Nëna përqafon vrasësin e vajzës së saj.

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga Universal, 16 Apr 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  Dy vite pasi që vajza e saj u qëllua për vdekje nga shoku i klasës në autobusin e shkollës, nëna e saj Ady Guzman DeJesus është ballafaquar me vrasësin e saj, Jordyn Howe në gjyq.

  Mirëpo çfarë ajo ka bërë pak prej njerëzve mund ta kuptojnë. Ajo ka shkuar te Jordyn, i ka dhënë një përqafim, dhe është pajtuar që ai duhet të ketë një dënim më të vogël,

  Mund të jetë e vështirë për tu imagjinuar një prind që përqafon personin që i ka qëlluar për vdekje fëmijës së tij mirëpo Ady e ka bërë këtë duke parë një mundësi për t’i dhënë të riut një mundësi të dytë.

  Si përfundim gjykata ka vendosur që pasi Jordyn të kaloj një vit në burg, të lirohet dhe së bashku me Adyn, nënën e viktimës, të udhëtojnë nëpër shkollat e Floridës për tu treguar të rinjve se sa me rrezik është bartja e armëve nga ta.B zeri

  [​IMG]
   
  Al-Punk, agim40, Aki and 1 other person like this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  te ngjeth mishte... guxim eshte apo marrezi? Te pakte jane ata/ato qe e bejne...
   
  Lisa likes this.
 3. Aki

  Aki Paint It Black

  Guxim dhe nje zemer shum e madhe, maturi
   
  Ermiraal, joetisti_ and Lisa like this.
 4. agim40

  agim40 Valoris scriptorum

  Rallë kush e bë një gjest të tillë. Respekte për atë nënë me një zemër aq të madhe
   
  Ermiraal, joetisti_ and Lisa like this.
 5. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  SHume interesant si lajm.
  Gjynah qe nuk e shoh dot ate foton e bashkangjitur
   
 6. Aki

  Aki Paint It Black

  picture5.jpg
   
  agim40 and Al-Punk like this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  S'di si mund ta beje dikush kete, e megjithate ai perqafim ka thene me shume sesa do te thoshte urrejtja ne favor te jetes, kunder dhimbjes.

  Edhe ndergjegjja nganjehere vrete me shume se denimi me i eger.
   
  agim40 likes this.

Shpërndajeni këtë faqe