Muzika jugosllave ne dekada

Diskutime tek 'VIPat me famë botëore, klubi i Fansave' filluar nga koppertoni, 25 Apr 2004.

 1. D-J

  D-J Forumium maestatis

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Mesazhi eshte fshire per arsye te vulgaritetit ndaj anetareve qe eshte kunder rregullave te albforumit
   
 2. 109UV

  109UV Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Jashte teme
   
 3. AL PACINO

  AL PACINO Forumium praecox

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  ah ragazzi, çar nostalgji per musicen sllave e viteve80,me kujtohet qe mezi prisja te fillonte pozdravi,dhe direkt mbas pozdravit fillonte hit parade te italiani,isha femij atehere,ishin kohe te veshtira, duhej te isha i kujdeshem qe te tjeret mos te degjonin qe un po shihja,apo degjoja nje program te huaj,kishte spiun /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif ne ate kohe qe mu me kishim marre di mira /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Ah cfare nostalgjije per
  halid myslymovicin,halid beslic,lepen(PISHA OSE BREDHI I BUKUR SIC E THERRISNIN)shaban shaulic,dino merlin,vesna zmijanac,dragana mirkovic,kemal malovcice shum shum te tjere
   
 4. AL PACINO

  AL PACINO Forumium praecox

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  kush deshiron te shkembej me mua mp3 te muzikes sllave te viteve80 :rockband:
   
 5. kreshka

  kreshka Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  m'vjen keq qe grupet si Asgje Sikur Dielli e Retrovizorja i futni ne nje thes me muziken jugosllave !,,,

  çuditem me serbofilizmin e disave ktu - turp !
   
 6. Adami

  Adami Guest

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Pa u fut shume ne histori etj etj etj.Muzika jugosllave nuk eshte vetem muzika serbe ose malazeze, por eshte edhe boshnjake, kroate dhe e shume republikave tjera.Pse duhet ta urrejme Kemal Malovcicin ose Shaban Shaulicin vetem pse e kendojne nje kange per Bosnjen ne serbisht.Gjuha jugosllave eshte thjesht nje gjuhe e disa republikave.Ah po mundesh me urry Dragana Mirkovicin qe ne nje intervist tek Hotel Golden ne Podgorice thote publikisht : Nqs me degjojne kengen time shqiptart kudo qe jane , une sdo kendoj kurre me.Ketu kam qene vete present dhe e kam degju me vesht e mi.Mund te urrejme kanget shoviniste serbe sic eshte ajo e Arkanit, kange me lahute kjo.
  Sap mos me keqkupto por ne vitet 90-95 kam jetu ne Gjakove dhe po ta tham pa rrena qe kishte serb ose si mund ti qujme jugosllav qe degjoshin Mesin Rugoven (kangen Tek Stacioni i Trenit, nqs te kujtohet) dhe thoshin qe ska kangetar shqiptar ma te mire se ky.Nigjoshin shume Muharrem dhe Ajnur Serbezovskin, magjyp keta qe besoj ja ke nigju zanin.

  Une e kuptoj urrejtjen por arti/muzika ska asnje lidhje me politiken.Ke shume shqiptar te maqedonise qe degjojne Dr Iggy.

  Po fal evropa nje gjermani qe vrau e preu ma shume se cdo shtet tjeter ne evrope.
  Eshte vetem pasion me degju nje muzike te nje shteti tjeter dhe jo se mund te adhurohet politika e atij shtet.Le te bahet Kosova nje Nelson Mandela i dyte, sepse sado te mundohena na shqiptart me vra serb e malazez, skane me na lane ujqit evropian me pjerdh shume.Ka me kene nje fakt ky i pergjithmonshem.
  I urrej serbet shume ,tej maset por skam asgje kundra artit e muzikes tyre.

