Muzika Shqiptare me ne fund ka bere progres...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Megg, 27 Dec 2010.

?

A mendoni se muzika moderne Shqiptare po ben progres cdo dite e me shume?

 1. Po

  80.0%
 2. Jo

  20.0%
Multiple votes are allowed.
 1. Megg

  Megg Carpe Diem

  Kohet e fundit muzika Shqiptare ka bere nje progres,,,Shume artiste Shqiptare kane krijuar shume kenge e klipe dhe po i korrin sukseset e tyre dalengadale,,,Kjo rritje ritmi per artistet shqiptare do te thote shume pasi nuk jane te shumte ne numer dhe po e shijojne suksesin te vetem...Kenget e promovuara kohet e fundit kane qene kenge ritmike ,te degjuara,te kercyera dhe madje shume te shitura,,,
   
 2. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Ca progresi aman. Ketu vetem kenge tallava degjohen, ose bukurane qe pretendojne te jene kengetare.
  Degjoja vjet nje emision krejt tangent ne TV dhe degjoj njeren qe po kendonte lehte ne mes te nje interviste duke treguar nder te tjera qe kishte mbaruar per kanto. Kishe kenaqesi te degjoje nje ze aq te embel e te bukur... nderkohe populli do breket e ciljetes qe ta bleje nje CD.
  Une as emrin nuk i di asaj femre qe kendoi, ndersa Ciljeten e njeh dhe mbesa ime 2 vjece.
   
 3. Megg

  Megg Carpe Diem

  Kjo eshte e vertete ,,ne ditet e sotme kengetaret jane me shume per pamjen e tyre fizike,dhe kengetareve te verteta e te talentuara nuk u jepet mundesia per tu bere te suksesshme aq sa disa kengetare qe nuk meritojne te jene aty ku jane,pra qe kane ''merituar'' adhurimin e publikut....Por jam dakort qe MUZIKA shqiptare ka bere progres,,,dalengadale kengetaret, te talentuar apo jo ia kane arritur qellimit dhe i jane pershtatur modeleve te huaj te artisteve....
   
 4. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Pershembull? Cilet kengetare jane permiresuar duke iu afruar modeleve te huaj te artisteve? (duke hequr kopjimet ne muzike)
   
 5. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  ti nuk di se çflet,muzika ka bere progres.
   
 6. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Per shembull!?
  Nuk mund te behen vleresime pa fakte!
   
 7. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  mua per vete me duket

  sikur keta po japin max e tyre dhe shumica e kengeve te tyre na bejne qe te ngrihemi dhe te kercejme,kemi
  këngëtar shumë të mirë qe 700 herë mund t'ja dëgjojmë këngët e tyre e nuk bëhen bajat
   
  MegiB likes this.
 8. Megg

  Megg Carpe Diem

  Muzika ne pergjithesi ka bere progres,,,do emra???Shiko kengen magjike apo festivalin e fundvitit etj,,,dhe do te kuptosh qe muzika Shqiptare eshte permiresuar dhe po i afrohet modeleve te artisteve te huaj....Ti mos merr shembuj 2 kengetare me parime te ndryshme pra nje kengetare qe ka bere karriere prej pamjes fizike ,lookut etj dhe nje kengetare qe ka talent dhe pasion per kete fushe....
  Gjithesesi une e rrespektoj mendimin dhe parimin tend per kete teme,,,thjesht po mbroj idealet e mia dhe kaq....
   
  Anasarande and OlaOla like this.
 9. Ian

  Ian amos

  po po ka bere progres kane dale grupe dhe kengetare shume te mire mua psh me pelqen Revolt Klan
   
  MegiB, Anasarande and Hank like this.
 10. arianit_90

  arianit_90 Primus registratum

  MegiB likes this.
 11. Megg

  Megg Carpe Diem

 12. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Ka bere shume progres madje keto kenget e reja qe dolen ne veren e vitit2011 te kishte lezet shpirti me i degjuar.
   

Shpërndajeni këtë faqe