Mirësevini në versionin e ri të Albforumit

Diskutime tek 'Fjala ime për përmirësimin e Forumit' filluar nga admin, 8 Nov 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. admin

  admin Administrator

  Ata shqiptare qe fillesat e internetit i kane qe ne fillimet e vitit 2000, padyshim qe e njohin forumin tone. Albforumi u krijua ne vitin 2000 nga 3-4 inisiatore fillimisht por shume shpejt u be qender per diskutime. Gjate ketyre 10 viteve, tek ky forum kane shkruar shume anetare te cilet jane lexuar me endje dhe nga shume e shume vizitore te tjere te paregjistruar. Megjithe vrullin e dikurshem te Albforumit, kohet e fundit forumit i ka munguar freskia dhe angazhimi nga stafi i vjeter. Per te garantuar nje angazhim me te mire te stafit drejtues, Albforumit do veproje me tej nen ndihmen e Shqiperia.com.

  Teknikisht ne fillimet e Albforumit, patem zgjedhur si software produktin e quajtur UBB i cili ishte me i perparuari i kohes. Gjate viteve dhe UBB kaloi ne "privatizim" nga kompani te cilat nuk paten interesin per te zhvilluar forumet online duke na diktuar dhe ne pak a shume hapin per vecorite qe mund te ofronim ne forum. Pas 10 vitesh kemi vendosur mese fundi te shkeputem nga UBB per te kaluar ne nje nga programet me premtuese per teknologjine e forumeve. Programi quhet Xenforo dhe eshte akoma ne seksion Beta, por duket teper premtues dhe ka nje staf me eksperience te gjate ne zhvillimin e forumeve.

  Importimi i te dhenave nga nje forum ne nje tjeter nuk eshte gjithmone i lehte per t'u kryer. Gjate transferimit te te dhenave nuk jane transferuar Moderatoret dhe disa nga Administratoret. Ju lutem te gjitheve qe duan te vzhdojne me tej angazhimin me forumin te dergojne nje mesazh te shkurter per temat qe kane pasur interes. Gjate javeve ne vazhdim do mirepresim dhe perdorues te rinj per te moderuar seksione te ndryshme.

  Nderkohe ne forum ka disa vecori te reja te cilat do shpjegohen me poshte nen kete teme. Per cdo problem qe mund te keni me perdorimin e llogarise suaj te vjeter, atehere mund te shkruani tek kjo teme http://forumi.shqiperia.com/forums/probleme-me-forumin.54/
   
  klodiana likes this.
 2. admin

  admin Administrator

  Nese keni nje llogari ne Facebook, mund te identifikoheni ne Forum direkt nga ajo llogari brenda pak castesh. Kjo do e thjeshtoje shume procesin e regjistrimit, apo te kujtimit te nje fjalekalimi te vjeter :)

  Mjafton te klikoni tek "Identifikohuni ose logohuni" e me pas tek "Login with Facebook"
   
  klodiana likes this.
 3. ValmirM

  ValmirM Webmaster

  Pershendetje!

  Pergezime per versionin e ri te Albforumit, me duket shume i kendeshem dhe me i lehte per tu perdorur...Paska gjera vertete te nevojshme qe te shtyjne te jesh antar ketu e te postosh ne kete forum...
  Per dallim nga forumet e tjera, ky duket edhe me i veqante, perpos gjerave te shumta qe paska per te dikskutuar ka edhe mundesine edhe te argetimit qe vertete duket shume bukur...
  Pergezime edhe njeher, e vazhdoni me kete ritem...
   
  ola2010 likes this.
 4. vampo

  vampo Tom Sojeri Anëtar i Shtabit

  Peshendetje , urime pe versjonin e ri .. Sh grafik e vecant :)
   
 5. Kondrapedali

  Kondrapedali Guest

  Na duhet nji list me funksionet e forumit (p.sh. si me ndrru ngjyrën se ma keni bo Forumin si me pas mor Pinkun Admine :p).

  Hajt për hajër AF e re.

  P.S. Po qe pun fondesh, mendoj se do ishte mirë sikur të vendosej një kasë ku mund të kontribuojmë që tani.

  P.S.P.S. po kto identifikimet duhet me i bo sa her që shkrujm?:confused:
   
 6. Al-Punk

  Al-Punk Still here

 7. Kondrapedali

  Kondrapedali Guest

  Mando. E-maili im osht : Edituar

  Hajt pra, futju punës që ta mushim ne kte versionin e ri ...

  P.S. E gzofshim
   
 8. Problem

  Problem Primus registratum

  Mando, lene se hyna ka dera mrapa, ka Facebook-u me i llaf.

  Rrofsh për gadishmërin ...:p

  Po kte llapën Pink ku ma ke gjet mër amon?
   
 9. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Nuk lejonte te kishte 2 llogari me te njejtin email keshtuqe ia hoqa emailin userit Problem qe ke krijuar me Facebook dhe ia kalova userit Zhakin. Provo te identifikohesh me ate pasi ke historik postimesh dhe te drejta moderimi. Per sa i perket ngjyrave, shih nje postim po ne kete teme se ka ca designe te tjera.
   
 10. Wise

  Wise Valoris scriptorum

  Pershendetje! Jam anetare e re e ketij forumi, me te vertete nje pune e bukur...
   
  delirium likes this.
 11. Florus

  Florus Forumium maestatis

  Urime urime per versionin e ri te forumit !! Le te jete simotra e Facebook-ut int ;)
   
  delirium likes this.
 12. Apsara

  Apsara Primus registratum

  Duket mire kshu ...akoma po e eksplorojme :p Urime
   
 13. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Apsara, mos je nje nga te vjetrat e ketushme ti?
   
 14. Studenti

  Studenti Forumium maestatis

  Megjithese jam nje anetar i ri puna shume e bukur dhe po me pelqen shume. Suksese te gjitheve.
   
 15. Apsara

  Apsara Primus registratum

  Jo jo e re fringo jam :p
   
 16. Megg

  Megg Carpe Diem

  Urime per kete faqe shume te arrire!!!!:D
   
 17. njuton

  njuton Primus registratum

  Pershendetje!
  Personalisht kam vizituar dhe shfrytezuar shkrimet/diskutimet e forumit qe nga fillimi i vitit 2001, megjithese rregjistrimin e userit e kam ba shume vite me vone. Uroj stafin per punen e bere! Tashme faqja www.albforumi.com eshte bere per shume perdorues te web-it si dicka qe ekziston qe nga lashtesia.
   
  Wise and Hank like this.
 18. Liburni

  Liburni Primus registratum

  Pershendetje te nderuar!
  Jame nje anetar i kahmotshem i forumit,por koheve te fundit jo edhe aq aktiv per shkaqe objektive...
  Deshta te ju pergezoj per punen e mire qe e paskit bere,vetem se nje gje e kam te pakjarte,perdoruesi im i vjeter ka qene Kreshniku1985 ,por nuk munda te kyqem serish dhe nuk di a kam harruar fjalekalimin apo te gjithe anetaret jane regjistruar rishtas....
  Ju faleminderit!
   
 19. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  nuk e kam ditur fare qe albforumi paska pasur edhe nej version te vjeter
   
 20. Al-Punk

  Al-Punk Still here

Thread Status:
Not open for further replies.

Shpërndajeni këtë faqe