Motorrat e preferuar....

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Erison700, 26 Mar 2003.

 1. Guest

  Re: Motorrat e preferuar....

  Po nje traktor me punu token nuk keni per mua???
   
 2. alma-milano

  alma-milano Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  DUCATI MOSTER
  motorri me i bukur qe egziston! :thumbsup: :wub:
   
 3. Re: Motorrat e preferuar....

  Une gjeta ate qe me pelqen [​IMG] /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif Por m'a kane ndaluar te eci pa guacke :cry:
   
 4. Garo

  Garo Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Un kete dimer bleva nje kavasaki ZZR 600 dhe mezi pres te ngrohet koha te dal xhiro
   
 5. no_way_TuTo

  no_way_TuTo Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Mua me heq trurin Yamaha R6. E ka nje shok i ími. Ishim dy vete siper dhe ajo BISHE ecte me 180 KHM. Vetem ai i ka nxjerrur 284 KHM.
   
 6. La_Lune

  La_Lune Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Nje r6 e kam fiksim
  eshte nje blu ketu ne Tirane si shpirttttttt
  [​IMG]
   
 7. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Ducati Monster (Version BLACK),620 !!!

  Kryeveper.... (^=^)
   
 8. Dua

  Dua Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Mua me heq trurin Yamaha R6. E ka nje shok i ími. Ishim dy vete siper dhe ajo BISHE ecte me 180 KHM. Vetem ai i ka nxjerrur 284 KHM.

  R6-shit i hypi cdo dite, pothuajse. Eshte i shpejte virani. Hajt se do iu dergoj fotot ndoj dite me R6-sh. /pf/images/graemlins/wink.gif

  D.
   
 9. Artur IDRIZI

  Artur IDRIZI Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Varet se ça lloj motorri pelqeni sepse....
  kush kerkon shpejtesi,me nji YAMAHA R1 ose me nji HONDA CBR e gjen.
  Po te doni te zbaviteni duke bo motocross ose enduro me t'mirat jan HUSQVARNA.
  Po patet qef stilin e jetes ameriqene per ju do ishte me mir nji custom bike si p.sh.HARLEY(kujt ja man xhepi).
  Per vete nji YAMAHA R1 do ma kishte shum qefi. [​IMG]
   
 10. Rangers

  Rangers Primus registratum

 11. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Motorrat e preferuar....

  meqe u fol per Husqvarna, vdes per motorrat me serbator te vogel te ktij lloji: [​IMG]
   
 12. xhoni

  xhoni Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  [​IMG]
   
 13. xhoni

  xhoni Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Mua kane filluar te me pelqejne shume keta lloj motorrash.Kush mund te na veje ca foto?
   
 14. geek

  geek Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  deri tani ne 3 faqe nuk pashe asnje motorcycle te hajrit, mbase se une personalisht jame i terhequr pas modeleve sportive..
  nejse, po ju jap nje ide se cfare me ben qe te me iki petlla:


  Modeli: ZX-6R (Ninja), Shtepia prodhuese: KAWASAKI
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 15. geek

  geek Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Modeli: CBR-600RR Shtepia prodhuese: HONDA
  [​IMG]


  Modeli: R6 Prodhuar nga: YAMAHA
  [​IMG]

  R1 ne piste:
  [​IMG]
   
 16. geek

  geek Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Modeli GSX-600R Marka: SUZUKI (modeli klasik)
  [​IMG]


  [​IMG]

  Te tjeret duke filluar qe nga Ducati (pervec 999 mod.2004) e me radhe; jane PLERA.
  Per mendimin tim motore pistash dine te prodhojne vetem japonezet.
   
 17. master of puppets

  master of puppets Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  po ju vej dy foto te dy motorrave,njeri prej te cileve eshte nje perbindesh i vertete,ndersa tjetri eshte nje harley,dmth klas fare. [​IMG]
  [​IMG]
  I pari eshte motorri me i madh qe prodhohet ne seri,Triumph Rocket III,
  2250 cc
  140 hp
  Kushton rreth 18 000 Euro.
  I dyti eshte nje Harley-Davidson VSCR,
  1100 cc
  115 hp
  Kushton rreth 19 000-20 000 Euro.
  Mua me pelqejne te dy,por mendoj se mund ti jap vetem te dytit(kur te kem mundesi ta blej)sepse rocket 3 eshte shume i madh dhe i fuqishem per mua,jam vetem 180 cm i gjate,ky motorr kerkon trup si te Hulk.
   
 18. Bamir Topi

  Bamir Topi Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  Kujt s'i pelqen BMW? Mund te me thoni pse?
   
 19. master of puppets

  master of puppets Primus registratum

  Re: Motorrat e preferuar....

  mua me pelqejne shume makinat bmw por motorrat bmw s'me pelqejne hic.arsyeja eshte se motorrat bmw ne pergjithesi i kane pistonat horizontale,e kjo gje i shemton jashtezakonisht shume.kaq
   
 20. Re: Motorrat e preferuar....

  [​IMG] /pf/images/graemlins/wink.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe