Mesha e mirënjohjes, tjetër seancë në Vatikan për Nënë Terezën

Diskutime tek 'Portali i AlbForumit' filluar nga Dreamer, 5 Sep 2016.

 1. Dreamer

  Dreamer Under the Dome


  Edhe pse në numër më të vogël se një ditë më parë, sheshi Shën Pjetër u mbush sërish nga qindra mijëra pelegrinë, të cilët vijuan festimet për shenjtërimin e Nënë Terezës.

  Ishte Kardinali Parolin, ai i cili drejtoi Meshën e Shenjtë, duke falenderuar Zotin që solli në tokë Shën Terezën e Kalkutës.

  “Janë të shumta motivet për t’i qenë mirënjohës Zotit. E falenderojmë që na dha Shën Terezën e Kalkutës, e cila me vlerat e përulta të mëshirës trupore e shpirtërore na u shfaq si një pasqyrë e përkryer e dashurisë së Zotit dhe shembull për t’u admiruar ndaj të tjetërve, sidomos ndaj të varfërve, të braktisurve dhe atyre në nevojë”, tha Kardinali Parolin.

  Edhe në këtë meshë u fol shqip. “Atë qiellor, po të lutemi për kishën që lindi nga kraharori i shporuar i birit tënd, mbaje të panjollë dhe të pastër”, u shpreh motra e Nënë Terezës.

  / Top Channel
   
  Alivia and Solaris like this.
 2. manfredmuller

  manfredmuller Forumium praecox

  Përshëndetje Z. dhe znj
  Çështja ime (whatsaap) : +46705117485
  Ju lutem, më lejoni këtë publikim në grupin tuaj për të ndarë dhe zgjeruar shërbimet tona mbështetëse.
  Ky mesazh ka për qëllim individët, bizneset e varfra, bujqësore ose bizneset e tjera dhe të gjithë ata që kanë nevojë për një hua të veçantë për të rindërtuar jetën e tyre.
  Keni nevojë për kredi me para midis individëve që variojnë nga 200000 Lek në 15.800.000 Lek me një normë interesi shumë të ulët prej 3% në vit midis individëve
  Për të përballuar vështirësitë financiare të ditës për të dalë më në fund nga ngërçi që provokojnë Bankat dhe institutet financiare, me refuzimin e aplikacioneve tuaja për kredi ose norma shumë të larta.
  Unë jam një individ i ekspertëve financiarë suedezë që janë në gjendje t'ju bëjnë një hua në shumën që ju nevojitet dhe me kushte që do ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë dhe do t'ju lejojnë të realizoni projektin tuaj.
  Këtu janë fushat në të cilat unë mund t'ju ndihmoj:
  * Kredi Financiare
  * Kredi hipotekore
  * Hua për investime
  * Auto kredi
  * Borxhi i konsolidimit
  * Linja e kredisë
  * Hipotekë e dytë
  * Shlyerja e kredisë
  * Hua personale
  Ju jeni mbërthyer, ndaluar dhe nuk keni favor të bankave ose më mirë keni një projekt dhe keni nevojë për financim të kontaktoni me mua tani në 0705117485 ose më lini mesazhin tuaj
  Adresa ime e emailit: per.larsen.capital@gmail.com
   

Shpërndajeni këtë faqe