Ne kerkim te kengeve...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga durrsaku, 26 Feb 2003.

 1. fantazma454

  fantazma454 Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  pershendetje te gjitheve. Un jam nje antar i ri albforumit i interesuar ne muzik. nqs ka ndonje kitarist ktu qe mi gjen dot notat e 'jo tani - Djemte e detit'(& solo) do na boj nder te modh. ne pamundesi noi kenge tjeter shqiptare me akorde. me respekt te gjithve Arti !!!
   
 2. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Per dafnen, fantazin dhe te tjere qe interesohen per Kenget e Shekullit...

  Une i kam te gjitha, po i kam ne laptopin tim, dhe ne shtepi nuk kam lidhje interneti. keshtu qe nuk kam mundesi t'i shkarkoj diku pa qene i lidhur online.
  Mgjt di kete link qe ka shume kenge, ndermjet tyre dhe Kenget e Shekullit, per tu shkarkuar:

  http://forumi.zeriyt.com/index.php/topic,22175.360.html

  Enjoy!

  P.S: Bejeni copy-paste komplet linkun, me te klikuar nuk punon. Gjithashtu ajo eshte vetem faqja e fundit e asaj teme, keni dhe 12 faqe te tjera perpara per te eksploruar.
   
 3. Mirsa

  Mirsa Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  ju lutem per kengen, Il Tempo Se Ne Va- Celentano

  flm /pf/images/graemlins/pickellonja.gif

  [/ QUOTE ]

  /pf/images/graemlins/cry.gif

  [/ QUOTE ]
   
 4. Guest

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Djep flm...
  Une si kam te gjitha kenget e Shekullit, por te preferuarat e mia i kam /pf/images/graemlins/smile.gif

  Mirsa, ka dite qe kam dashur ta hedh kengen dhe harroja /pf/images/graemlins/angel.gif

  Adriano Celentano - Il tempo se ne va
   
 5. Mirsa

  Mirsa Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Fantazia, shum flm /pf/images/graemlins/kiss.gif
   
 6. EB

  EB Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  E ka ndonje "Lilly was here", eshte pjese me saksofon e luajtur nja nje mashkull dhe nje femer ne videoclip. Gjithashtu, po patet "Arrivi tu" te Gianluca Grignani do t'jua dija per nder po ma derguat i cik tek ebgcb@umkc.edu
   
 7. Guest

  Post deleted by alinos
   
 8. Guest

  Post deleted by alinos
   
 9. EB

  EB Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  t0nCe, je yll fare, rrofsh 100 here per kengen!
   
 10. DriniS

  DriniS Ecejak

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Une jam ne kerkim te kengeve: "Boulevard of Broken Dreams," Green Day dhe "Sometimes You Can't Make It on Your Own," U2.
  Me linjen e punes i kemi te bllokuara portat per te shkarkuar kenge nga programet peer 2 peer, kurse ne shtepi me dialup s'ia vlen te tentosh shkarkime kengesh.
  Faleminderit paraprakisht.
   
 11. aka70

  aka70 Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Me modem normal nuk mendoj se eshte kaq e gjate si pune (gati 7min), pastaj po i deshe mund te takohemi dhe ti jap une, pa problem fare
   
 12. DriniS

  DriniS Ecejak

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Me modem normal kur une kap 50Kbps, e shkarkoj nje 4MB mp3 per gjysem ore dhe ketu perfshihen ulje-ngritjet e shpejtesise se shkarkimit.
  7 minuta = 420 sekonda dmth i bie qe modemin ta kem me 76 Kbps per te shkarkuar kengen prej 4 MB (dhe ta kem ne perdorim te plote dhe pa variacione).

  Te mos dalim nga tema, mi gjen dot kenget ti marr nga interneti? :)
   
 13. ana karenina

  ana karenina Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Ku i gjeni keto kenget ju? /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
   
 14. Guest

  Post deleted by alinos
   
 15. ana karenina

  ana karenina Primus registratum

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Tonce e kisha fjalen nga cilat adresa ne internet. Me shpjego njecike si vihen kenget me lidhje? Apo si cdo doc tjeter? /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
   
 16. Guest

  Post deleted by alinos
   
 17. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Hey,njerez.. e ka ndonjeni nga ju pjesen " Marshi i punetoreve" te Prenke Jakoves ?
   
 18. Djep

  Djep Forumium maestatis

  Re: Kerkoj Kengen . . .

  Ofroj ndihmen time per nje nga 100 Kenget e Shekullit - "Per Ty Atdhe" e Sidrit Bejlerit.

  Shume mund ta kene kete kenge ne koleksionin e tyre, por jo ne versionin qe e kam une. Ata qe e kane degjuar, e kane te qarte se Sidriti ne fund te kenges devijon nga zeri BAS (te cilin e ka goxha te perpunuar, dhe qe i ngjan shume zerit te te paarritshmit Mentor Xhemali) dhe kendon disa vargje me zerin e tij karakteristik - paksa gay.
  Une i kam bere me shume kujdes disa editime ne fund kenges, dhe ne kete version e gjithe kenga, nga fillimi ne fund, eshte me zerin BAS te Sidrit Bejlerit.

  Per mendimin tim, kenga ne kete version eshte shume me tradicionale dhe shume me e pelqyeshme.

  Enjoy!

  http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=23426
   
 19. ^Res-Cogitans^

  ^Res-Cogitans^ Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  &gt;&gt;&gt;Meckie Messer&lt;&lt;&lt; /pf/images/graemlins/tonguee.gif... mundsisht origjinal?! /pf/images/graemlins/wub.gif

  Fenksh... /pf/images/graemlins/laugh.gif.
   
 20. Guest

  Post deleted by alinos
   

Shpërndajeni këtë faqe