Midis intrigave dhe korrupsionit te kampionatit Shqipetar te futbollit !!

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga no_way_TuTo, 18 May 2004.

 1. no_way_TuTo

  no_way_TuTo Primus registratum

  Midis intrigave dhe korrupsionit te kampionatit Shqipetar te futbollit !!

  Si te gjithe e dime, ne shqiperi shkalla e korrupsionit eshte shume e larte ne rang qeveritar...normalisht kjo ndikon tek te gjitha kategorite e meposhteme... kampionati shqipetar i futbollit njihet per intrigat, shitblerjet e ndeshjeve midis skuadrave apo albitrave /pf/images/graemlins/frown.gif ... keto shitblerje jane aq te dukshme saqe duhet te jesh MIOP, shume MIOP per te mos e vene re. Raste konkrete ka me qindra...

  Une dua te dij mendimin tuaj mbi kete ceshtje, dhe cilat ndeshje sipas jush ishin te dyshimta, pra jane blere albitrat apo nje skuader e tere...
  A do te arrijme te dalim nga kjo gjendje destruktive per futbollin tone ? Kush e ka fajin qe kjo gjendje ka degjeneruar ne menyre te tille?? :confused:
   
 2. Archi

  Archi Forumium praecox

  Re: Midis intrigave dhe korrupsionit te kampionatit Shqipetar te futbollit !!

  Fajin e ka greku /pf/images/graemlins/tongue.gif , serbi /pf/images/graemlins/tongue.gif , italiani /pf/images/graemlins/tongue.gif , maqedonasi /pf/images/graemlins/tongue.gif , arbitri, qe merr rryshfet, skuadra, qe jep, federata antishqiptare e futbollit, sula tek pallati i sportit partizoni, ai qe shet biletat tek partizoni i panjohur BE dhe OKB.

  Vetem Iraku dhe Burundi nuk kane faj. /pf/images/graemlins/tongue.gif

  Per Mozambikun nuk di se c´te them. /pf/images/graemlins/tongue.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe