Ne kerkim te kengeve...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga durrsaku, 26 Feb 2003.

 1. Boby

  Boby Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  E ka ndonjeri G-bani & Crazy Girl-Te Dua????

  flm
   
 2. Diddy19

  Diddy19 Su@mi

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Ma gjen njeri kengen "Dalila" te Martin Solveig.
   
 3. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  LRC - sensuale plsssssssss
   
 4. VoGeLuShI

  VoGeLuShI Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  mos u mundoni se e gjeta

  flm per ndihme tonke /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif
   
 5. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  kerkoj disperatamenteee mp3 te ludovico einaudi!

  oltremare /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wub.gif

  po mujtet edhe primavera, divenire, lunedi, c'te mundeni...

  kjo eshte nje pjesez e oltremare.
  http://www.youtube.com/watch?v=v8Dg5Ymvem0&feature=related

  me grinnn

  ps; ej kam ditelindjen edhe pak eee, make me happy /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif pleeeease? pretty please /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
   
 6. SoLdIeR_^oF^_fOrTuNe

  SoLdIeR_^oF^_fOrTuNe Forumium praecox

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  a do me ti gjet un kto konget loool
  cik vone me duket po hajt mo nqs i do posto perseri dhe te jap link ku ti shkarkosh /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
   
 7. marina s.

  marina s. Forumium maestatis

 8. kelsie

  kelsie Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  kerkoj nje kenge te vjeter te florit...titullohet *kam ethe*...e ka kenduar me alketen te kerkohet nje yll....kush e ka kete kenge..ose di se ku mund t gjej..plz reply...


  thnx:)
   
 9. horda

  horda Primus registratum

 10. shkelqa

  shkelqa Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  <span style="color: #000099"> a ka mundesi ndokush te me gjej kengen
  PIRAT I ZEMRAVE - CLIRIM DENAJ
  ose edhe ndonje kenge tjeter te ketij kengetari
  me respekt, Shkelqa
  </span>
   
 11. leonora

  leonora Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  a ka no nje ce munte me ma gjet testi e kanger 100% shqipetar te rudit
   
 12. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  100% Shqiptar

  Une jetoj per shqiperine sepse jam shqiptar
  nje rrecitim per shqiperin tesh si kurr me par
  jam i papermbajtshem
  kur flas per kundershtar e tradhtar
  pa meshiren me te vogel do te terhiqen zvarre.
  kjo eshte kenga ime
  kjo eshte fjala ime
  nje fjale patriotike pra kjo eshte ndjenja ime
  eshte shpirti im i gdhendur mbi kte krijim
  per cdo antishqiptar do kete vetem percmim
  diskriminim
  ngado qe shkojme ne kemi fame
  fituar nga gjaku qe dhame
  se djemt shqiptar nuk mund te merren neper kam'
  fjala albanian kur shqiptohet mbjell panik
  te fut frik
  nuk njeh mik prandaj ik
  toleranca zero per ata qe na luftojne
  qendruam neper vite dhe prap veten tregojme
  por tani refreni im po vjen ngadal
  nen stilin tim te eger 100% shqiptar.

  refren

  une ndjehem krenar
  se kam gjak shqiptar
  ky eshte rudi ky eshte stili
  100% shqiptar. ( 2 here)


  atehere mundohem te shpjegohem
  ne muziken time revoltohem
  pasqyroj gjendje shpirterore
  muzik lufte paraqitje burrnore
  i mbushur me krenari i veshur kuq e zi
  ne rritmin tim hip hop duhet te futesh edhe ti
  lart me lart do shkoj si shqiptar
  me skenderbeun tatuazh ne krah jam i pandar
  figur qe na nderon
  figur qe me frymzon
  me atdhetarizem te infektoj
  virus qe te krenon
  e un e stafi im jemi te terrbuar nga nje rritem i pa degjuar
  nderkohe qe te tjeret jan vonuar
  ne skene ne fjalet qe kan rrimuar
  njerez qe sme dojn kujtojne se me poshtrojne
  por ne te vertet ata me frymzojn
  qe une te vazhdoj me tej
  te di si tua kthej
  ne luft ose ne heshtje
  jane menyrat qe une pelqej
  se di pse por kurvat gjithmon me ndjekin
  me pasion explicit ato me mbushin textin por
  tani ato pretendojne pare dhe fame kerkojne
  idealet e mija gjithmone ne plan te pare
  pastaj te tjerat vine me rradhe
  se ne mendime ne shpirt ne gjak une jam
  100% shqiptar

  refren(2 here)

  te rritur ne rruge por gjithmon me seder
  ne ligjet e pashkruara te nje epoke tjeter
  prandaj dhe temperamenti jone i eger
  nuk duron kur te tjeret flasin teper
  kur provokojne
  te vrasim nuk ta zgjasim
  ne nuk tolerojme
  e as njeri mbi ne
  vetem zoti mbi ne
  ne qoft se ti kerkon luft destinacioni nen dhe'
  nga Shkodra ne Prishtine
  nga Prishtina ne Tiran
  ku do qe vllezrit jane mua prane me kane
  me textin tim dedikuar atyre qe nuk rrojne
  i veshur me epitete per shqiptaret e vertete qe sot jetojne
  nje album me shume per te gjithe nga une
  rivalet flejn gjum
  endrra e tyre e keqe jam une ne sulm
  ku jane njerzit e mi
  corleone staff and gangstas company
  my homies double E
  gati te japim cdo gje per qellimet tona qe shkojne deri ne marrezi
  per mu kjo ka rendesi
  se deri kur te vdes
  une 100 % shqiptar do te mbes
  me dinjitet ne vendin tim
  frymzim per kompozim
  nderkohe muzika ime eshte sfide dhe argetim.
   
 13. leonora

  leonora Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  flm
   
 14. deatruk

  deatruk Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  pershendetje .
  eshte nje kenge shkodrane,
  "kur jemi bashke ne te dy ,do t`na shikojne me zili dhe do`tna thone nder sy sa duhemi un e ti ",

  dicka e tille.
  Nuk ja di titullin dhe nuk e di se nga mund ta shkarkoj.
  Ju flm nese me ndihmoni.
   
 15. kind_of_magic

  kind_of_magic Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  Ku mund t'i gjej te gjitha sonatat ne piano te Beethovenit te permbledhura dhe te gjitha Simfonite (domethene 9) te gjitha ne nje CD ose disa. Di dikush ndonje link????
   
 16. Princesha

  Princesha Primus registratum

  Re: Ne kerkim te kengeve...

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: deatruk</div><div class="ubbcode-body">pershendetje .
  eshte nje kenge shkodrane,
  "kur jemi bashke ne te dy ,do t`na shikojne me zili dhe do`tna thone nder sy sa duhemi un e ti ",

  dicka e tille.
  Nuk ja di titullin dhe nuk e di se nga mund ta shkarkoj.
  Ju flm nese me ndihmoni. </div></div>

  Kanga titullohet "Kur perendon dielli" e kendon Lucie Miloti dhe Xhevdet Hafizi.

  Se ku mund ta gjesh si kang se di.
   
 17. dhe edhe

  dhe edhe Guest

   
 18. denisa123

  denisa123 Guest

   
 19. denisa123

  denisa123 Guest

  E ka gjetur njeri kete kenge?
   

Shpërndajeni këtë faqe