Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga POMPACIU, 19 Nov 2002.

 1. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Grupi Angelo`s organizon me date 23 Nentor 2002 ora 19:00 mbremje argetimi ne ambjentet e Restorantit "CRISTAL`S" Hounslow, Londer. Kendojne: Goni Zekes, Alfred Ngjela dhe Ledina Tafai. Cmimi biletes eshte 25£(pounde) perfshi ushqimin, pijet freskuese dhe nje birre falas.

  Adresa:
  UnderGround St. Hounslow East
  84 Hight Street
  HOUNSLOW
  TW3 1NH

  kontakti per biletat dhe prenotimet:
  +44/ 7733085927 ose +44/ 7950827550.
   
 2. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Me date 27 Nentor 2002 ne oren 18.00 deri ne 23.00 organizohet mbremje Argetimi, Muzike dhe Humor me rastin e 28-29 Nentorit. Marrin pjese: Met Bega, Sinan Hoxha, Valbona Halili, Bebeta Shahini etj.

  Adresa:
  Camden Centre, Town
  Hall, Judd Str.
  LONDON WC1H 9JE
  Kontaktet: 07788883538 - 07817364686

  E njejta mbremje organizohet ne Oxford me date 28 Nentor tek:

  The Town Hall
  St Aldate`s, Oxford,
  OX1 1BX
  Kontaktoni me Toni: 07810033409
  ose me Faslliu`n: 07817976272
   
 3. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Mbremje me rastin e Krishtlindjeve dhe Vitit te ri ne Londer...

  Ne daten 26 Dhjetor 2002 ne oren 18.30 deri ne 00.30 organizohet mbremje per Shqiptaret ne Londer, marrin pjese:

  - Zyber Avdiu
  - Orkestra Triola
  - Manushaqe Vata
  - Enver Drizi
  - Humoristi CIMA etj.

  Hyrja kushton 40£(me ushqim falas), Adresa:

  Conference & Banqueting Suites
  50-52 Camden Square, CAMDEN
  LONDON NW1 9XB

  Biletat shiten ne ambjentet e disa Lokaleve dhe Restoranteve Shqiptare ne Londer si me poshte:

  * Restorant DARDANIA(Harringay, Turnpike LANE)
  07814811218
  * Restorant LISI
  02076254482
  * CIMI DELICATESE
  02076243353
  * Produskioni BESA (Finsbury)
  07799514112
  * ARBERIA
  07984690295
  dhe ILLYRIA
  02073725566

  per me shume info per kete mbremje kontaktoni me keto numra:
  07956514662 si dhe 07814811218.

  pOMPA
   
 4. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Mbremje speciale me rastin e vitit te ri 2003...

  Me daten 31 Dhjetor 2002 dhe 1 Janar 2003 Restoranti Dardania organizon ne oren 21.00 deri ne oren 03.00 mbremje me rastin e vitit te ri per familjar si dhe cifte Shqiptare ne Londer, ju argetojne ne kete gezim orkestra Dardania, Manushaqe Vata dhe Dritani.

  Cmimi i biletes eshte 60£ me guzhine Shqiptare falas, si dhe dy birra per person dhe 1/2 shishe vere ose pije freskuese falas. Prenotimet mund ti beni ne:

  Restorant DARDANIA
  4 Queens Parade
  Green Lane N8ORD
  LONDON

  ose tek:

  Pizzeria "Fontana"
  137 Barking Road
  Canning Town
  E16 LONDON

  Per me shume infromacion mbi kete eveniment kontaktoni me:
  07814811218 dhe 07816395658.

  pOMPA
   
 5. hellz_angel

  hellz_angel Primus registratum

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Pompa po ndonje adrese ktej nga Birmingham & west midlands ke?
   
 6. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Hmhmhmhm, /pf/images/graemlins/smile.gif dhe pse nuk ka ne Birmingham me sa di une lokale ose Restorante Shqiptaresh do te sygjeroja nje Buzuk Grek afer stacionit te trenit(ja kam harruar emrin), tek vendi i taksive, te cilin e frekuentojne shume Shqiptar aty do kesh mundesi te shohesh here pas here edhe Gonin e Zekes i cili jeton ne Birmingham.

