Ne kerkim te kengeve...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga durrsaku, 26 Feb 2003.

 1. genci#2

  genci#2 Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  never mind!
   
 2. genci#2

  genci#2 Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  nuk jam i sigurte por ka mundesi te jete barry white - just the way you are. mbase s' ka te beje fare. shnet!
   
 3. genci#2

  genci#2 Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  e gjeta! ishte zamfir - the lonely sheperd.
   
 4. genci#2

  genci#2 Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  only love - nana mouskouri
   
 5. genci#2

  genci#2 Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  a blue bayou - mireille mathieu ose kjo tek posti me siper.
   
 6. durrsaku

  durrsaku Forumium maestatis

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Eliza - Pendimi dhe Gerta - My Love

  Kush i ka bo sevap :rolleyes:
   
 7. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Kam nevoje te me ndihmoni per nje kenge qe nuk ia mbaj emrin as emrin e kengetarit/grupit.

  Jane ca black people qe kendojn, e kam pare nje here ne tv dhe me pelqeu, tashi nuk kam shume hints e di, por me kujtohet nga teksti: I will name her rock and roll dhe njeri i bie kitarres, dy jane qe kendojn dhe te tjeret i bien veglave te muzikes dhe ne video esht nje vajze e vogel qe shafqet shpesh ne video.
   
 8. qeshem

  qeshem Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  kete kengen e kam une mp3 nqs e kerkon akoma behu i gjalle me pm /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 9. qeshem

  qeshem Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  pendimin e kam une qe te mos bie ne perseritje nqs e kerkon akoma me co nje pm /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 10. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Mu mu desht komplet Kolona sonora e Dare devil.
  Ne se dikush e ka te bej nje fiskio. Flmnd.
   
 11. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Diavolessa, ate versionin e kenges se Arditit, si e ke ti, solo apo me bashkepunimin me Spirit Voice. Nqs e ke solo, do ma japesh dhe mu :cry:

  Sa inot qe i kam ato Spirit Voice mer jahu. Bojn si te mira, Kur knojn e fillohjn me dredh zonin i duket vetja si kengtare te kalibrit botror, s'e kuptojn kaqolet qe edhe sorrat po ti vesh ne koncert iau morni ne kthese.
   
 12. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Eshte solo /pf/images/graemlins/tongue.gif Flasim ne msn /pf/images/graemlins/smile.gif e kam kengen akoma /pf/images/graemlins/smile.gif

  Ciao e mo me hajde ne ore te vona se te griva /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 13. qeshem

  qeshem Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  sorry po nuk mund te te dergoj asnje pm sepse duhet ta kesh full kutine e mesazheve so ... bej pak vend per new entry /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 14. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Meqe kjo teme eshte hapur per kenge nostalgjike te viteve te shkuara, kenge qe kane ngelur ne kujtese por qe nuk gjenden kollaj, ofroj ndihmen time per dy-tre te tilla:

  1) Kan - Kenga qe zuri vendin e dyte ne eurofestivalin e 91-shit e kenduar nga cifti Izraelit Datz.

  [​IMG]
   
 15. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  2) Tol'ko Etago Malo - Kenge mjaft e famshme ruse ne Shqiperine e para 10-15 vjeteve, e kenduar nga Sofia Rotaru.

  [​IMG]
   
 16. eM

  eM Paper Moon

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Jam shume e sigurte qe kam diku nje CD te Sofia Rotaru... Dikush ma dha per dhurate, he wanted to hit on me and he though I was from Russia /pf/images/graemlins/laugh.gif

  pak e veshtire te pelqesh nje kenge kur nuk e di se cdo te thote... :confused:
   
 17. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Ti thua kshu se kto te dyja s'i ke degjuar ndonjehere...

  3) Kinderlieder - Kolona Zanore e Nils Holgersson

  [​IMG]

  Kush i do mp3 e ketyre kengeve, te me coje PM ose te shkruaje ketu.
   
 18. Djep

  Djep Forumium maestatis

 19. Djep

  Djep Forumium maestatis

 20. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Ne kerkim te kengeve...
   

Shpërndajeni këtë faqe