Mëkati

Diskutime tek 'Teologjia' filluar nga Teolog, 8 Feb 2013.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po pse une cfare jam, pirat? :p Thjesht m'u duk po nejse.
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Cili mund te jete mekati me i madh?
   
 3. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  te vrasesh nje mize :)
   
  joetisti_ and dr love like this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kurse me pak i madh do te ishte t'i shkulje vetem nje krahe. :)

  Shume gjera "te embla" quhen mekat po i bere. Sa keq. Pse jane mekat gjerat e hidhura...?
   
 5. europeans

  europeans Forumium praecox

  Mekati nuk egsiston, pervec gjestit tradhetia,apo krimi........ keto jane shpikur2000 vite me pare jo me shume nga rryma ideologjike.
   
  dr love likes this.
 6. dr love

  dr love Locus omnem

  Une nuk do e cilsoja.tradhetine mekat..por vrasjet..dhe krimet e ndryshme po.
  Pastaj varet nga cili kendveshtrim e sheh..ajo qe eshte mekat per mua..mund te mos jete per te tjeret..sepse secili prej nesh..vepron sipas mendjes se vet..
   
  joetisti_ likes this.
 7. europeans

  europeans Forumium praecox

  Sic thua dhe ti me lart gjitthseejcili prej nesh,vepron sipas mendjes se vet, por me mekatin ska lidhje ?sapo e cilesova, nuk eksiston......
   
  dr love likes this.
 8. dr love

  dr love Locus omnem

  Vrasja eshte mekat sepse nuk ka te drejte asnje ti marre jeten tjetrit.
  A eshte i njejte mekati me herezine?
   
  europeans likes this.
 9. europeans

  europeans Forumium praecox

  Booo nuk kam pervoje.......
   
 10. dr love

  dr love Locus omnem

  Nuk ke pervoje ne mekat .apo herezi?

  Une mendoj se te dyja ne thelb jan e njejta gje
  mu kujtuan disa figura te djegura ne turrat e druve per herezi..
   
  europeans likes this.
 11. europeans

  europeans Forumium praecox

  AJ sa keq....
   
 12. dr love

  dr love Locus omnem

  Edhe mu shum keq me vjen..po edhe per ty qe si paske lexu
   
  europeans likes this.
 13. europeans

  europeans Forumium praecox

  Vertet keni te drejte.....
   
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kenaqesia eshte mekat dhe nganjehere mekati eshte kenaqesi.
   
 15. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Cdo gje me tepri eshte e demshme dhe mekat ... po jo kenaqesia qenka mekat sikur nuk shkon kjo ...
   
  dr love likes this.
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Duam s'duam ne, shkon. Sepse kenaqesi eshte te shkosh me nje grua te martuar, por eshte mekat. etj.

  Por mekati ka vleren e vet. Kur dicka behet mekat, behet me e deshirueshme dhe enigmatike dhe lufta qe ben per ta kryer ate mekat, s'jell nje kenaqesi te vecante. Kur e arrin te duket vetja si me i miri i botes.
   
  dr love likes this.
 17. dr love

  dr love Locus omnem

  Pse qenka mekat me nje grua te martuar..pse jo me nje burre te martuar..
  E pse eshte mekat kur e bejne me deshire.mekat eshte perdhunimi..jo sexi
   
  joetisti_ likes this.
 18. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po tjeter thuhet e tjeter behet. Une thashe sipas fese. Por edhe meshkujt perfshihen kur e kryejne. Mbizoteron edhe ligji i shkruajtur apo i pashkruajtur. E megjithate, vecmas asaj qe thone, pothuajse te gjithe e bejne. Edhe ata qe bene ligjin per 'jo'.
   
  dr love likes this.
 19. dr love

  dr love Locus omnem

  Atehere...une e dashuroj mekatin
   
  joetisti_ likes this.
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Dhe s'ke frike se Zoti te ndeshkon?
   

Shpërndajeni këtë faqe