Ne kerkim te kengeve...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga durrsaku, 26 Feb 2003.

 1. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  shiko emailin /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 2. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  erdha prap /pf/images/graemlins/grin.gif

  ksaj radhet kerkoj 2 kange te Ivan Rebroff,

  1. Kalinka Malinka
  2. Dark Eyes (Otschi Tschornyie)

  ErSi u kalxu shum xhentil e mi gjeti ato ma siper, po s'kishte ba keq me gjet' edhe kto /pf/images/graemlins/idea.gif /pf/images/graemlins/grin.gif

  po pati ndoj vullnetar, ju falenderoj nga zemra ime /pf/images/graemlins/grin.gif

  flm /pf/images/graemlins/smile.gif

  ps: ka ndonji q1 din ndoj link ku mund te gjej kange te vjetra shkodrane per skarikim? mos m'thoni ma faqen e f. bjankut, please /pf/images/graemlins/tonguee.gif
   
 3. ilir20

  ilir20 Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  nja dy kenge te Top Festit te fundit


  E.N. - Koha skthehet me
  Produkt 28 - Larg
  Stine - Ishe ti
   
 4. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Une do doja kangen "Kur perendon dielli" (kshu me duket e ka titullin kanga) se e kam fiksim!E ka ndonjeni?Asht ajo qe ban kshu:

  Mbeta gjithe diten hijeve
  se m'thane ne hije rri
  etjen e shova krojeve
  krojeve ku pin ti
  etj etj

  FLM!
   
 5. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Dafne: Me co e-mail te ta nis une ne versionin e 100 Kengeve te shekullit.


  Alooooo, kush di ndonje sit ku shkarkohen melodi indiane (indiane te amerikes) si te ketyre grupeve qe kendojne rendom neper rruget dhe sheshet e Europes si tipi i Shqipes se Andeve etj?
  Fenkju /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 6. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Te Amerikes Latine, inkasve, aztekve etj, e ke fjalen?

  Per mua perdor torrents se nukt e lene ne balte! Por bej nje search me gugell, qe te gjesh ca emra kengetaresh apo grupesh qe kendojne kshu soj!
   
 7. Guest

  Post deleted by alinos
   
 8. Leana

  Leana Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  une dua ate kengen
  Ne shtepine tone.
  po sme ndihmon njeri muve?
   
 9. Guest

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Alisea bitteschön...

  Ne Shtepine Tone

  /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 10. moonlight

  moonlight Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Nje kenge te Elton Dedes ...tip melankolike ... Me vjen ne mendje melodia (qe s'mund tjua 'nanana' ketu) por s'me kujtohen vargjet. Ndonje hamendje??
   
 11. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Po t'jemi bashke na te dy
  do t'na shikjojne me zili
  e do t'na flasin nder sy
  sa duhemi une e ti

  /pf/images/graemlins/wub.gif

  Dafne you got mail /pf/images/graemlins/wub.gif
   
 12. capuni

  capuni Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Ok bobo, dhe gjithe te tjeret, a me ndihmoni tani te gjej kengen "Brez i Djegur" te Gent Pjetrit (doktori te Fiks Fare).

  [/ QUOTE ]

  ahahahaha mos ja fut kot! ...Doktori i Fiks Fare ka qen kengetari i Centaur? ahahahahaha
   
 13. ^mary^

  ^mary^ Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Kalamoja di njeri kush e kendon kete kengen, vetem ca llafe maj men :
  "Djemt si ze nata per keto floket e gjata per keto syte e zjarrta per te voglen
  oo"
  Any /pf/images/graemlins/idea.gif
   
 14. Guest

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Po mi,

  ...eshte kenga "E Vogla" kenduar nga "Soni"

  P.s Dhe mua me pelqen shume...
  Ne qoftese nuk e ke ta hedh neser ketu... /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 15. Guest

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Nje kenge te Elton Dedes ...tip melankolike ... Me vjen ne mendje melodia (qe s'mund tjua 'nanana' ketu) por s'me kujtohen vargjet. Ndonje hamendje??

  [/ QUOTE ]

  Vetem na na-ja te ka mbet´ ne mend ? /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Une di dy te E. Dedes disi melankolike...
  Lexo pjeset nga 2 tektstet, mbase te kujtohet dicka...

  1)Nuk kerkoj tjeter njeri

  Ende syte e tu
  kane ca lote te pa thare
  s´ti fshi dot e dashur
  nese jemi larg
  dhe kurre mos mendo
  se ti je e vetme ne kete bote
  sepse ti ke nje njeri qe te do ...etj etj

  ose 2) Qyteti i vjeter

  Mbi lotet e derdhur
  faqen te tende te brishte
  ku koha gjurme ka lene
  Ato i shoh
  me floket luaj une
  ndoshta tani me i qete se me pare
  si ne ender, kur ishim te dy... etj etj
   
 16. neta

  neta Forumium praecox

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Boby (E.M.) rrofsh!
  Une e kam gjithe koleksionin e Kengeve te Shekullit, vetem kjo me mungonte.

  Dhe kjo eshte nje nga me te bukurat, per te mos thene me e bukura (ne fakt jam i pavendosur nderjmet kesaj dhe "Gezimin Njerzve t'ua Shtoj", per vend te pare).

  Gjithsesi falemnderit. Bile sugjeroj ta shkarkosh diku, dhe ta postosh linkun ketu ne forum, ta marrin dhe te tjeret. Kenge qe duhet ta kete gjithkush ne koleksion.

  Epremte, teksti eshte pak a shume keshtu:

  Nje dite e re po zgjohet,
  dhe bashke me te nje dashuri.
  Gezimin tone percjellin
  ne rruge, ne rruge me mijera sy.

  Si zogjte me cicerima,
  lodrojne vogelushet ne shtepi,
  pertej dritares hapet
  nje qiell, nje diell, nje kaltersi.

  Me dashurine e madhe si det
  qe rritet nen qiellin pa re,
  me endrra ne jete ngarkuar te dy
  nje dallge plot drite jemi ne.

  Pershendetje /pf/images/graemlins/smile.gif

  [/ QUOTE ]
  Djep meqe i paske kenget e tjera na i jep edhe ne te tjereve. Kisha qejf me pas ato duetet, nqs keni mundesi /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 17. moonlight

  moonlight Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Ah, po! 'Nuk kerkoj tjeter njeri' ...me 'melt' fare kjo kenge. Faleminderit Fantazia!
  Tani te pakten do mund tia kendoj vetes po s'gjeta dot t'ma kendoje Eltoni. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 18. Guest

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Ah, po! 'Nuk kerkoj tjeter njeri' ...me 'melt' fare kjo kenge. Faleminderit Fantazia!
  Tani te pakten do mund tia kendoj vetes po s'gjeta dot t'ma kendoje Eltoni. /pf/images/graemlins/smile.gif

  [/ QUOTE ]

  Moonlight...
  Elton Deda eskluzivisht, vetem per ty /pf/images/graemlins/grin.gif

  Nuk kerkoj tjeter njeri (Elton Deda)
   
 19. regele

  regele Forumium maestatis

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Djemte e Detit ku i gjej?
   
 20. Mirsa

  Mirsa Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  ju lutem per kengen, Il Tempo Se Ne Va- Celentano

  flm /pf/images/graemlins/pickellonja.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe