Ndodhi gazmore ne Teatralia

Diskutime tek 'Shqipëria.com' filluar nga http://shqiperia.com/feed, 20 Jan 2011.

  1. “Ndodhi gazmore në Teatralia” është premiera e re e Teatrit të Metropolit për fëmijë e cila shfaqet për publikun e kryeqytetit çdo të shtunë ora 1030 në sallën “Çehov” të këtij teatri. Kjo pjesë sjell mesazhe të rëndësishme për mirësinë dashurinë kujdesin dhe ndihmën ndaj njëri-tjetrit. “Teatralia” është vendi ku gjithkush mund të bëjë gjithçka. Atje nuk ka gënjeshtra e mashtrime atje nuk ka premtime të kota. Të gjitha dëshirat janë të arritshme. Vetëm duhet të besosh. Dy aktorët e vetëm të “Teatralias” Gjergji dhe Laerti nëpërmjet situatave të jashtëzakonshme prezantojnë në skenën e vogël princeshën Bad-al Budur Aladinin Magjistarin e Ozit dhe Princeshën e Diellit. “Ndodhi gazmore në Teatralia” është shkruar nga Milena Selimi. Regjisore është Alma Hoti Memo skenograf Beqo Nanaj. Interpretojnë Ledion Janushi Fation Kokona Arbër Islami Keltjeta Shehu Klaudio Gjergji.

    Lexoni me tej
     
  2. jetmir lala

    jetmir lala Guest

     

Shpërndajeni këtë faqe