MJEKIME POPULLORE

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga lorigirl, 17 Aug 2006.

 1. MLK

  MLK Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Traratori ska ngjyre te keqe... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 2. Straight_Talk

  Straight_Talk Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Ndonje sygjerim per shtatezanine, cilat jane menyrat me te mira dhe me te shpejta per te ngelur shtatezene???
 3. remember

  remember Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Me mjekime popullore e ke fjalen ti?? /pf/images/graemlins/confused.gif /pf/images/graemlins/confused.gif
 4. Straight_Talk

  Straight_Talk Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Sigurisht per mjekime popullore e kisha fjalen, dmth menyre paraprake per te arritur nje shtatezani te shpejte.
 5. antip

  antip Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Boje me disa njekohesisht /pf/images/graemlins/laugh.gif
 6. pinkparadise

  pinkparadise Anëtar aktiv

  Re: MJEKIME POPULLORE

  hahahahhahahah /pf/images/graemlins/lol.gif
 7. MLK

  MLK Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Boje me disa njekohesisht /pf/images/graemlins/laugh.gif

  [/ QUOTE ]

  ose disa here rrjesht me te njetin /pf/images/graemlins/laugh.gif
 8. antip

  antip Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Po ate do e kete provu, prandaj dhe kerkon mjekime popullore tani... /pf/images/graemlins/devil.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 9. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Ti japim nr e Arqile Botit /pf/images/graemlins/laugh.gif
 10. antip

  antip Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  S'ja del dot vetem ai asaj /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Shum i lodh duket /pf/images/graemlins/laugh.gif
 11. Straight_Talk

  Straight_Talk Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  faleminderit...
 12. jimmy84

  jimmy84 Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Ua fute /pf/images/graemlins/wink.gif Ilaci i vetem popullor kunder ironise eshte indiferenca. (qe te mos dalim nga tema /pf/images/graemlins/laugh.gif )
 13. antip

  antip Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Foli ky, keshilltari i krokodilit... /pf/images/graemlins/rolleyes.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 14. pinkparadise

  pinkparadise Anëtar aktiv

  Re: MJEKIME POPULLORE

  imagjino ti tani ca keshillash jep ai /pf/images/graemlins/lol.gif
 15. MLK

  MLK Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Le ta martoje keshilli lagjes pra /pf/images/graemlins/laugh.gif
 16. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  e ca ilaci eshte ky???
  per skorjet ben mire???
 17. policia

  policia Anëtar aktiv

  Re: MJEKIME POPULLORE

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  faleminderit...

  [/ QUOTE ]
  me fal qe po dal nga tema por nje sugjerim kisha per ty, nese vertet do te mbetesh shtatzane mos u mer me mjekime popullore por bej analizat qe te marresh vesh shkakun.
 18. virginia

  virginia Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Per verdhezen, urinen tende te mengjezit (keshtu thone dhe ma kane dhene pa e ditur ne spital kur kam qene ne moshe te vogel)te perzjerre me leng portokalli. Tani qe di me vjen per te vjelle.
  Per veshkat dhe lengun e mustaqeve te misrit, pasi e zjen. ato mjekimet me jashteqitje mire eshte te mos i marresh se semuresh me vone duke pas neveri per cdo gje
 19. hawk

  hawk Fillestar

  Re: MJEKIME POPULLORE

  Ku t'bjen kerthiza :

  me ta fut gishtin e me ta perdredh.

  Kur t'dhemb veshi :

  me leng preshi(purrini-ne dialekt)

  Kur t'hin dicka ne sy :

  me ja fut me gjuh (kshtu t'pakten ban nj plak n'Golem-Shkoder).

  Me nxjerr kaviljen :

  me hyp ne nji shishe qelqi(dikur te qumshtit) te vendosun horizontalisht me po ate kembe.

  Me ndrydh kemben :

  me e mbeshtjelle me lesh t'pa lare,veze,raki.

  Me ul temperaturen :

  lyhet trupi me uthull.

  Me hek pucat(me qelb) :

  me domate ose me hudher,duke i vendos tek "plaga".
 20. dahlia

  dahlia Grupi i të çmëndurve!

  Re: MJEKIME POPULLORE

  ej ti je shume i forte... po me duket se po ben shaka...ke shume humor...
  une nuk di te te bjere kerthiza kur je i rritur...zakonisht qenieve njerezore i bie ca dite pas lindjes...

  mire kete lengun e preshit po ta besoj sepse nuk duket gje e veshtire per tu bere...


  sa per syrin nuk e di kush eshte ai qe arrin ta fusi gjuhen ne sy...apo ta ben dikush..dmth gjuha e dikujt tjeter ne syrin tend...ok

  sa per shishen e qelqit...une kam qene kampione per te nxjerre kaviljen...edhe ajo shishja qe thu ti te dhemb ne shpirt...e s'te bo gjo fare...

  leshi me veze... per zotin me tremb...preferoj te shkoj te Ceni...

  uthllen ta besoj po jo gjithe trupin te lutem shume se shko era ne hava...

  sa per te fundit...ate me domate ta besoj...per hudren s'di gjo...hudra ka aftesi desinfektuese ndoshta ben se di

  mos i merr per keq qe ti detajova te gjitha po me pelqen vertete....keto qe thu ti me duken me shume si kuriozitete se sa mjeksi poplli... /pf/images/graemlins/grin.gif

Shpërndajeni këtë faqe