Miss Freedom of the World në Prizren, fituese Maria Simon nga Hungaria (Foto)

Diskutime tek 'VIPat me famë botëore, klubi i Fansave' filluar nga BeRaTsi_MiZeRje, 11 Sep 2014.

 1. BeRaTsi_MiZeRje

  BeRaTsi_MiZeRje Aktivist i AlbForumi

  [​IMG]


  Në Prizren u mbajt Miss Freedom of the World 2014 dhe u zgjodh Maria Simon nga Hungaria.
  Ky është edicioni i katërt që mbahet në Kosovë në organizim të Shpejtim Zejneli dhe Shoqatës së Manikineve Freedom nga Prizreni. Pjesëmarrëse ishin 22 shtet nga të gjitha kontinentet.

  [​IMG]

  Nata finale u mbajt në hotel “T & A” në Prizren.

  Vajzat fillimisht defiluan me veshje kombëtare të shteteve përkatëse, derisa kostumi më i bukur shkoi për Cathalina Mendez nga Meksiko.

  [​IMG]

  MISS FREEDOM OF THE WORLD 2014 -Maria SIMON nga Hungaria

  Përcjellësja e Parë -Cathalina MENDEZ nga Meksiko

  Përcjellësja e Dytë -Daria BELINSKIH nga Ukraina

  Përcjellësja e Tretë -Fjolla MORINA nga Kosova

  Përcjellësja e Katërtë -Jessel LAURIANO nga Belize

  MISS PHOTOGENIC: Edmira SHQAU nga Shqipëria

  MISS PRESS : Tam VASHOLIMDZE nga Gjeorgjia

  MISS ELEGANCA: Licia BIANCO nga Italia

  MISS IMAGE: Gabriella BROOKS nga Portugalia

  MISS PERSONALITY: Shirey CHU nga Tajvani

  MISS NATIONAL DRESS: Cathalina MENDEZ nga Meksiko

  MISS BIKINI: Maria SIMON nga Hungaria

  MISS DISCO QUEEN: Tangi LATU nga Tonga

  MISS CHARM : Alexandra KUZMENKO nga Belgjika

  MISS HUMANITY: Nilda GIULIA nga Zvicra

  MISS V.I.P COSTUME: Michelle VAHLBERG nga Suedia

  MISS BEST DRESS: Andranne ROY nga Kanada

  MISS BEST SMILE: Alina ANISSIMOVA nga Kazakistani

  MISS FRIENDSHIP: Edmira SHQAU nga Shqipëria

  MISS FACEBOOK: Ana Marija TANEVSKA nga Maqedonia

  MISS FORTUNA SHOES: Zhibek ESHMATOVA nga Kyrgyzstan

  MISS FRESKIA: Fjolla MORINA nga Kosova

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Shpërndajeni këtë faqe