MALL per gjellerat shkodrane

Diskutime tek 'Shkodërlocja jonë' filluar nga lule-bore, 24 Nov 2004.

 1. lule-bore

  lule-bore Primus registratum

  MALL per gjellerat shkodrane

  A ju ka marre malli per gatimet e prinderve apo gjysheve ,dua te flasim per gjellrat tipike shkodrane.Qe me keq ardhje ne kete pike ne jemi me dobet qytetet e tjera te shqiperise .
  Kur me pyesin shoqeria e huaj se kush eshte pjata karakteristike shkodrane per zoten pa rrena per veq TAVES SE KRAPIT dhe QEFULLIT NE TJEGULL sdi qtju them se lene mos te flasim per sallata e gatime te tjera .
  Me ka malle malli per
  Laknur me purri
  Japrak me gjeth hardhijash ose me lakna
  Tava krapit me lang
   
 2. OROSHI

  OROSHI Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Mu me ka marr malli per lakna me mish DERRI!!!!
   
 3. shkodrani80

  shkodrani80 Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  M'shkoj goja lang lule-bore! :goofy:

  M'ka marr malli me hanger dhe rrokoll.
  Kurse per nade kisha me hanger naj her qebap.


  Se qesh tu harru: edhe pacamuri me zhigla s'kishte ken keq! :cool:


  Pershendetje!
   
 4. neta

  neta Forumium praecox

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  mu s'me merr fort malli per gjelle shkodrane se njato i bajme edhe ktu.

  Por me ka marr malli per:

  1. pastat piramide
  2. zupat (para komitetit)
  3. Du Kimca
  4. Byrek (prej atyne 100 lek a sa kan pas ba kur kam ken un atje.
  5. Akulloret te beqoja /pf/images/graemlins/tongue.gif
  6. Trung (paste)
  ....

  ka ma po ikto po me kujtohen itesh.
   
 5. shkodrani80

  shkodrani80 Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  1, Lakuriq
  2. Hagjimakulle
  3. Tespigje

  Mystic! Mos e kishe fjalen ma nalt per byrekt e Nazit te tetkatshi? /pf/images/graemlins/wink.gif
  Per qebabt n,q,s. e din rreceten e pergatitjes t'lutem na e shkruj kur t'kesh kohe! E kam fjalen ma shum ktu per erzat qe perdoren. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 6. nikson

  nikson Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  O mystic haahah edhe ti shkoke te Beqoja te Insituti aa i ban te mira ai ,po mu me pelqen ma shume ato te Mili ne Rus /pf/images/graemlins/wink.gif

  Sa per byreke as me bjen mend ma me ble se jam helmu 2here kete vit te nji byrektore aty afer insitutit perballe sahatit.

  Me ka marre malli me hanger Pite me barishte bahcet e me djath :goofy: ,A e ka marre kend malli per buke kallamoçe? /pf/images/graemlins/laugh.gif edhe samuna qe kane pas shite per Ramazan! :goofy:
   
 7. harap

  harap Guest

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  cfare gjellesh ka shkodra karakteristike te saj ?
   
 8. Raptor

  Raptor Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Harap lexa ca ka shkru lulebora.
  Kam kujtu se e din historin e "ec harap maj menden tande" /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 9. Raptor

  Raptor Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Du gurabija ne tlyn
  Du "çukulata" Hilal (qe ka shit Besa i marr) /pf/images/graemlins/smile.gif
  Du hurma
  Du kumlla stamollet
  Du gjuca karas levrek lloça qefull edhe krap ne tav.

  Kaq per iher. Ba me mu kujtu naj gja tjeter tash pa ju tham. /pf/images/graemlins/smile.gif lol /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 10. harap

  harap Guest

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  une pyta me me kujtu ndonje gja qe se disha ose se mbaj mend.per shembull gjuca kisha kohe pa e degju /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 11. lule-bore

  lule-bore Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Shkodrani80 qa du desht me e permend se me meti mendja te RREKOLLE ME PLANCA EME QEPE edhe Qebab edhe asjaj taves me gjyca te pjekuna me pak huder e ufull apapapaa na shkaj goja lamg.

  Frutat ; kumlla te egra dhe shega te egra
  Amelsina;Bakllaven e mamit teme dhe qumshturin si dhe kasatat
   
 12. genci

  genci Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  krylan /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 13. harap

  harap Guest

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Qull dhe pulener
   
 14. harap

  harap Guest

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  kajmaklije /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 15. neta

  neta Forumium praecox

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  ahahah,buk kallamoce e ban nana jeme qe lepin gishtat, megithate nuk e ka lezetin e asaj qe ka pas shit nje burre ne biciklete tuj bertit neper lagje "buk kallamoce e bardhe dhe e nxehte" masanej e perqeshin fmija neper pallate e aj vazhdote me bertit "buk kallamoce e bardh edhe e nxehte, Aj qe shan, shan vedin..."

  me ka marr malli per buk e djath e mollatart (prej atyne me lang). Kta ktu jan si me hanger bar /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 16. Raptor

  Raptor Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Mystic. Ne tan boten mollatartat jan si bar. Vec ne Shkoder ke lezet me i pa, le ma me i hanger, jo vetem mollatartat pa tana frutat e perimet.

  Du rrush çylek.
  Du speca te mushun
  Edhe bakllav te gjyshes teme... /pf/images/graemlins/smile.gif

  Shendet e pare tanve
  SH10
   
 17. shkodrani80

  shkodrani80 Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Imam bajalldi
   
 18. mostro

  mostro Putraku

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Byrek me plenc dashi.Treva e Shkodres e qan ket lloj byreku..
   
 19. neta

  neta Forumium praecox

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  ja kam harru emrin, po me ka shku mendja per nji si tip byrekut qe bahet me purrinj. Edhe at tjetrin qe bahet me kunguj.

  A ja din kush emrat?
   
 20. lule-bore

  lule-bore Primus registratum

  Re: MALL per gjellerat shkodrane

  Byreku me purri ithohet LAKNURIT e kam shkruar dhe une
  Atij me kunguj esheqer i thojn LAKURIQ
   

Shpërndajeni këtë faqe