Muzika klasike

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Ema, 4 Nov 2002.

 1. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Muzika klasike

  W.A.Mozart ---]The marriage of Figaro:"Porgi,amor"

  Gustav Mahler---] 5th Symphony & "Adagietto"

  G.Fouré --]Requiem,"sanctus".

  G.Verdi ---] Nabucco:"Va pensiero".


  Kryevepra te "natyres"...... (^=^)

  P.s Muzikes nuk duhet te kufizosh nje "rrym" specifike sepse HUMB.....
  Muzika Klasike pastaj esht sublime (Nen pergjigjie te hapjes se temes...).
   
 2. AnilaM

  AnilaM Primus registratum

  Re: Muzika klasike

  qe perveqse orkesetres se xhejms last-it ekzisotojne dhe te tjera dihet ,kush nga ju mund te mendimoje me ndonje emer te ndonje orkester qe luajne pjese instrumentale okestrale tjeter,flm.
   
 3. kind_of_magic

  kind_of_magic Primus registratum

  Re: Muzika klasike

  Di dikush ku mund te gjej te gjitha sonatat ne piano te Beethovenit dhe te 9-ta simfonite?
   
 4. kind_of_magic

  kind_of_magic Primus registratum

  Re: Muzika klasike

  ne mp3 ne internet. ndoshta ndonje link ku mund te shkarkohen.
   
 5. jimmy84

  jimmy84 Primus registratum

  Re: Muzika klasike

  Nuk jam ndonje fans i cmendur i muzikes klasike, por ca pjese jane vertet fenomenale.
  P.sh Per Elizen apo Kater Stinet jane mrekulli muzikore te natyres. Edhe Fantazma e Operas eshte nje mrekulli. Me vjen keq qe eshte muzika e nje filmi aq kot.
   
 6. AKABA

  AKABA Primus registratum

 7. AKABA

  AKABA Primus registratum

 8. AKABA

  AKABA Primus registratum

 9. AKABA

  AKABA Primus registratum

 10. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

 11. katsune

  katsune cherry blossom

   
  gurax likes this.
 12. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

   
  gurax and katsune like this.
 13. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit  Ah...
   
  gurax and Amdis like this.
 14. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

   
  gurax likes this.
 15. katsune

  katsune cherry blossom

  @mi corazon qenke e rregjistruar edhe ketu. mire do beje te kaloje edhe njehere nga ky forum dhe kjo teme :)

   
  gurax likes this.
 16. katsune

  katsune cherry blossom

   
  gurax likes this.
 17. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Une here pas here gjej kete pjesen e shkurter, "Fluturimi i Brumbullit"  Kjo ishte origjinali klasik i Brumbullit.

  Sepse ka dhe nje version me te gjate dhe te perpunuar.  :)
   
  katsune likes this.
 18. katsune

  katsune cherry blossom

 19. gurax

  gurax Pan ignoramus

  La danse macabre - Camille Saint-Saëns
   
  katsune likes this.
 20. Alephh

  Alephh Valoris scriptorum

Shpërndajeni këtë faqe