Mona Lisa fsheh fakte rreth alieneve ?

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga Universal, 11 May 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  Konspiracionistet godasin serish. Me ane te softeve kane arritur te "zbulojne" nje te dhene te fshehur ne pikturen e Leos e cila , sipas tyre, tregon per alienet .
  Ca kane bere keta eshte qe i kane bere efektin e pasqyrimit piktures (si te bashkosh njeren brinje te piktures me pasqyren) dhe kane zbuluar aty nje prift alien.
  Kte priftin alien tani na e perziejne me besimin katolik e kshu e kshu.. Me shume keni tek linku.
  http://www.mirror.co.uk/news/weird-n...-vinci-5663938
  Arsyeja pse e solla ketu nuk jane 'provat' qe kta paraqesin, por do doja ta vija ne dukje faktin e 'shkallimit' te ketyre konspiracionisteve. Madje edhe thonin se Leo Del Las Vinci na paskeshkerka qene hibrid, kshu gjysm alien-gjysm njeri.

  Ajo qe doja t pysja une esht se si ka mundesi qe jan shtuar kaq shum ndjekesit (ne teresi) te konspiracioneve (ne teresi) ?
   
  joetisti_ likes this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Da Vinci ishte nje alien ne kuptimin e aftesise mbinjerezore qe kishte ne profesionin e vet. Do te mbetet i adhuruar per shume shume kohe. Por keto perrallat qe mire bejne qe i nxjerrin nuk mund te kene vertetesi. Edhe pse kurre mos thuaj kurre.

  te isha une si da vinci, s'do t'ia beja portretin pa "premtim" nga ana e saj. Ishte super femer. (thone se ishte e shoqja e nje tregtari shume te pasur e me influence ne ate kohe)
   

Shpërndajeni këtë faqe