  Kam shume vite jashte dhe nuk degjoj muzike jugosllave por dikur me ka pelqy cdo kengetar i Juzhni Vetar,Shaban Shaulic, Shemsa Suljakovic, Kemal Malovcic,Ajnuri,Sinan Sakic, etj etj etj.

  E theksoj qe i urrej serbet e malazezt ne kulm por jo artin e muziken e tyre, jo vetem te tyren por te cdo vendi sado kriminal qe eshte ne bote.

  Tung
   
 7. mimoza bajrami

  mimoza bajrami Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  une mendoj qe duhet mbylle kjo teme ,nuk ja vlene te diskutohet
  shpresoj qe ky klub i fansave te mos jene fansa te muzikes sllave ...
   
 8. AL PACINO

  AL PACINO Forumium praecox

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  SHKEMBEJ MP3 MUZIKA SLLAVE E VITEVE 80
  KUSH I KA MOS TI KURSEJ SE DHE UN KAM ME SHUMICE
  ciao
   
 9. OROSHI

  OROSHI Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Per Sap-in qe na shau ne te shqipnise si serbofila:me ka qellu shum here qe degjoj muzike Jugosllave ne makinat e Kosovarve ne Gjermani,si ti themi kesaj???Nje dite kur i pashe me inat(per vete faktin qqe ata kane vuajtur nen pushtimin Serb)ia ulen zanin kasetofonit.Kanget Jugosllave jane degju shume ne vitet '80,nuk besoj qe degjohen edhe tani si atehere.Mu me ka pelqy grupi Biello-Dugme per vete faktin qe ata kane kenduar edhe ne shqip!!!
   
 10. aspahiual

  aspahiual Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Al Pacino do me japesh ca?
   
 11. la dea

  la dea Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  eh cna ka gjet.... deri ne albforum erdhi propaganda serbe..... /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 12. Verizion

  Verizion Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Po flitet per muzike ne mos gaboj jo per politike :eek:
   
 13. AL PACINO

  AL PACINO Forumium praecox

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  hap gojen dhe une te jap cfare teduash ne kto momente po degjoj pikerisht il grande DINO MERLIN
  kush i ka te mos i kursej leni politikat,se dhe un jam NACIONALIST,
  MUZIKA KA VENIN E VET
   
 14. Renea88

  Renea88 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Julie - danijel popovic, lepa Brena, etj kush i mban mend?????
   
 15. a1

  a1 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  goin hell MUTHAF
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
   
 16. a1

  a1 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  DHE KUSH PO PLAS K*** TEK MUZIKA SERBE
  ju paguajne juve ketu qe te beni reklama te felliqura ,, s'keni faje ju po e kane keta drejtuasat qe nuk e mbyllin kete teme,,,,kush jeni ju te semuret e muzikes jugosllave !!!! nga mosha te pakten duhet te jeni me te medhenje se 40 prandaj mblidhni veten se kjo teme nuk eshte per ne....hey sugar babe e di ndryshimin midis politikes dhe muzikes ti vajze mbare !!!!
   
 17. a1

  a1 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  ike o mjeshter i muzikes boterore , ike ne f*** serbia dhe degjo sa te duash,, nuk te erdhi turp kur e hape kete teme!!!! mos ke qene gje ambasadore ne jugosllavi ti !!?? ike q*** DHE TI BASHKE ME ATA
  se ne kemi muziken tone me te mire
   
 18. a1

  a1 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  cna the tani !!! nuk po me besohet , te gjithe njelloje qenkit ju , prandaj nuk hecen perpara SHQIPERIA se kemi shume tipa te degjeneruar si puna juaj.......po me vjen per te vjell me keto qe shkruani
   
 19. a1

  a1 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  te jape une k*** tim o psikopat...
  hajvan je ti jo nacionalist
   
 20. a1

  a1 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  une nuk dua muzike serbe , ke ndonje SHQIPE ti ,, apo sdi fare SHQIP!!!!M.F.K.
   

Shpërndajeni këtë faqe