Merimangat!

Diskutime tek 'Planeti Im - Jeta rreth nesh' filluar nga Diavolessa, 31 Oct 2004.

Rapid IPTV | Premium IPTV Subscription | IPTV | Internet TV
 1. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Merimangat!

  [​IMG]
   
 2. qartesia

  qartesia Primus registratum

  Re: Merimangat!

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
 3. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Merimangat!

  Vejusha e zeze i perket familjes Latrodecus mactans . Quhet e tille pasi pas bashkangjitjes han mashkullin /pf/images/graemlins/laugh.gif O helmuse.

  [​IMG]
   
 4. lepur

  lepur Primus registratum

  Re: Merimangat!

  pamiet qe ke zgjedhur dolceca jane shume te bukra megjithese une i kam shume frike merimangat .si mendon ne Shqiperi eksiston nje zokon qe i vrasin te shkretat sidomos kur jane neper shtepia aeshte e mire kjo ,si mund ta evitojme nje gje te tille
   
 5. vlera

  vlera Primus registratum

  Re: Merimangat!

  Fatmiresisht merimangat qe jetojne ne shtepite tona, qe gati te gjithe i ndjekin dhe i asgjesojne apo edhe u kane frike, asnjera nga to nuk eshte e rrezikshme dhe nuk permban aq helm sa te helmoj njeriun.
   
 6. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Merimangat!

  Plotesisht daokrt me parrezikshmerine e merimangave qe jetojne ne shtepite tona biles sipas nje studimi, me statistike i bije qe njeriu te haje deri ne 4 merimanga ne vit duke mos e ditur as vete( kur fle gjume, nepermjet ushqimit etj etj)
   
 7. ados

  ados Primus registratum

  Re: Merimangat!

  Gjithashtu, per te plotesuar mendimin e MLK,merimangat e shtepise jane te dobishme per asgjesimin e disa bakterieve qe demtojne lulet apo rrobat..
  E dyta, sipas disa te dheneva nga Hong kongu, merimangat e shtepise perdoren per te ngritur nivelin sexual midis partnereve, sidomos tek femrat....Sesi perdoren,nuk kishte edhe shume shpjegime..ndoshta ne cajin kinez apo ne nudles ..!!
   
 8. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Merimangat!

  ados ne France eshte nje shprehje kur femrat kane bo nje mardhenie me nje mashkull thone qe isha me me pastru pak rrjeten e merimangave /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 9. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Merimangat!

  i urrej merimangat :rolleyes:
   
 10. Anana

  Anana Primus registratum

  Re: Merimangat!

  Obobo sa frik i kam. Une si shof dot me sy. Kam dy priza kunder insekteve dhe merimangave ne dhome edhe nje jashte deres. I kam kaq frik saqe nuk i vras dot. Duhet gjithmone te therras ndonji cun qe te me shpetoje. Vdekshin qe te tera merimangat.
   
 11. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Shume njerez kane gjetur vdekjen prej tyre.
   
 12. mirdita

  mirdita Quadratis circulari

  Kam shum frik nga merimangat dhe nuk dua as ti permend
   

Shpërndajeni këtë faqe