muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Klaudia, 17 Dec 2002.

 1. Klaudia

  Klaudia Primus registratum

  muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  shkruani prefrencat e tuaja te muzikes te kohes se tanishme ne shqiperi dhe gjithashtu, dhe kengetaret (edhe ato te huaj mos harroni /pf/images/graemlins/smile.gif ) :rockband: :rockband: :rockband: )
   
 2. ????????????

  ???????????? Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  per mua jane
  Djemte e detit
  drimsat
  elita 5
   
 3. Tifozishqiptar

  Tifozishqiptar Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  tung goc Tironce

  hmmmm :
  Elita 5
  Gjurmet
  Bojken Lako
   
 4. Guest

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  edhe kto grupet e reja te mira jane /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 5. XimiTr

  XimiTr Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  2 FARM , BOJKEN LAKO, ELIA 5 , TINGULI 3
   
 6. ali pasha ........

  ali pasha ........ Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  djemte e detit
  elita 5
  drimsat :rockband:
   
 7. Klaudia

  Klaudia Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  hmmm po e them dhe un mendimin tim pra, se iher ne vit na vje rasti me shkrujt :pP
  nejse mo se shum fjale kom un :goofy:

  mua me pelqejn West Side Family (Mesazhi, shum e bukur ajo kenga), Mariza Ikonomi, Elita 5, Elsa Lila, dhe Dreams-at... i guess this is it 4 now se pastaj me vone dalin dhe me shum /pf/images/graemlins/laugh.gif

  P.S. hey sikur nigjova iher qe u ndan kto dreams-at, nuk e di a eshte e vertete apo jo
  nejse bye ppl
   
 8. bebivogel

  bebivogel Forumium maestatis

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  Sami pergjigjet :
  "eshte shum mir qe kemi mundesi per kete shprehj ton te lire cila eshte muzika ma
  e pelqyrer nga te rinjet shqiptar
  sa me perket mua me pelqen muzika rok shqiptar
  grupi minatori
  pop marigona
  mira konqi"


  PS: SAMI te lutem kur te pergjigjesh te shtypesh ne butonin perkates "Pergjigju" edhe jo tek 'Raportoje' ... Butonin e gjen ne fund te faqes ne krahun e majte /pf/images/graemlins/smile.gif kalofsh mire!
   
 9. miyuki

  miyuki Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  per mendimin tim, kengetaret me te preferuar dhe me me emer per momentin ne Shqiperi jane:
  Irma Libohova
  Mariza Ikonomi
  Elsa Lila
  The Dreams
  Françesk Radi
  West Side Family
   
 10. X-GoodBoy

  X-GoodBoy Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  Kjo teme eshte interesante. Po pse vetem te shqiperise. Ata te kosoves nuk jane pjese e shqiperise se madhe???
  Per mendimin tim duhet edhe kosova te permendet ne te gjitha temat qe perfshijne shqiperine.

  Ok ja ku i keni preferencat e mija:

  1. Tingulli 3
  2. Hija e Jetes
  3. 2 PO 2
  4. Syndikata
  5. Ritmi i Rruges
  6. WNC
  7. Danny Boy
  8. Tempulli G
  9. Etno Engjujt
  10.2 Farm
  11.West Side Family
  12.2 Die 4

  Edhe ca te tjere.

  cheers...
   
 11. Klaudia

  Klaudia Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  hey ppl
  hey Tifozishqiptar

  hey po dhe ajo Julka me ka pelqyer shum, so she's nje nga ata te preferuarit ( per mua dmth hehe)

  P.S. X-GoodBoy, of course edhe Kosova futet ne kte mes se dhe ato kan bere plot kenge and we speak the same language but anywayz, se dola jasht temes /pf/images/graemlins/smile.gif
  Ciao everybody !!!!
   
 12. Adami

  Adami Guest

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua
   
 13. korcari12

  korcari12 Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  Mua me pelqejne shume grupe dhe shume kenge shqipetare, po nuk e di a ju eshte dhene mndesia te degjoni nje kengetar te famshem ketu ne DETROIT, (VAGABONTI)te nxjer zoret e barkut..
   
 14. asspi

  asspi Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  grupi i Lapardhase dhe katunaret e shqiperise se mesme jane gjigand...
   
 15. Nevila Dergjini

  Nevila Dergjini Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  Asnji, te gjithe kenget me te degjiara ketu jane te huaja pervec, me teper nuk di, di vetem qe ma cpifen cunat e lagjes, sa dal posht ma bejn: "Eja vajz, eja sot, eja se spo duroj dot..."
   
 16. klocari1

  klocari1 Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  Pershendetje.

  Mos harroni hajken e muzikes shqipetare, mos harroni Serenatat Korcare, gjithashtu do desha te vecoja dhe disa nga kengetaret e vjeter.

  Elita 5
  Ermira Babaliu
  Elon Deda
  Anita Bitri
  Redon Makashi
  Gili
   
 17. sindy

  sindy Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  /pf/images/graemlins/tongue.gif Sami Kallmi :rockband: ,eshte yll fare me ato konget e veta
  Valbona Mema :thumbsup:
  Eranda&Irma :thumbsup:
  Bojken Lako :thumbsup:
  The Dreams :thumbsup:
  :wave:
   
 18. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  Eranda Libohova....Nuk e pershkruaj dot sa e mire qe eshte .. /pf/images/graemlins/wub.gif

  Julka is the best me kenget qe ka kenduar nji here ..mese te paarritura dhe te shkelqyeshme..house ..te lehta ..lloj lloj rrymash...mjafton te kesh zerin pastaj pershtatesh dhe me rrymat muzikore.
   
 19. Leshatani

  Leshatani Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan grupet dhe kengetaret me te degjua

  Gjate pushimit te cilin e bera veren e kaluar neper Shqiperi thuaja ne te gjitha restorantet degjohej muzika Greke dhe ajo Serbe, per ate edhe ia dhate 12 pika dje Serbeve te Bosnes.
  TURP
   
 20. ados

  ados Primus registratum

  Re: muzika me e degjuar ne shqiperi dhe cilat jan

  12 pike serbeve te bosnjes dhe 10 serbeve te serbise...
  jane vellezerit tane !!!
  Si thua ti lesho.?
   

Shpërndajeni këtë faqe