Muzika qe ju pelqen...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga mariglen, 19 Nov 2008.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  QIELLORE...  BENI.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Dhe kjo shkerdhapataria e Kelcyres...................urte te QIFSHA ftyren.


  GREATE.
   
  Passion- Al likes this.
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kte ftyren e QIRE te kelcyres...

  AWE.
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex  GREATE

  Ju qifsha robt...  FORZA RUSIA....ju PLEHRA.

  Ec ATY EDI RAMA.
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  BIG........  Ademi i Frrokajve.

  Bash.....TRIBAL apo POPULLORE.
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  WUWUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.....TRACK

  Dhe .....JO peshtarak.
   
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  OSE....

  PS...do isha IDIOT i LINDUR nga NATYRA po nuk te me pelqente.

  FAZIT...smoth,jazz,rock,dance,grove apo ...PROTESTE se kane shpikur.....DARAT.

  AproPO....ne oren 19.00 me 24 Mars jep koncert ne...BERLIN me CMIMIN nga 10-13 euro.

  Ne adresen...apo shtepine e KULTURES....

  HAUS der KULTUREN der WELT.

  John-Foster-Dulles-ALLE.....10-te.
  10557...BERLIN.

  Perfundim...ne Berlin kane vajtur GABELAT ka Lapraka.
   
 8. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Arbeni eshte...FANATIK.  Es ist...GREATE.
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Arbeni se ka te nejovshme,se cti .............TI pidhin e somes ke lexuar.

   
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Thone qe eshte GRUP i mire.Ne do site ze platzin 13-te.Hmmmmmmmmmmmm
  Eshte NUMER FATI...varet nga KQYRIMI.  BRILIANTE....tashi do na marrosen do nga trojet.

  Ske QBAN.
   
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  une ta morr shpirtin...

  Te DUA shume ....<idiot>.
  Dhe PUC AI..mua.
   
 12. snatch

  snatch Dictum Factum

  Jemi ne shekullin e muzikes, dhe te Youtube/it , opsionet jane sipas vendit dhe kuvendit.
  Lloj eshte gjithmone ne mundsi te kualitetit, dhe cilesise.
   
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ne jeten REALE une i marr NJEREZIT ashtu sic JANE..

  Danke Beni.
  Ska perse.....MAKELELE.
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  DOKUMENTARI Murder In The Front Row, hedh dritë mbi skenën e metalit thrash të viteve '80.
  Drejtuar nga Adam Rubin,filmi permban MBI....50-te intervista te grupeve te ndryshme,perfshire....Metallica,MEGADETH,Slayer,Exodus,Death Angel e shume te tjere.
  Xhirimet apo pjeset skenike bazohen në një libër me të njëjtin emër (2012) nga Harald Oimoen dhe Brian Lew dhe dokumenton një SKENE të GJALLE(me te MADHE nga shkruesi)->(dhe jo te VDEKUR me flamur-shenimi i Airbourne).

  Premiera,prezantimi apo shfaqja e PARE me ......20.04.2019 ne San Francisko.

  PS....dokumentari tregon historinë e një grupi të të rinjve në Kalifornine Veriore,qe ndajne një pasion të PERBASHKET për grupe si UFO, IRON MAIDEN dhe Motöhead,duke filluar te KRIJOJNE MUZIKEN e TYRE(dhe jo kopiacer PISANJOSER).Midis te tjerash FLET dhe Kerry King(jo i thane apo llapaqeneron)per ate kohe duke dhene dhe shpjegimet.Njera nga ato ESHTE....Ne(ATA) e beme per Femrat dhe per birren,m.gj-se une(AI)se kam futur ne goje(NO PROBLEM e pi Arbeni per JUVE).
  AproPO dhe FAZIT...shkruesi eshte RRITUR me kete MUZIKE,dhe JO me....oh sa mire me kan skiptar,o molla e kuce qban aqe,liri demokraci,pavaresine e murrme,e ZHGARRAVINA me tupane,qifteli,tallava e te tjera.Shenim...u degjoshin ne konge sllave(ne ate kohe)por per aresyen se....na mytshin me BAGETI e bujqesi.
  ENDE...nuk dihet apo ka date te caktuar se kur DOKUMENTARI do shfaqet ne sallat e kinemave.

  Naten e mire.
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  BRILIANT ALBUM  Es...IST....FUCKING GREATE.
   
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  KULT...  Me ZEMER dhe jo....ftyreQIRE.

  ABSOLUT MADHESHTORE.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex


  Gezuar pashket...besimtare.
   
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  harro FSHATARET LOPA te Permetit.
  Dhe bacilet skutaras te SHKERDHYER  Ata mamiqirat ne Rosafa nuk i dine.

  DIVA.
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  kurva e scutarit cool dhe QELBJSA e permetit.
  Zero shance

   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  9-Vjeçari duhet të ketë qëlluar nënën - psikologu shpjegon rastin e pabesueshëm.

  Si mund të ndodhë që një djalë nëntë vjeçar të kete armë dhe të qelloje...nënën e tij? Ne pyetëm psikologun Lydia Benecke.

  Ekziston rreziku që fëmijët nuk mund të vlerësojnë se sa e rrezikshme është një armë e tillë dhe sa e madhe është rreziku i lëndimit ose vrasjes së dikujt.


  Shteti me FASHIST.USA.

   

Shpërndajeni këtë faqe