Nexhmije Hoxha Fashiste

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Al-Punk, 26 Nov 2016.

 1. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Ka dale nje dokument i Kastriot Dervishit qe nxjerr Nexhmije Hoxhen fashiste.
  partito-fascista.jpg

  A i duket dikujt si e manipuluar kjo tesere!? Fonti i perdorur ne koke dhe fonti i shkrimit te dores duket "fishy"
   
 2. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Disa pjese te dokumentit duken si me te "reja" sesa pjese te tjera te tij. Vertet, fonti i pjeses se fillmit nuk duket shume e difuzuar ne leter dhe duket shume e qarte. Dhe nderkohe shkronjat e shtypura me makine shkrimi duken te difuzuara. Por nga ana tjeter nuk jane te difuzuara as shkrimet e bojes me pene.
  Letra eshte e palosur ne disa zona, por ama shkronjat qe kane rastisur atje jane fare te pashformuara apo demtuara.

  Mua me duket kot tere kjo gje. Ja te bejne pak sensacion perseri. Sikur u be ca kohe qe s'jemi marre fare me komunistet e vjeter, ky dokument do e mbushe edhe kete hapsire bosh te krijuar.
   
  Hank likes this.
 3. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Jep, pjesët e palosura nuk kanë ndikuar fare fontin në kokë. Duket tërësisht manipulim...
   

Shpërndajeni këtë faqe