  Sidoqofte per nje fundjave te gezuar Londra mirepret shume miq /pf/images/graemlins/wink.gif .

  pOMPA
   
 7. Neptune's Daughter

  Neptune's Daughter Primus registratum

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Pompa tnx per keto adresa, po mendonim se ku do ta kalojme vitin e ri sivjet? tani kam se cfare tju sugjeroj familjes time.

  :rockband: :rockband: :rockband: :smash:
   
 8. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Orient Kurbeti organizon mbremje speciale per Shqiptaret me rastin e festave te Krishtlindjeve dhe vitit te ri ne Londer.

  *** Me rastin e festes se Krishtlindjeve ne oren 21.00 deri ne agim.. organizohet mbremje me muzike Shqiptare dhe menu Shqiptare ne ambjentet e Restorant-Caffe "Cosmopolitan" ne adresen me poshte:

  "Cosmopolitan"
  32 Green Lanes
  Palmers Green
  London N13 6HT
  Kliko ketu per te shikuar harten e lokalit.

  Hyrja kushton 20£ per person ku permbledhet dhe ushqimi.
  Ju argeton me muzike Orkestra Shqiptare "Oriental Kurbeti"
  .

  *** Me date 29 dhe 30 me te njejtin cmin dhene te njejtin lokal organizohet nata pritese e vitit te ri nga ora 21.00 deri ne agim... Stafi organizues dhe orkestra do te jete e njejte.

  *** Me date 31 organizohet mbremja speciale e vitit te Ri vetem per cifte dhe te ftuar. Hyrja kushton 50£, me guzhine Shqiptare dhe ushqim falas si dhe nje shishe vere per cift gjithashtu suportohet falas. Ne kete nate e cila do te vazhdoje ne oren 21.00 dhe do te gdhihet deri ne mengjesit e dates 1 Janar do ju argetoje orkestra "Oriental Kurbeti" me muzike Shqiptare.

  ,- Per me shume informacion mbi keto mbremje si dhe per rezervime mund te kontaktoni me:
  Berti`n 07890340274
  dhe Beku`n ne 07950553823 ose 07814706900

  by pOMPA
   
 9. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Mbremje Argetuese me rastin e festes se Shen Valentini`t.

  Diten e premte me 14 shkurt nga ora 19.30 deri ne oren 1.00 organizohet mbremje me muzike ne ambjentet e restorantit Athena Palace ne:

  Athena Palace
  BANQUETING SUITES
  657 Green Lanes
  London NE8 0QY HARRINGEY

  Hyrja kushton £50 perfshi ushqimin dhe per c'do cift nje shishe vere falas. Nderojn me pjesmarrjen e tyre Afrim Muciqi dhe Gjyste Vulaj.
   
 10. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Serish me rastin e festes se Shen Valentini't organizohet mbremje argetuese me artiste nga Shqiperia ne daten 15 shkurt nga ora 18.00 deri ne oren 1.00.

  Nderojn me pjesmarrjen e tyre Ledina Celo, Bujar Qamili dhe Sinan Hoxha te shoqeruar nga orkestra T.V IAC ALBANIA.

  adresa:
  BLAK BOY HOTEL
  268 West Green Road
  LONDON N15 3RQ
  Cmimi £40 perfshir ushqimin dhe nje pije falas.

  Biletat blihen ne:
  ILIRIA
  194 Brouhurst Gardens
  West Hampstead
  LONDON NW6 3AY
  Tel: 0207 372 5566

  ARBERIA
  24 Wightman Road
  N4 1RU
  Tel: 07939532170

  Per me teper info kontaktoni me tel ne:
  07817634686 ose 07788883538
   
 11. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Disa pics nga mbremja qe u organizua per Shen Valentin ku ishte e ftuar edhe Ledina Celo /pf/images/graemlins/smile.gif~

  15 Shkurt 2003
  BLAK BOY HOTEL
  268 West Green Road
  LONDON N15 3RQ


  [​IMG] [​IMG]

  e mire shume ~:)
   
 12. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Te tjera...

