Materializmi - Analiza dhe kendveshtrime!

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga olti, 5 May 2003.

 1. SI TJETRI

  SI TJETRI Primus registratum

  Re: Materializmi - Analiza dhe kendveshtrime!

  Me duket Atman se jam keqkuptuar,une kam thene-Duhet perqafuar sofizmi,nese duam te beseojme se kemi ndonje dije te sakte per te verteten e pakapshme-dhe me kete fjali nuk kam perkrahur sofizmin,po besimit [metimin]per dije te sakte te se panjohures nuk i kam gjetur mbeshtetje tjeter vecse te sofizmi,duke e percmuar,kuptohet.Sofizmin e njohim mire nga kundershtimet e Sokratit,ndaj nuk e perkrahim,ndaj mendoj per ndryshim rrenjesor te gjuhes.Sido qe te jete,ju falenderojme per bashkebisedim.
   
 2. HeavenBesideHellWithin

  HeavenBesideHellWithin Primus registratum

  Re: Materializmi - Analiza dhe kendveshtrime!

  E verteta lidhet me ate mendim qe bashkon gjera qe jane te bashkuara ne natyre dhe me ate mendim qe ndan gjera qe jane te ndara po ne natyre.
  CDO GJE TJETER NUK ESHTE EVERTETE????????????????
   
 3. jim_albanian_morrison

  jim_albanian_morrison Primus registratum

  Re: Materializmi - Analiza dhe kendveshtrime!

  materializmi per mua eshte nje provat me te medha qe i ben krijuesi krijeses se vet.
   
 4. jim_albanian_morrison

  jim_albanian_morrison Primus registratum

  Re: Materializmi - Analiza dhe kendveshtrime!

  materializmi eshte shkaterrimi i shpirtit dhe i lirise tone eshte qelia e kesaj bote ne cdo aspekt nese do qe nje njeri te punoj mekanikisht si kafshet apo shume gjera te tjera kete e arrin vetem ne baze te materializmit.
   

Shpërndajeni këtë faqe