Net magjike,yjet do te bien ne prag Krishlindjesh

Diskutime tek 'Astronomi, Kozmologji, Astrofizike' filluar nga gangsterja, 26 Jan 2012.

 1. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  http://www.noa.al/home/noa/public_html/wp-content/uploads/2011/12/yje-noa.jpg
  -Ne pritje te flokeve te pare te debores,gjate ketyre neteve,qielli do te jete i mbushur plot me yje te cilat do te bien,raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

  Kulmi i ketij shiu te madh meteoresh do te jete pikerisht gjate ketyre neteve te prag Krishlindjeve,ku dhe krahas prezences se Henes,ne saje te ndricimit te tyre teper te forte do te jete i mundur vazhdimi ne nje shpejtesi prej 40km/h.

  Ne nje ndryshim nga"shiu i yjeve"te muajit gusht,te cilat e kishin origjinen nga"mbeturinat"e lena nga kalini nje komete,kete here"jet e prane Krishlindjeve"do te prodhohen nga fragmente asteroidi//un kerkoj.com//
   

Shpërndajeni këtë faqe