  [​IMG]

  [​IMG]

  loading ... :)
   
 13. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Mbremje argetuese me date 27 Prill 2003 ne oren 18.00 ne Royal Alber Hall, Londer.
  Shitja e biletave fillon me date 2 Prill,
  kontaktoni ne 0207 3166 334.

  Marrin pjese:
  Drejtuese,
  Ilva Tare
  Artist (grupe, kengetar),
  Elita 5
  Irma Libohova
  Bujar Qamili
  Eli Fara
  Ndoc Pergjoni

  Humorist,
  Behar Mera.

  Pamje nga jasht:
  [​IMG]
  Big resolution view.

  Harta:
  http://www.streetmap.co.uk/streetmap.dll?G2M?X=526500&Y=179500&A=Y&Z=3
   
 14. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Duke vazhduar nga dita e neserme deri mbas nje muaji:

  [​IMG]

  /pf/images/graemlins/wink.gif

  Restorant DARDANIA
  4 Queens Parade
  Green Lane N8ORD
  LONDON
   
 15. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Diskoteka RINIJA
  "WICKED NIGHT CLUB"

  DJ: Denisi, Inoki & Tosi

  C'do te diele ju argeton me muzike Shqipe, Turke dhe te huaj.

  Adresa:
  4 Tooley Street
  Under London Bridge
  London SE1 2SY

  harta:
  [​IMG]

  reference:
  http://www.cynbar.co.uk
  http://www.wickednightclub.com

  inside:
  [​IMG]

  per me shume info kontaktoni:
  07890 511 757
  07956 103 149
  020 7403 6777
   
 16. eM

  eM Paper Moon

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  me falni po une jam blind! /pf/images/graemlins/frown.gif

  temen per us e vura ne krye kete sot e pashe! /pf/images/graemlins/frown.gif

  kerkoj ndiese! /pf/images/graemlins/smile.gif

  eM
   
 17. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Qenka per te ardh prap, sidomos per ate ne Royal Albert Hall!
  Kujtime te bukura! /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 18. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Fatkeqesisht per arsye personale mberritja e kengetarit Bujar Qamili't ne Londer nuk u be e mundur, sidoqofte po ne restorantin Dardania mbas dates 27 Prill do te organizohen disa mbremje argetuese per Shqiptaret ku eshte i ftuar nje tjeter kengetar nga Shqiperia Nuhi Elezi, shoqeruar nga grupi Triola dhe kengetarja Manushaqe Vata. Per me shume informacion mbi keto organizime kontaktoni ne numrin: 07814811218.

  Ne daten 4 Maj organizohet nje tjeter koncert i madh per Shqiptaret ne Londer. Varieteja do te monitorohet nga nje ekip i RTSH'se drejtuar nga Tefta Radi te cilet jane duke realizuar nje dokumentar per programin si dhe jetesen e Shqiptareve ne Londer. Emisioni do te trasnmetohet ne RTSH dhe RTK.

  Jane te ftuar:
  Agim Bajko
  Agron Llakaj
  Ramadan Krasniqi
  Afrim Muciqi
  Redon Makashi
  Nuhi Elezi
  Rozi Radi
  Silvana Brace
  Vjollca Luka
  Tefta Radi


  Ne oren 8:30, biletat kushtojne £20
  kontaktoni per me teper 07958429355.

  Adresa:
  [​IMG]
  Equinox Discotheque
  The Empire, Leicester Square, LONDON WC2

  The front of the Venue view:
  [​IMG]
   
 19. EVOLUTION EXTREME

  EVOLUTION EXTREME Primus registratum

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Uaaaaa sacred destiny me ate firmen tende me preke . E kam me te vertete.

  FUCKING PARANOID WEIRDOES
   
 20. POMPACIU

  POMPACIU Forumium praecox

  Re: Mbremje dhe evenimente Shqiptaresh ne Londer...

  Per ato qe humben rastin, 2 fotografi nga Koncerti ne Royal Albert Hall ne 27 Prill!

  Leonora Jakupi ne interpretim:
  [​IMG]

  Elita 5:
  [​IMG]
   

Shpërndajeni këtë faqe