Muzika qe ju pelqen...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga mariglen, 19 Nov 2008.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  elton deda apo deshtak makashi...  skane BYCE... LIVE.....rrejne katnaret.

  GREATE.
   
 2. snatch

  snatch Dictum Factum

 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Q´thojna ata CIJELLACAT anej ka trojet e DARIaneve DINARoVIQ me flamuej!!!!!!!!  @Airbourne

  Jane paksue apo kan fitue ose hup THINAT,por jane shtue....LOPET.

  Tunga dhe Hvala BORN.

  Facebook_Banner_Birthday_Party_September_2019.jpg
   
 4. Nela0

  Nela0 Primus registratum

   
  Auburn and Artin like this.
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  MUZIK-a ARTistike është një përkufizim i stileve muzikore , të cilat i atribuohen një kulture te larte evropiane .  Muzikë nga Rilindja, Vëllimi 1 . Shtëpia botuese gjermane për muzikë, Leipzig 1967 .......thenia e mesiperme.

  PS....me ZGUPSA shkruesit i rri e vockel.  Gezuar festen.................gjermaneve apo POPULLIT te TIJ.

  TSCHYSS
   
 6. Auburn

  Auburn Primus registratum

  Cfaredo qe te me dale perpara dhe qe me prek ne thellesi te shpirtit.

   
  Airbourne likes this.
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Albania can trace its historical roots back to the prehistoric era some 300,000 years ago when nomadic peoples roamed the area, living out of various caves across the land.  From as early as antiquity, the art music genre existed alongside other music and developed through the time periods from medieval to contemporary times. There are no outstanding characteristics of the style as time has brought significant changes and differences to each generation.
  Music as a whole dates back to antiquity, and is arguably the most celebrated of all the discoveries or inventions of mankind.
  Art music has significantly connected music and the mind of the listeners and ultimately developed our modern notion of music as a thoughtful, expressive art.

  Permbledhja.....ne usa vetem do SPECIE kane ngelur= SADE BISHA te SHKERDHAPATARIZUR apo..ORIGJINAL VEMJEdemokrate te DARIZUAR.Se penisi te pakten e kryen nje AKT te FAKTizuar.

  KLM.
   
  Auburn likes this.
 8. Auburn

  Auburn Primus registratum

   
  Airbourne likes this.
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex  FAZIT....

  mann_ueber_wort_schwermetall_vorurteile.jpg

  Naten e mire.

  PS....ati *** bardhyl ja kam bo bene.

  Fitoj ose humbas=50 % SHANSI.
   
  Last edited by a moderator: 13 Oct 2019
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex  PS....Mabule....ASEREI...

  GREATE.
   
 11. Auburn

  Auburn Primus registratum

 12. Auburn

  Auburn Primus registratum

 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Muzika Latine do të thotë të rregullosh <diçka>.Shumë njerëz kanë ide për çfarëdo,dhe për të realizuar një ide duhet....: të zgjidhni diçka nga masa e mundësive dhe ta çoni apo ti jepni ASAJ një formë të rregullt.Por ju DUHET.......................


  aftësi për këtë,qe ZHULSAT =NUK mund ta ZOTerojne sepse ju MUNGON=GENI.

  Naten e mire.
   
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex  FAZITI aPO>>>>> gjëja e veçantë për këngët e Rammstein është që.................. gjithmonë mund t’i interpretoni vetë. Ju mund të imagjinoni se çfarë ju pëlqen.

  Rammstein =Paul Landers midis................ JO goreve me flamur.

  Tschyss.
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  DALLIMI me.......
  Neper ZHGARRAVINAT e muzikes....JEVGE-al
  Me lini ne ....BATAKUN tem
  Rroka mandolinen ika nen QershI.
  PRA

  PUBLIKU aPO=Большое спасибо.
  Tungi apo notn e .................MIR.
   

Shpërndajeni këtë faqe