dicka.
  /pf/images/graemlins/wave.gif
 4. trebeshina

  trebeshina Fillestar

  Re: Llotaria Kanadeze

  OK, go head.
 5. true confidental

  true confidental Anëtar aktiv

  Re: Llotaria Kanadeze

  Klejla ..nese e ke vertet ne mendje per te ik nga Shqiperia mos humb kohe per dokumentat pasi procesi te mer kohe....cdo gje eshte e spjeguar ke ai linku....
  me vetem pak perpjekje dhe me shume besim ke vetja mund te arrish cdo gje qe do dhe nuk eshte e veshtire fare ....
  Good Luck /pf/images/graemlins/wave.gif
 6. klejla

  klejla Fillestar

  Re: Llotaria Kanadeze

  flm
 7. ados

  ados Fillestar

  Re: Llotaria Kanadeze

  Me te vertete te vjen keq kur degjon gjera te tilla
  Ne qe kemi ikur, para 17 vjeteve kishim me te vertete probleme si nga ana, sociale, ekonomike apo edhe nga vete kureshtja.
  por te degjosh qe gjendja vazhdon te jete e njejte, dhe te rinjte te kerkojne te ikin, kjoe eshte me te vertete per te ardhur keq , akoma me e hidhur
  Atehere fat te mbare klejla..
 8. klejla

  klejla Fillestar

  Re: Llotaria Kanadeze

  edhe une te uroj fat aty ku je
 9. Shkupjane

  Shkupjane Fillestar

  nese ikin ata qe nuk bejne korrupsion...
  Shqiperia do ju mbesi vetem atyre qe bejne korrupsion...
  kush do e rregulloj Shqiperine??? :ndihme:
  nuk ju fajsoj kleijla qe doni te ikni, por arsyet i keni pak si ... kot
 10. erlisa

  erlisa Fillestar

  do na tregosh Kejla ne shkove ne kanada apo nuk i hyre asaj procedure,mirepresim pergjigjen tuaj
 11. smithsinha

  smithsinha Guest

  It is good to hear about Canadian lottery. It will help many Canadian by providing them money. If you want to go Canada then you need a visa for it.
 12. gentian.shameti

  gentian.shameti Fillestar

  dakort shoku tek ai linku hura per te bere aplikimin x ne kanada sic lexova por pashe qe nuk kishte ndonje formular aplikimi do ju lutesha te jeni me specifik ne te dhenat qe jepni pak me te qarte .flm
 13. gentian.shameti

  gentian.shameti Fillestar

  www.cic.gc.ca, vetem disa info kishte ketu dhe ato jo shume te qarta
  gurax likes this.
 14. Wishmiss

  Wishmiss Anëtar aktiv

  Na kurse lekun thuaj vajtje ardhje ne Tirane...sikur je nga GJirokastra ti o tu shofte :p
 15. Amour

  Amour Anëtar i njohur

  gentian.shameti likes this.
 16. gentian.shameti

  gentian.shameti Fillestar

  une nuk jam nga gjirokastra por po tye kishte leke ketu ashtu si mendon ti cfare do me duhej kanadaja apo motrat dhe vellezrit e kanadase ?????
 17. gentian.shameti

  gentian.shameti Fillestar

  faleminderit ishte shume e dobishme ai link
  Amour likes this.
 18. Amour

  Amour Anëtar i njohur

  Kenaqesi nese te ka ndihmuar :) te uroj suksese ne deshirat e tua
 19. scadarsko

  scadarsko Idhtar i forumit

  e fort kjo te gjithe kur lene shqiperine,nuk tregojn se qfar nuk akuzojn vendlindjen vetem per te fitu at cope azili.Shqiperia asnjeher nuk ka qen me mire se sot gjithsesi...eshte e dhimbshme qe rreth 2 milion shqiptar sorollaten rrugve te botes,e nje dite ky vend do kete nevoje per krahe pune e detyrimisht do ndeshemi me fenomenin europian perendimor,me marrje krahe pune nga vende te tjera.Shqiperia neser do perzihet me lloj lloj kulturash ashtu sic eshte perzier luksemburgu i vogel me rreth 1.5milion banor e brenda ka rreth 600 000 emigrante.rregjimi berishjan e nanoist kan kthy shqipnin ne vendin me te pa sigurt ne rajon, dhe kjo kerkon llogari e venje para drejtesis klanet mafioze politike PD-PS.As turqia e osmanllinjve nuk ka arrit te shperngul shqiptarin per 25vjet sic e spastroi sali berisha me fatos nanon.krim dhe vetem krim human po ndoll me fatin e shqiptarve.

Shpërndajeni këtë faqe