ME NDIHMONI SI TE TRAJTOHET SEMUNDJA E MYKUT

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga lina21, 20 Feb 2010.

 1. lina21

  lina21 Primus registratum

  ME NDIHMONI SI TE TRAJTOHET SEMUNDJA E MYKUT

  Kunata ime vuan nga myku ne kembe e ka shume keq. Sa here qe ecen i enjtet kemba shume. Ka provuar cdo lloj ilaci edhe nuk ka permiresim. E ka poshte tek kemba, i behet me plage te vogla rreth e perqark ose pucurra me mire te shpjeghem edhe i behet edhe siper me pucurra.

  A eshte ndonje qe di dicka persa i perket kesaj semundje.

  Faliminderit shume
   
 2. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: ME NDIHMONI SI TE TRAJTOHET SEMUNDJA E MYKUT

  Me nja ca muj plazh në të nxehtë dhe me rërë me jod (ça kure speciale).

  Por më saktësisht mund të ta thotë një dermatolog ....
   
 3. Frain The

  Frain The Guest

   
 4. TATJANA CALA

  TATJANA CALA Guest

   
 5. Wii

  Wii Grupi i të moçmëve!

  Nese vuan nga myku ne kembe atehere mund te provoje kremrat me antibiotike antimikotike (itrakonazol, flukonazol, mikonazol etj dmth) dhe nese ato nuk punojne atehere mund te marre nje doze me te forte ne rruge orale. Gjithsesi, perpara se te filloja nje terapi te tille, do provoja te beja edhe nje analize mikrobiologjike te zones (ktu i thone "tampone cutaneo") per te pare nese ke te besh me myk apo jo dhe ne baze te pergjigjes te filloje terapine e cila gjithsesi duhet te vleresohet nga mjeku se cilen me fillu dhe me cfare doze! Nuk ta keshilloj te fillosh terapine ne menyre vetjake pa konsultuar mjekun.
   
  Hank likes this.
 6.  
 7. voltian

  voltian Guest

  jam nje djal dhe vuaj nga myku ne fyt cfar kure duhet te perdor dhe ka sherim faleminderit.
   

Shpërndajeni këtë faqe