Muzika jugosllave ne dekada

Diskutime tek 'VIPat me famë botëore, klubi i Fansave' filluar nga koppertoni, 25 Apr 2004.

 1. pinkparadise

  pinkparadise Forumium maestatis

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  sa per lesh qe kan marre ca tema,
  robt sguxojne as me thon qe i pelqen diçka se te tjeret sdin me rrespektu zgjidhjet edhe deshirat e tjetrit...
  ça doni mer njerez atyre qe nuk ju pelqen, qe nuk i dun serbet, le mos ti degjojne, por sdo bejne te gjith te njejten gjo.
  sa per kosovaret, ka sa te dush qe degjojne muzik jugosllave, e sa per kosovaret ka disa qe ne çdo 3 fjale 1 e kan jugosllavisht....

  e kujt i intereson??? asnjonit, te bejn si te dun e si ta ndjejne robt....
   
 2. GRiZhLa

  GRiZhLa Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Existon:
  -Zgjedhja e lire /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 3. kurkushi

  kurkushi Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  a spo keni dicka tjeter me ndegju po kong serbe? jam i bindun ti koperton ** as nuk e njef muziken rock kosovare te rokut si pershmembull Gjurmet, Telex, Minatori, 403, etj... e i din ma mir muziken e armikut shqiptar. pse spo shkon ne serbi e shife si sjellen ata atje me ty...

  problemi te shqiptart osht se ne gjith e kemi adhuru armikun... 80 perqin tshqiptarve i adhurojn turqt, grekt, e serbt. marre. Pse serbt nuk ndigjojn muzik shqiptare? un sa kom jetu 14 ne kosov kur nuk e niva ni serb tu ndegju muzik shqip, e ne shqipri ndigjojn serbisht si me qen i rritun prej fminis ne te.

  [/ QUOTE ]
  Pajtimi i popujve te hasmuar mesvedi te ballkanit me urdherin e evropes duhet te behet sa me shpejte.Ky pajtim ,e di gjithkush qe ka mend do behet ne relacionin i vogli(shqiptaret) do pajtohet me imponim me te madhin(sllavin).Fusheveprimi i pare per t`u pajtuar shqiptaret me sllavet eshte kultura,e ne kulture e para eshte muzika,pastaj vjen feja.Ky/Kjo Kopertoni e ka per detyre te ju tregoje se, deshet apo jo ju shqiptaret,pa marre kulturen dhe ketu muziken e fene sllave,ne evrope jo...Ne kete drejtim po punon e tere evropa,qeverite e Tiranes dhe ato te Anmikut dhe proanmikut ne Prishtine dhe gjysmaket e pergjysmuar te Shkupit etj...
  Do duhej qe jo vetem Ky/Kjo Koopertoni por te gjithe forumistat,kush me pak e kush me shume te angazhohen qe pajtimin me sllavet ta bejme sa me pare dhe per kete duhet separi te bindim njeri tjetrin ketu ne Forum.Shumica e shqiptareve ne trojet etnike e kane kuptuar kete detyre dhe domosdoshmeri,ka mbetur vetem diaspora ajo qe po e pengon ende por krejte pa sukses kete riemancipim te shqiptareve nen sllavizmin ortodoks!
  Jane te mirepritura them une, tera perpjekjet edhe te te tjereve qe me shkrimet e tyre kontribojne te pajtohemi me sllavet dhe greket ashtu si done ata,se ashtu don edhe mema jone Evropa!
  Nuk ishte rastesi ardhja e Goran Bregoviqit ne Shqiperi, dhe kjo eshte vetem fillimi i zbatimit te urdherit Evropian! /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 4. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  JU LUTEM PERMBAJUNI TEMES QE FLET PER MUZIKEN E JO PER POLITIKE.

  FALEMINDERIT!!
   
 5. antip

  antip Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Eh veshtire shume ne kete vend te ndash politikat dhe nacionalizmat nga nje gje kaq paqesore si Muzika. /pf/images/graemlins/shrug.gif
   
 6. harap

  harap Guest

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  perhere jugosllavet kane patur muzike te bukur
   
 7. alb_girl82

  alb_girl82 Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  per naten e vitit te ri erdhi "gorani" te kendoj ne piazza... o ma sa bukur qe ishte!

  filluam te kercejme popullore se muzika eshte e njejte me tonen. filluam te kercejme valle dhe spo pushonim dot me!

  Na kenaqi shpirtin ajo muzike...sa shume kisha pa kercyer ashtu!
   
 8. dianausa

  dianausa Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  jam rrit afer kufirit dhe i mbaj akoma mend kenget e zdrafko colic, daniel popvic. grupi novi fosile , lapabrena boom shile boom.po ashtu shihnim filmat amerikane te tv skopje , ka qene dhe nje film shqiptar per femije "kush eshte fidani dhe mend ta mbani ne breg te lunit ce zuri gjumi" etj
  ne kohen e atij gjithmone i i mbanim syte e veshet te ajo pak mundesi qe na jepej te shijonim te hujen se mos kishim sace dhe se lame pa pare italianin apo ameriken
   
 9. zog

  zog Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  perhere jugosllavet kane patur muzike te bukur

  [/ QUOTE ]

  kryesisht, varet se çfare quan ti/une/ai/ajo te BUKUR. jeta ka treguar per momentin qe me muziken jugosllave bile me çfare ata konsiderojne si te bukur, nuk shkon DOT shume larg .......ne jete sigurisht.
   
 10. qero

  qero Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Ne cfare gjuhe duhet ta them une qe ketu flitet per muzike jo per politike!!!
   
 11. pinkparadise

  pinkparadise Forumium maestatis

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  ?????? /pf/images/graemlins/confused.gif

  se kapa /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. antip

  antip Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Mos e vrit mendjen! As vete ajo rrezik se kapi /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  KETU PASKA QENE KJO TEME /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif

  /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 14. Vrapuesi

  Vrapuesi Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada *DELETED*

  Shkrimi u fshi nga Ujku81
   
 15. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Muzika me e bukur ne ballkan qe vazhdon i reziston akoma kohes dhe ne ditet e sotme. /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 16. elviskelmendi

  elviskelmendi Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Altin marresh nga ditet e moderatorve tone ....
   
 17. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  Vazhdon te jepet Pozdravi ne radio /pf/images/graemlins/laugh.gif Ne Tirone ka qen muzike qe degjohej shume muzika sllave!
   
 18. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Altin marresh nga ditet e moderatorve tone ....

  [/ QUOTE ]

  /pf/images/graemlins/lol.gif boll kam ditet e mia me dalin e me teprojne /pf/images/graemlins/grin.gif

  http://www.speedyshare.com/719925712.html /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 19. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

 20. ALTIN

  ALTIN Primus registratum

  Re: Muzika jugosllave ne dekada

  VETEM KENGE SLLAVE NGA ALTIN *1A* /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/rockband.gif
  /pf/images/graemlins/wave.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe