Nëse mund t’i përfshini NËNTË PIKAT me vetëm KATËR VIJA

Diskutime tek 'Lojra te ndryshme' filluar nga Universal, 16 Aug 2015.

 1. Universal

  Universal AnonymouS

  [​IMG]
  Shikoni dy rastet e para të testit dhe pastaj ndaleni videon – provojeni vetë të gjeni zgjidhjen. Pasi ta keni provuar, ri-lëshojeni videon dhe shihni zgjidhjen e saktë.
   
 2. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Kjo video sikur nuk ka lidhje me gjeagjezen
   
 3. Aki

  Aki Paint It Black

  Un e pashe deri ne fund :D
   
 4. Universal

  Universal AnonymouS

  E realizoi dot njeri :)
   
 5. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Gjeniale dhe misleading.
  Misleading sepse ne shembujt qe nuk funksionon tregon rrugen e gabuar, te bazuar mbi ate qe do benin te gjithe.

  Gjeniale sepse tregon qe nuk duhet te respektohen rregullat qe njihen per te gjetur nje zgjidhje problemi. Shpeshhere duhet te dilet pertej kufinjve qe mendojme...

  Praktikisht eshte pjese e graph-theory qe studion lidhjen e nyjeve te tilla. Ne graph-theory, problemi me siper nuk ka zgjidhje pasi cdo vije duhet te perfundoje ne nje nyje.
   
  Mirabel, gurax and Aki like this.
 6. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Dhe nga ktu lindi nofka "o nyje"...qarte qarte
   
  Al-Punk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe