Mine Çela: Këtë Çorape Të Grisur Do Ta Mbaj Deri Në Fund Të Jetës

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Agjenti_007, 30 Nov 2015.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit  Mine Çela sot është 78-vjeç, por ende e ka të gjallë kujtimin e ditës kur ajo dhe dy vëllezërit e saj u inernuan edhe pse ishin fëmijë dhe pa prindër.

  Minja kujton se ishte 13-vjeç kur prindërit dhe dy vëllezërit e saj më të mëdhenj u arratisen për t’i shpëtuar ekzekutimit.

  Një histori e cila vjen nga gazetarja Klodiana Kapo.
   

Shpërndajeni këtë faqe