Ne kerkim te kengeve...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga durrsaku, 26 Feb 2003.

 1. Guest

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  solo tu ...mattia bazzar

  flm shuuume per ke ma gjen!
   
 2. kuqeblu4ever

  kuqeblu4ever Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Nqs e ka kush kengen "Shiu i veres" e kenduar nga nje kosovar besoj qe nuk po me kujtohet emri tani, eshte kenge relativisht e vjeter romantike, shpresoj ta kuptoni per ke bahet fjale.Do isha sh. mirenjohes nqs e gjen ndonjeri. Flmn
   
 3. Hey Joe

  Hey Joe Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  ej kom nigju i konge ne tirone ne vere te aleksander gjokes po s ia di titullin : ne tekst kishte nji : une, ti ,ajo ; kush ma gje i cike ?
   
 4. Leonora Jakupi

  Leonora Jakupi Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  a mund te ma gjej dikush at kengen : "Une me buk e ti me gur" artisti Ermal Fejzullahu


  ju lutem me ndimoni
   
 5. CHRIS

  CHRIS Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  a mund te kete ndonje ketu ne forum qe te me gjeje kete nje kenge shqiptare qe ta falenderoje (por titullin nuk ja di)

  o ju yje qe jeni larg,
  larg muzikes pa kufi,
  sonte do te kendoje per ju,
  per ju qe ndieni vec qetesi.

  kaq me kujtohet
  flm nga une
   
 6. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Ne fakt kenga ben kshu:

  Sa dua te jem larg
  larg merzitjes pa kufi
  ...................


  Kengen nuk e kam por di se e kane kenduar Ritfolk shume vite me perpara
   
 7. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

  ej kom nigju i konge ne tirone ne vere te aleksander gjokes po s ia di titullin : ne tekst kishte nji : une, ti ,ajo ; kush ma gje i cike ?

  [/ QUOTE ]

  Kete kenga e ka kenduar Pirro çaku dhe titullohet "Une ai ,ti ajo" Po deshe ta dergoj une

  Kam edhe kengen Come Undone qe kerkonte epremte.Me dergo Pm me emailin tuaj dhe jua dergoj une.
   
 8. Guest

  Kerkoj Kengen . . .

  Ju lutem per nje kenge: Goodnight moon - Shivaree

  * Flm
   
 9. lolita3

  lolita3 Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  kot po shkruaj se kam kerkuar me cdo vend dhe se kam gjetur si kenge nuk e di mbase e ka ndonje ketu ne forum... VAJZA E VALEVE e kenduar nga grupi i himares....nga kjo kenge vetem pak perpunim tekxti ka ber arditi gjebrea nje kenge..nese dikush e ka do te isha shume mirnjohese
   
 10. PNL

  PNL Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  a e ka degjuar njeri ate kengen "Dua Nenen"-nga Artan Xhija? e kam kerkuar gjithandjej dhe nuk e gjej dot ne bote. ne disa site qe e gjeta, nuk mund ta hapja dot. pls, nqse e ka ndonjeri, me ndihmon dot ta gjej??
   
 11. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Ju lutem ,mi gjeni dot kenget:

  Shqipe-Produkt 28
  Lele Kacurrele-Gruppi Aurora
  Zjarr e ftohte-Luiz Ejlli
  Proud to be Albanian-Etno Engjujt
   
 12. Guest

  Post deleted by alinos
   
 13. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/cry.gif

  me kan humb nja 2 pjese q1 m'duhen patjeter per nji video .

  1. Waltz - Shostakovich
  2. Slovonic March - Dvorak

  Po t'ju gjinden kisha dasht edhe

  1.Serenade - Schumann
  2.Romance - Narciso Yepes

  format mp3.

  please

  /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/grin.gif

  o Ersi ku je /pf/images/graemlins/cry.gif


  ps: fantazia, at kangen e kam un, po s'di se ku m'ka perfundu. po e gjeta t'i bij byrbylit /pf/images/graemlins/grin.gif (asht kang /pf/images/graemlins/wub.gif)
   
 14. Erind

  Erind Forumium maestatis

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Blue, ne kete periudhe jam nje cike i zene, kur te kem kohe do mundohem te ta gjej. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 15. benseven

  benseven Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  po kerkoj nje album "satisfied mind" nga grupi "walkabout"
  Me duhet nje link shkarkimi
  faleminderit
   
 16. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Interesohem per nje nga kenget e edicionit "100 Kenget e Shekullit", kolone zanore e filmit "Kur Xhirohej nje Film" e kenduar (ne versionin e ri) nga Sajmir Braho e Rovena Dilo.

  Ju lutem, kush e disponon te me ndihmoje ta shkarkoj. E-mailin tim e gjeni te profili im.
   
 17. epremte

  epremte Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  ma kujto i cik si tekst
   
 18. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  ta dergova me email
   
 19. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Boby (E.M.) rrofsh!
  Une e kam gjithe koleksionin e Kengeve te Shekullit, vetem kjo me mungonte.

  Dhe kjo eshte nje nga me te bukurat, per te mos thene me e bukura (ne fakt jam i pavendosur nderjmet kesaj dhe "Gezimin Njerzve t'ua Shtoj", per vend te pare).

  Gjithsesi falemnderit. Bile sugjeroj ta shkarkosh diku, dhe ta postosh linkun ketu ne forum, ta marrin dhe te tjeret. Kenge qe duhet ta kete gjithkush ne koleksion.

  Epremte, teksti eshte pak a shume keshtu:

  Nje dite e re po zgjohet,
  dhe bashke me te nje dashuri.
  Gezimin tone percjellin
  ne rruge, ne rruge me mijera sy.

  Si zogjte me cicerima,
  lodrojne vogelushet ne shtepi,
  pertej dritares hapet
  nje qiell, nje diell, nje kaltersi.

  Me dashurine e madhe si det
  qe rritet nen qiellin pa re,
  me endrra ne jete ngarkuar te dy
  nje dallge plot drite jemi ne.

  Pershendetje /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 20. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Ok bobo, dhe gjithe te tjeret, a me ndihmoni tani te gjej kengen "Brez i Djegur" te Gent Pjetrit (doktori te Fiks Fare). Kenge teper e bukur, ai e ka kenduar kur ishte kengetar i grupit Centaur.
  Per dreq mbaj mend vetem nje varg nja teksti, nuk di a do t'iu ndihmoje:

  ...
  atje ku shkelem te tjere do kalojne
  ...

  A e ka njeri?
   

Shpërndajeni këtë faqe