Motivi qe me kalon ne mendje dhe e murmuris me vete, c'me ngjalli nje kujtim.

Diskutime tek 'Diapazon' filluar nga Kordelja, 28 Feb 2004.

 1. bobo

  bobo marksist-enverist

  ..., nuk kishte asgje te vecante, dhe nuk perbente ndonje perjashtim, ajo cfar kisha para syve nket mengjes t'hershem ke klubi i fshatit -,duke pire kafen dhe teken e rakise dhe, duke pritur furgonin e linjes qe do na conte ne qytet: ca foto te kanditateve per ne parlament, te ngjitura ne shtylla dhe mure, te cilat jo vetem qe tlinin shijen e hidhur te ndotjes por, tregonin dhe fytyrat e shperlara dhe tjetersimin e qenies njerezore-, nen moton une ha cdo gje qe mshtrohet para ... !- papritur me erdhe ti nmendime: kur kishe veshur fustanin e shkurter dhe u perkule te nxirrje karroten nga dheu, te kopshti prapa shtepise..., erdhi furgoni...
   
 2. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Jetoj për "Të dua-t" e papritura dhe për gjestet delikate që më bëjnë të ndihem e rëndësishme: një dorë që më zhvendos flokët nga sytë, një krah që më ndalon të kaloj rrugën sepse nuk jam gjithmonë e vëmendshme, dy sy që më gjejnë edhe në mes të njerëzve, në mes të miqve. Dy sy që më zgjedhin vazhdimisht ...
   
  Hektor12 and Balahk like this.
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Vetem ate kengen nga Ritfolk dua ta ndegjoj pambarim "Do te them dicka" ... per momentin se fus dot skam akses ne Youtube ...
   
  Balahk likes this.
 4. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit  Ja po e sjell une meqe nuk mundeshe
   
  Hektor12 and Balahk like this.
 5. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Rrofsh kete e kam fiksim flm shume ...
   
 6. bobo

  bobo marksist-enverist

  autobusi?!- hapsir e kufizuar, tpakten gjeometrikisht/steriomtrik, ku gjenden nje numer- caktuar/papercaktuar,-perberesish: jo/po -organik. elementare/ tperbera, nje/shum -qelizore..., dhe mkujtoj vargjet e ...:
  autobusi, 'vrap' ke pusi
  aksioniste po shkarkon,
  ne aksion derdhet djersa me bidon!
  ...
  je bere qull nga djerset moj!-po i thoshte..., dhe mua me nderpreu kujtimin ne fjale, per te kaluar ke kujtimi tjeter:
  kur kishim veture,
  rrinin dor per dore,
  dhe tani qe u rrit, u be autobus
  ....
  bileten ju lutem!
   
  Airbourne, Thamina and Dreamer like this.

Shpërndajeni këtë faqe